Mobilizujeme.cz

Recenze Honor 4X: Plastový elegán bez smyslu pro humor

  |  11 komentářů  |  autor:

V cenové hladině do šesti tisíc korun jste schopni smartphonu odpustit mnohé neduhy. Musím však konstatovat, že Honoru 4X je málo co odpouštět. Jeho skvělý 5,5″ HD displej, výkonný 8 jádrový procesor a brilantní 13 Mpx fotoaparát tvoří koktejl tak zajímavý, že se mu dá jen těžko odolat.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

Aktuální cena Honor 4X: (zdroj: Heureka.cz)

Horko těžko se na tomto přístroji hledají nedostatky, samozřejmě zde nějaké jsou, ale je jich zatraceně málo. Zatím žádný model z řady odnože čínského Huawei nezklamal. Ukazuje se zkrátka, že i v Číně se do toho umí pořádně opřít. Pojďme se tedy podívat na to, jak se opřeli do zbrusu nového Honoru 4X.

Honor 4X: specifikace

Konstrukceplast, 153 x 77 x 8,7 mm, 165 g
Displej5,5″, IPS LCD, 1280 x 720 px, jemnost 267 ppi
Operační systémAndroid 4.4 KitKat + Emotion UI 3.0
Procesor8 jádrový, 1,2 GHz, Kirin 620
Paměť2 GB RAM, úložiště 8 GB + microSD karty
Fotoaparát13 Mpx, LED blesk, Full HD video + přední 5 Mpx
Technologiedual SIM, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, LTE
Baterie3 000 mAh
Cena a dostupnost , léto 2015

Design a konstrukce: Plastová elegance

Vzhled „čtyři-xka“ je strohý, nikde nic nepřebývá ani nechybí a to je dobře. Přístroji to propůjčuje osobitou eleganci. Přední straně dominuje velký 5,5″ IPS HD displej, který rozhodně není určen pro malé ruce. Obíhá jej průměrně široký rámeček, který by si zasloužil trochu zhubnout. Pod displejem se nachází trojice klasických senzorových kláves, které nejsou podsvícené. Z tohoto faktu mi jde hlava kolem. Vždyť i ten nejlevnější Samsung má podsvícení. Tak proč se na tak krásném kusu hardwaru musím za tmy na domovskou obrazovku vracet na třetí pokus?

Záda přístroje kryl v našem případě odnímatelný kryt tvořený laciným kusem plastu, který lze ohýbat dle libosti. Jeho povrchová úprava je však příjemná a nesbírá takřka žádné škrábance. Pokud rádi čtete noviny, nevybírejte bílou verzi tohoto přístroje. Jeho světlá záda jsou totiž magnetem na nečistoty a vcelku snadno se umažou.

Na svou velikost Honor 4X potěší příjemnou tloušťkou, která umožňuje v klidu jej vkládat do kapsy. Hmotnost je díky plastovému provedení též vcelku nízká, a tak mnohdy ani nepostřehnete, že máte tu čest se smartphonem, který disponuje úhlopříčkou o velikosti 5,5″.

Kapitoly článku:

» 1. Úvod, parametry, vzhled
» 2. Displej, prostředí, baterie
» 3. Fotoaparát a multimédia, zhodnocení

ČLÁNKY:, , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  9 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení