Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Recenze FAB ENTR: běžné dveře s FABkou proměníme v chytré

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Chytrá domácnost, to je v dnešní době slovní spojení, které se na nás line snad z každé strany. Jeden z takových prvků, který můžeme mít v domě hned u vchodu, je cylindrická vložka FAB ENTR s příslušenstvím, které čítá PIN klávesnici se snímačem otisků prstů či dálkový ovladač. Tak jako v případě dálkově ovládaných dveří od garáže při příjezdu vozidlem si můžete při příchodu snadno otevírat vstupní dveře a mimo to je mít neustále pod kontrolou. O tom ale více v samotné recenzi produktu FAB ENTR, které nám zapůjčilo české zastoupení společnosti.

Elektronická cylindrická vložka FAB ENTR na první pohled vypadá z jedné strany zcela shodně, jako její „hloupá“ varianta. Na straně druhé se místo zakončení pro vložení klíče přimontuje „mozek“ celého zařízení, čímž je zejména bateriemi poháněný motůrek, otáčející vložkou na požadovanou stranu. Zvenčí tak prakticky není možné odhalit, cože to máte za jedinečnou cylindrickou vložku a jak jednoduše to případného zloděje dokáže identifikovat. Motorická funkce zámku spolu s automatickou detekcí zavření dveří vždy zajistí patřičnou bezpečnost (cylindrická vložka FAB 2000 ve 4. bezpečností třídě).

Po dokončení samotné instalace vložky a dalších zařízení vás čeká už jen zábava a jednoduchost, s jakou nyní budete chodit ven a dovnitř domácnosti. Ponecháme-li nastavený způsob zamykání dveří po každém jejich zavření, jen málokdy budeme potřebovat brát za kliku. My jsme si velice oblíbili otevírání dveří dálkovým ovladačem, který je designově velmi povedený a propracovaný – tlačítko je v jakési prohlubni, čímž nemůže docházet k samovolnému stlačení třeba v kapse u kalhot. Otevírání funguje i na vzdálenost několika metrů od dveří, takže vy již přicházíte k otevřenému vstupu.

Velkou výhodou celého systému je bezkabelové řešení, kdy samotná jednotka na dveřích obsahuje dle výrobce výkonnou a ekologicky šetrnou baterii s výdrží až 3 měsíce. Dobíjení je pak možné přes přiložený microUSB kabel ze zásuvky, případně přes přibalenou power banku, kterou přivěsíme pod dveřní systém, čímž nijak neomezíme mobilitu.

Největší přínosy zámku FAB ENTR vidím zejména v tom, že se člověku za 1) už prakticky nestane, že by si zabouchl dveře bytu a nedostal se do něj bez cizí asistence, za 2) může do bytu v případě např. své dovolené pustit kohokoliv (třeba zalít kytky nebo nakrmit domácího mazlíčka), aniž by musel poskytnout klíče od bytu. Dveřní prostor je trvale monitorován a v případě porušení uzavření o tom dá systém patřičně najevo – zvukově.

Za celou dobu testování (takřka 3 týdny) jsme se nesetkali s jediným problémem, systém fungoval bez nutnosti dobití či jakéhokoliv zásahu. Člověk z domu vždy odjížděl s jistotou, že dveře uzamkl a pokud ne, totéž za něj udělal dveřní systém. Příchod do otvíraných dveří byl zejména s nákupem v obou rukách skvělou vymožeností, kterou můžeme doporučit. Pakliže jste se pro FAB ENTR nadchli, vězte, že jej seženete za cenu dle motorické vložky, která pasuje do vašich dveří, za částku začínající lehce pod hranicí 12 tisíc korun. Příslušenství v podobě PIN klávesnice (bez snímače otisků prstů či s ním) či dálkový ovladač pak koupíte k vložce, případně lze doporučit zakoupení kompletního řešení FAB ENTR home kit, které uvedené příslušenství již obsahuje a celková cena je příznivější.

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Pavel MitošinkaCrozzkazanJeremy Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jeremy
Jeremy

Bohužel si zámek moc nerozumí s bluetooth telefony. Oficiálně podporuje iPhone a nějaké Samsungy. Ostatní telefony, to je sázka do loterie. Možné řešení je nové příslušenství – převodník bluetooth/WiFi.

kazan
kazan

Je to pěkný ale duveru k tomu nemám.

Crozz
Crozz

A co až se v systému vybije baterka? To se automaticky otevře samo nebo se nedostanu domů?

Pavel Mitošinka
Pavel Mitošinka

vždy jde zámek odemknout standartním klíčem, sám se neodemkne.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  2 komentáře

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

17. 8. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní zobrazení