Mobilizujeme.cz

První dojmy z HTC 10: bestiální výkon, ale nepřesvědčivý fotoaparát

  |  11 komentářů  |  autor:

Vlajková loď HTC 10 konečně dorazila do České republiky. Díky českému zastoupení jsme měli možnost si vyzkoušet první kusy, ještě než se dostanou do samotného prodeje. Co na očekávaný telefon říkáme? Povedl se?

Pozn. redakce: Měli jsme k dispozici telefon s nejnovějším firmwarem, který je už finální a určený přímo pro český trh.

Výborný design i zpracování

Nové HTC 10 má tchajwanského výrobce navrátit tam, kam dlouhou dobu patřil. Už při prvním seznámení s telefonem je znát, že si dali Tchajwanci skutečně záležet na každém sebemenším detailu. Celokovové tělo vypadá stejně jako na propagačních materiálech i naživo luxusně, navíc krásně padne do ruky a díky zkoseným zádům a ostřejším hranám z ní nevyklouzává. Ostřejší hrany jsem však v ruce pocítil, jak trochu řezaly do dlaně.

Parádní displej

Mezi špičku patří vylepšený LCD displej páté generace, který se má po všech stránkách podle slov výrobce vyrovnat i konkurenčnímu Super AMOLED panelu. A skutečně, pokud nastavíme podsvícení displeje na maximum a vypneme automatickou regulaci v nastavení, displej je výborně čitelný na venkovním světle (i když pravda, v dnešních „neslunečných“ podmínkách jsme to nemohli tak úplně otestovat), má hodně syté a přirozené barvy, o vynikající ostrosti nemluvě.

htc-10-obr3

Velmi rychlé prostředí

Během krátkého seznámení nás samozřejmě také zajímalo prostředí a celkový praktický výkon. Koneckonců, stejně jako probíráme v každé naší plnohodnotné recenzi. HTC 10 v tomto ohledu nezklamal, ba naopak. Během používání různých aplikací, tedy jejich spouštění a přechodu mezi nimi, se telefon jevil jako velmi rychlý. I přes více než desítku spuštěných aplikací zůstávalo více než 2 GB volné RAM paměti. Odladění systému je doslova vzorové, „desítka“ se tak skutečně bude řadit mezi „prakticky“ nejvýkonnější Androidy na trhu.

Povedená je také čtečka otisků prstů, která velmi rychle a spolehlivě rozpoznala naše otisky. Snad jen by výrobce nemusel při přidávání otisku požadovat celkem 16 skenování vašeho prstu (konkurenci stačí výrazně méně), ale pokud je právě tohle důvodem k téměř dokonalé funkčnosti čtečky, tak vlastně proč ne.

Fotoaparát je opět spíše zklamáním

Pokud jde o hlavní fotoaparát – inovované řešení UltraPixel 2 v podobě 12 Mpx snímače s většími 1,55μm pixely a optickou stabilizací obrazu (OIS), výrobce se chlubí děleným prvním místem (na kterém je také Samsung Galaxy S7) v testu žebříčku DxOMark. První snímky, které jsme v dnešních slunečních podmínkách pořídily, nás však (zatím) příliš nepřesvědčily. Fotkám například scházejí detaily a občas se objevují dokonce přepaly (i přes vyzkoušení HDR režimu). Jinak ale snímky působí celkem přirozeně. Na první místo to však (zatím) nevypadá. Podívejte se sami.

Jak fotí nové HTC 10?

Brzy v prodeji, cena napotěší

Na závěr našich krátkých prvních dojmů se ještě sluší a patří uvést informace kolem chystaného prodeje. HTC 10 se na českém trhu objeví pouze v základní 32 GB variantě (což koneckonců nevadí, protože 64 GB varianta má shodnou operační paměť 4 GB a také disponuje slotem na microSD karty), a to ve světlém provedení (celo-stříbrném) a tmavém provedení (celo-černé). Paměťovou kartu zákazník v balení nenajde, bude si ji muset sám dokoupit. Cena se bude pohybovat kolem 21 tisíc korun včetně DPH a dostupnost je stanovena „již“ na příští dny (přesnou dostupnost však výrobce stále neprozradil).

ČLÁNKY:, , , ,
Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

Recenze BlackBerry KeyOne: poslední svého druhu?

DNES  |    |  diskuze (1)

Nová ostružina BlackBerry KeyOne má definitivně rozlousknout kruciální otázku: patří hardwarovým klávesnicím na telefonech budoucnost, anebo se kanadsko-čínské…

Číňané chystají okopírované "es osmičky" za zlomek ceny

Číňané chystají okopírované „es osmičky“ za zlomek ceny

DNES  |    |  diskuze (1)

Charakteristický bezrámečkový design nejnovějších vlajkových modelů od Samsungu si bude moci zanedlouho dovolit každý. Nové smartphony vyjdou jen…

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

Nadupané LG V30 by mohlo být představeno už v srpnu

DNES  |    |  diskuze (0)

Polovina roku 2017 je skoro za námi a přinesla řadu velmi zajímavých smartphonů, včetně nového vlajkového modelu G6…

Mobilní zobrazení