Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Projekt Linda: smartphone snadno proměníte v počítač (CES 2018)

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Společnost Razer na veletrhu CES 2018 v Las Vegas představila řešení jak rozšířit možnosti svého herního telefonu Razer Phone a udělat z něj počítač. I když na plnohodnotné zařízení rovnou zapomeňte.

Razer není první, kdo přichází s myšlenkou rozšířit možnosti chytrého telefonu. A určitě souhlasíte, že už to tu několikrát bylo, například Motorola Atrix se svým Lapdockem, Microsoft s nepříliš úspěšným Continuuem, Asus a jeho Transformer Pad nebo naposledy Samsung s dokovací stanicí DeX. V tomto případě však jde o vytvoření jakéhosi hybridního notebooku, kde uložený telefon působí jako hnací jednotka a touchpad v jednom.

Z hardwarového hlediska je Projekt Linda víceméně modifikovaný ultrabook Razer Blade Stealth s nepatrně větší tloušťkou, aby telefon po usazení perfektně lícoval. Je jasné, že jde pouze o jakési šasi. Hnacím motorem je v tomto případě samotný telefon. To samé platí i pro zvukový výstup. Protože má Razer Phone stereo reproduktory, zvuk půjde skrz ně. Co se týče samotné klávesnice, tak ta je navržena tak, aby vyhovovala požadavkům systému Android; například zde máme tlačítko Home, zpět anebo pár multitaskingových kláves spolu s vyhrazeným spouštěčem aplikací a tlačítkem Asistenta Google.

Tip: Razer Phone je supernabušený herní telefon se 120 Hz displejem

Zapojení telefonu Razer Phone do tohoto šasi je pak vcelku jednoduché: umístěte telefon do slotu a stiskněte hardwarové tlačítko, které způsobí, že port USB-C se rozšíří přímo do telefonu Razer a současně jej zafixuje. Co díky tomuto rozšíření získáte? V první řadě 13palcový QHD displej, který má stejně jako telefon 120 Hz, dále 200 GB disk, HD kameru, další „šťávu“ díky baterii o 53,6 Wh, audio jack a porty USB-A a USB-C.

Z pohledu uživatelského rozhraní se pak většina aplikací spouští v režimu tabletu. Aplikace, které podporují myš a klávesnici, například Chrome, pak ovládáte jako na konvenčním laptopu. Zádrhel nastává jen tam, kde podpora zatím chybí. Razer ale slibuje, že se vynasnaží, aby podnítil vývojáře k větší podpoře, tak uvidíme. Cena ani dostupnost zatím není známá.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

Je tohle první ochutnávka s malým iPhonem SE 2? (video)

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Na internetu se objevilo video, které údajně zachycuje připravovaný malý iPhone SE 2. Jde ale skutečně o tenhle telefon? Tip: Očekávaný…

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

FBI, CIA i NSA zbrojí proti Huawei ve Spojených státech

VČERA  |  Radek Chlup  |  7 komentářů

Od začátku letošního roku se na americkém trhu čínská značka Huawei potýká se závažnými problémy. Začalo to varováním, že telefony…

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

Apple plánuje menší revoluci. Již letos použije 7 nm čipset

VČERA  |  Martin Skořepa  |  8 komentářů

Už pan Moore v roce 1965 věděl, že nás čeká neustálý vývoj a zdokonalování čipů, které povede k nárůstu výpočetního…

Mobilní zobrazení