Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Podívejte se, jak začne hořet Galaxy Note 7 v laboratorním testu

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Všichni už víme, že Galaxy Note 7 může začít hořet, což se koneckonců může za určitých podmínek stát také u jiných telefonů vybavených baterií.

Tip: Je celá aféra vybuchujících Galaxy Note 7 jen vymyšlená?

V jednom z laboratorních testů dojde ke vznícení tolik diskutovaného nejvybavenějšího telefonu od Samsungu tím, že se vyvine dostatečně silný tlak na tělo zařízení a dojde k porušení plně nabité baterie, která začne po smísení normálně oddělených chemických směsí nejprve doutnat a posléze také hořet. Podívejte se.

Je škoda, že k celému laboratornímu testu není dostupné i video, které by jistě ukázalo celou situace v lepším (nebo spíše ještě horším) světle. Řada zahraničních médií o těchto snímcích mluví jako o děsivých nebo přímo šokujících, je však třeba říct, že jde jen o test v laboratoři s takovými podmínkami, které zřejmě nepotkají každý zakoupený kus telefonu.

Po včerejším nahlášeném případu na palubě letadla, kde měl údajně začít hořet již bezpečný nahrazený kus Galaxy Note 7, ale možná stále není celá situace pod kontrolou, jak by si jistě nejen jihokorejský výrobce přál.

zdroj: gulfnews, sammobile

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
tojsemjaRadimHeliumBayerBolek Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bolek
Bolek

To jako važně?? Vyvine se takovy tlak, az dojde k poruseni baterie a nekdo se divi, ze zacne mobil doutnat a nakonec horet? Tak to je opravdu necekane az skandalni…

Bayer
Bayer

To je jasné, že když se propíchne lipolka, tak začne hořet. Mně se to osobně stalo 2x při havárii RC modelu letadla. Za normálních okolností asi těžko dojde k proražení baterie. Tento článek i pokus je nesmyslný.

Helium
Helium

Mě spíš přijde šokující, co z toho média dělají za bublinu.
Takovéhle namáhání bude mít stejný výsledek u jakéhokoliv zařízení s Lithiovým akumulátorem, je to jeho špatná vlastnost známá už od jeho vynálezu.
Při mechanickém poškození nabitého akumulátoru je výbuch nevyhnutelný. Bez ohledu na výrobce článku. Proti tomu ani nelze vymyslet nějakou ochranu.
Dejte mi jakýkoliv jiný mobil, tablet nebo notebook a předvedu na něm totéž. I u iphonu,ipadu nebo macbooku, které jsou jinak „dokonalé“ – to bude teprve „šokující“ :)

Radim
Radim

A o čem by ty média psali toto je pro ně prostě bomba doslova.Tak at pichnou do druhého mobilu co asi udělá no to samé pánové redaktoři s mobilizujeme to je teda bomba článek zase jste se ukázali..

tojsemja
tojsemja

a když to zmáčknou ještě víc, tak se stane Note 7 průhledným! Kdo zná trošku fyziku ví, ne nekecám ;)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Dnešní den představilo Huawei v Číně novinku s názvem Nova 3. Není to však jediný kousek, který nám zde ukázala. Čínská…

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Představení Samsungu Galaxy Note 9 se nezadržitelně blíží a tím se nám zvyšuje i počet úniků. Nedávno uniklá fotografie plakátu tohoto…

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Evropská unie se opět předvedla ve skvělém světle. Dala Googlu pokutu za zneužívání dominantního postavení. Kdo by to byl řekl, že…

Mobilní zobrazení