Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Podívejte se, jak začne hořet Galaxy Note 7 v laboratorním testu

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Všichni už víme, že Galaxy Note 7 může začít hořet, což se koneckonců může za určitých podmínek stát také u jiných telefonů vybavených baterií.

Tip: Je celá aféra vybuchujících Galaxy Note 7 jen vymyšlená?

V jednom z laboratorních testů dojde ke vznícení tolik diskutovaného nejvybavenějšího telefonu od Samsungu tím, že se vyvine dostatečně silný tlak na tělo zařízení a dojde k porušení plně nabité baterie, která začne po smísení normálně oddělených chemických směsí nejprve doutnat a posléze také hořet. Podívejte se.

Je škoda, že k celému laboratornímu testu není dostupné i video, které by jistě ukázalo celou situace v lepším (nebo spíše ještě horším) světle. Řada zahraničních médií o těchto snímcích mluví jako o děsivých nebo přímo šokujících, je však třeba říct, že jde jen o test v laboratoři s takovými podmínkami, které zřejmě nepotkají každý zakoupený kus telefonu.

Po včerejším nahlášeném případu na palubě letadla, kde měl údajně začít hořet již bezpečný nahrazený kus Galaxy Note 7, ale možná stále není celá situace pod kontrolou, jak by si jistě nejen jihokorejský výrobce přál.

zdroj: gulfnews, sammobile

ČLÁNKY:, , , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bolek
Bolek

To jako važně?? Vyvine se takovy tlak, az dojde k poruseni baterie a nekdo se divi, ze zacne mobil doutnat a nakonec horet? Tak to je opravdu necekane az skandalni…

Bayer
Bayer

To je jasné, že když se propíchne lipolka, tak začne hořet. Mně se to osobně stalo 2x při havárii RC modelu letadla. Za normálních okolností asi těžko dojde k proražení baterie. Tento článek i pokus je nesmyslný.

Helium
Helium

Mě spíš přijde šokující, co z toho média dělají za bublinu.
Takovéhle namáhání bude mít stejný výsledek u jakéhokoliv zařízení s Lithiovým akumulátorem, je to jeho špatná vlastnost známá už od jeho vynálezu.
Při mechanickém poškození nabitého akumulátoru je výbuch nevyhnutelný. Bez ohledu na výrobce článku. Proti tomu ani nelze vymyslet nějakou ochranu.
Dejte mi jakýkoliv jiný mobil, tablet nebo notebook a předvedu na něm totéž. I u iphonu,ipadu nebo macbooku, které jsou jinak „dokonalé“ – to bude teprve „šokující“ :)

Radim
Radim

A o čem by ty média psali toto je pro ně prostě bomba doslova.Tak at pichnou do druhého mobilu co asi udělá no to samé pánové redaktoři s mobilizujeme to je teda bomba článek zase jste se ukázali..

tojsemja
tojsemja

a když to zmáčknou ještě víc, tak se stane Note 7 průhledným! Kdo zná trošku fyziku ví, ne nekecám ;)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Vernee X: obrovitý smartphone se třídenní výdrží

Recenze Vernee X: obrovitý smartphone se třídenní výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Pokud pomineme ty úplně nejlevnější telefony, tak první zařízení, o kterých má smysl při koupi uvažovat, začínají na zhruba šesti až…

Podle analytika se blíží konec iPhone X. Apple má jiné plány

Podle analytika se blíží konec iPhone X. Apple má jiné plány

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Analytik Neil Campling ze společnosti Mirabaud Securities si myslí, že letos bude špičkový model od Applu – iPhone X, stažen. Firma, která Apple…

Autoškola pro otrlé: žáci museli kličkovat mezi svými smartphony

Autoškola pro otrlé: žáci museli kličkovat mezi svými smartphony

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Autoškola je pro plno mladých lidí první důležité vzdělání, kterého dosáhnou, neboť velké množství studentů dokončí autoškolu ještě před maturitou. Každý…

Mobilní zobrazení