Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Placka pro písálky: recenze LG GW300

  |  komentovat  |  autor: David Přibyl

LG GW300 se snaží oslovit zejména textovkáře a uživatele, kteří využívají více písemnou komunikaci. Telefon je totiž vybaven QWERTY klávesnicí. Dále nabízí 3,5 mm Jack či QVGA displej na šířku.

LG GW300 je jednoduchý mobilní telefon, který se nesnaží ohromit pokročilou technoligií, ani bohatým vybavením, ani působivým designem. Snaží se oslovit zejména textovkáře a uživatele, kteří využívají více písemnou komunikaci. Telefon je totiž vybaven rozměrnou a dobře zpracovanou QWERTY klávesnicí. Přístroj dále nabízí 3,5 mm Jack, nebo aktivní TFT QVGA displej. Co můžete od modelu GW 300 čekat? Čtěte dále!


Oficiální fotografie – LG GW300

LG představuje novou řadu mobilních telefonů nesoucí označení GW. Co tímto označením chce korejský výrobce sdělit, není úplně jasné. Model GW300 je z celé série nejméně vybavený a zároveň „nejhloupější“ přístroj. Bratříčci jsou na tom s vybavením a funkcemi podstatně lépe.

Například model GW520 nabízí dotykový displej s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Model GW550 pohání Windows Mobile 6.1 s širokou datovou podporou, QVGA displejem a plnohodnotnými stereo reproduktory. Nejvybavenějším přístrojem této řady je model GW620, který jako první mobilní telefon od LG, využívá operační systém Android.

TIP: Pro podrobné technické parametry navštivte katalog mobilů – LG GW300 Viewty.

Základní parametry

Rozměry115,5 x 61 x 12 mm
Hmotnost95 g
DisplejTFT, rozlišení QVGA (320 x 240 px), 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,4“
Paměť10 MB + paměťové karty microSD (až 8 GB)
Operační systémprostředí LG
Fotoaparát2 Mpx (1600 x 1200 px), nahrávání videa
Obsah baleníuživatelská příručka, baterie, nabíječka, headset
Cena a dostupnost6 500 Kč, od září 2009

Krátké postřehy z testování:

Co se nám líbilo: hardwarová QWERTY klávesnice, 3,5 mm Jack, na široko položený 2,4″ TFT QVGA displej

Co se nám nelíbilo: design telefonu, na přístroji zůstávají otisky prstů, absence Wi-Fi, přístroj nepodporuje 3G sítě


Obsah balení: standardní

Balení obsahuje uživatelskou příručku. CD se softwarem LG PC-Suite. Nabíječku přes USB konektor. Průměrná slůchátka s 3,5 mm Jackem, která neurazí, ale ani nenadchnou.

Vzhled a konstrukce: svérázný Korejec

Telefon připomíná smartphony od společnosti BlackBerry. S trochou nadsázky se dá vzhledem přirovnat k mobilním telefonům, kterými jsou vybaveni američtí prezidenti.

Vzhledově se nejedná o žádný klenot. Design rozhodně není silná stránka tohoto přístroje. Telefon byl navržen zejména pro pisálky, tudíž objemná QWERTY klávesnice a větší displej kazí působivost telefonu. Na přístroji se nenachází žádný jiný prvek, který by mohl tento dojem zlepšit. Klasická konstrukce telefonu patří k těm méně hezkým.

Při prvním pohledu na přístroj se v uživateli zrodí dojem, že přístroj bude umět vše možné, ale bohužel zdání klame. Na telefonu je nejvýraznější hardwarová QWERTY klávesnice, která je celkem dobře zpracována.

Slušně vypadá i na široko položený 2,4″ TFT QVGA displej. Dobře jsou také zasazeny kontextové klávesy. Nad QWERTY klávesnicí se ve středu přístroje nachází čtyřsměrná kruhová klávesa. Nalevo i napravo od čtyřsměrné klávesy se nachází klasicky klávesy pro přijmutí a pro odmítnutí hovoru, dále potvrzovací klávesa a klávesa pro vrácení. Ve spodní části QWERTY klávesnice je umístěna klávesa pro rychlý přístup k psaní SMS zpráv.

Konektor pro 3,5 mm jack je umístěn na horní liště telefonu. USB konektor, který slouží i k nabíjení, je zasazen do levé dolní lišty telefonu. Nad USB konektorem je ovládání hlasitosti. Na pravé liště telefonu najdeme zástrčku pro microSD paměťové karty, kterými lze paměť rozšířit až o 8 GB. Na zadní straně telefonu je 2 Mpx fotoaparát postrádající krytku i blesk.

Rozměry přístroje jsou 116 x 61 x 13 mm. Hmotností se řadí k nejlehčím přístrojům od LG, váží pouhých 95 gramů. Přístroj díky své hmotnosti a rozměrům dobře zapadne jak do kabelky, tak do kapsy od kalhot. Každému ale nemusí vyhovovat větší šířka telefonu.

Displej a ovládání: jednoduché

Displej modelu LG GW300 je aktivní TFT, nabízí rozlišení QVGA (320 x 240 bodů), zobrazí 262 tisíc barev a má úhlopříčku 2,4 palce. Z tohoto pohledu se nejedná o žádný zázrak, ale účel pro kvalitní zobrazení textu splňuje. Chybí čidlo pro regulaci podsvícení.

Ovládání telefonu patří k lepším stránkám přístroje. Rozměrná QWERTY klávesnice se ovládá překvapivě dobře. Klávesky jsou malé, ale dobře stlačitelné, nevydávájící žádné nežádoucí zvuky. Celkem dobře se dá orientovat pomocí obou palců.

Kontextové klávesnice jsou vyřešeny tak, jak je většina uživatelů zvyklá. Intuitině víme, kde se nachází klávesa pro přijmutí hovoru, kde pro ukončení hovoru, kde se potvrzuje a kde vracíme zpět. Z hlediska ovládání a ovládacích prvků se toho nedá příliš vytknout. V tomto směru by měl být spokojen každý uživatel.

Baterie a výdrž: překvapivě, je to držák

Přístroj je napájen baterií Li-Ion 900 mAh. Bez překvapení , telefon vydrží nabitý opravdu dlouho. V telefonu není nic, co by vyžadovalo značný příjem energie. Výrobce udává maximální pohotovost na 400 hodin a maximální dobu hovoru 300 minut. Telefon se dobíjí přes USB konektor.

Prostředí telefonu: nic nového

Operační systém je jednoduchý, uzavřený systém od LG. Nic nového ani převratného nenabízí, ale funguje bezproblémově. Ovládání a i pohyb v menu je intuivní a jednoduchý. Uživatele nemůže snad nic zaskočit.

Při odemknutí vás uvítá hlavní obrazovka, kde je umístěn stav baterie, úroveň signálu a hodiny. Menu je tvořeno maticí 3 x 4 položky. První položkou jsou Hry a aplikace, další položkou je hovor, dále organizér, prohlížeč, multimédia, zprávy, moje soubory, připojení, Yahoo, kontakty, nástroje a poslední nastavení.

Telefonování a zprávy: účel splňuje

LG GW300 uloží až tisíc kontaktů. Ke každému kontaktu lze přidat jméno a telefonní číslo, obrázek či speciální vyzvánění a mnoho dalších údajů. Kontakty lze vyhledávat jednoduše postupným zadáváním znaků. Nechybí vícepoložkový seznam a skupiny volajících.

Editor zpráv je přehledný. Můžete přidat více příjemců, rychle zvolit oblíbený kontakt. Nechybí emailový klient. Přítomna je i aplikace pro Facebook, to ocení zejména lidé, kteří chtějí neustále sdílet svůj stav s přáteli.

Zábava: 3,5 mm audio jack

LG GW300 není vyloženě telefon s multimediálním zaměřením, i když to patří k silnějším stránkám tohoto přístroje. K dispozici je vnitřní paměť 15 MB, kterou lze rozšířit o paměťové karty microSD až o 8 GB. V balení výrobce nedodává žádnou kartu. Vnitřní paměť nemusí každému pro začátek stačit. Investice do paměťové karty se vyplatí.

Hudební přehrávač nabízí standardní možnosti. Skladby lze vyhledávat podle interpretů, alb, žánrů či oblíbených. V nastavení můžeme zvolit ekvalizér a vybrat si z několika přednastavených režimů. Ruční nastavení ale bohužel není možné.

K dispozici je také FM rádio s RDS. Přítomnost 3,5 mm audio jacku je oživením tohoto modelu. V balení najdete průměrná sluchátka, ale nic vám nebrání je nahradit kvalitnějšími. V telefonu jsou přítomny 4 hry. Bohužel však jsou 3 z nich demoverze a bohudík, že jsou to ty méně kvalitní. Jediná hratelná hra je notoricky známé Sudoku.

Fotoaparát: katastrofa

Rozlišení 2 Mpx bez blesku a autofocusu opravdu zaostává. Fotografie můžete pořizovat v nejvyšším možném rozlišení 1600 x 1200 bodů. Neslibujte si žádnou výbornou kvalitu. Funkce fotoaparátu jsou naprosto nedostatečné. Použít lze jen samospoušť. Videozáznam lze pořizovat v archaickém rozlišení 176 x 144 px, též v mizerné kvalitě.

Zkušební fotografie – LG GW300

Organizační a datové funkce: žádný zázrak

Organizační výbava je v dostatečné sestavě. K dispozici je kalendář, budík, poznámky, stopky, diktafon, kalkulačka, světový čas a převodník jednotek. Novinkou je tajná poznámka, to znamená, že je přístupná pouze přes heslo. Datová výbava je zastoupena technologiemi GPRS a EDGE. Nechybí Bluetooth. Bohužel chybí Wi-Fi pro rychlé připojení k Internetu a také podpora 3G sítí.

Zhodnocení: příliš nepotěšil

LG GW300 může vyhovovat snad jen pisálkům, kteří rádi píší textové zprávy. Absence rychlého připojení k internetu staví na druhou kolej práci s e-mailovým klientem či aplikací k přístupu na Facebook. Zalíbení v tomto modelu mohou najít i nenároční uživatelé, kteří preferují jednoduchost v každém ohledu.

3,5 mm konektor Jack dovoluje alespoň slušný poslech hudby. Dobře zpracovaná hardwarová QWERTY klávesnice je to nejlepší, co tento model nabízí. Cena přístroje se pohybuje okolo 6 500 Kč. Za tuto cenu dostanete od konkurence mnohem kvalitnější přístroje s bohatší výbavou.

QWERTY klávesnice absence Wi-Fi
TFT QVGA displej absence 3G
3,5 mm Jack nedostačující fotoaparát
ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení