Mobilizujeme.cz

Nový iPad je první tablet s certifikací Bluetooth 4.0 Smart Ready

  |  komentovat  |  autor:

Apple sbírá úspěšně prvenství za implementaci Bluetooth 4.0 do nových zařízení. Mezi telefony bodoval Apple iPhone 4S, mezi tablety se nyní dočkal premiéry nový iPad (iPad 3). Bluetooth 4.0 Smart Ready přináší široké spektrum využití a velmi nízkou energetickou náročnost.

Nový iPad, jak se v pořadí třetímu tabletu od Applu říká (jinak jej nazývejme přehledněji jako iPad 3), se může pochlubit zajímavým prvenstvím – je prvním tabletem s bezdrátovým Bluetooth 4.0 Smart Ready. Tato technologie zaručuje široké spektrum použití – od připojení běžných bezdrátových myší, klávesnic či reproduktorů, po speciální fitness senzory, monitory srdeční frekvence a inteligentní hodinky. Zároveň je velice šetrná na spotřebu energie, což je u zařízení jako tablet či smartphone velmi podstatné.

Apple iPad třetí generace se tak přidal po bok smartphonů iPhone 4S a Motorola Droid Razr, které jsou Smart Ready a disponují Bluetooth 4.0. S očekávaným příchodem počítačové verze Windows 8 by se měla technologie dočkat velkého rozmachu do milionů zařízení. Výrobci tak ještě letos budou Bluetooth 4.0 Smart Ready ve velkém nasazovat do svých zařízení nejrůznějšího druhu.

TIP: přečtěte si preview nového iPadu nebo si prohlédněte parametry v katalogu.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Mobilní zobrazení