Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nový DeX Pad od Samsungu nabízí víc než drobná vylepšení

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

V loňském roce Samsung přišel s desktopovým rozšířením v podobě kolébky DeX. Včera nám společnost představila pokračovatele, nový DeX Pad. V čem je jiný a jak velká vylepšení nabízí? Na to si hned odpovíme.

Tip: Samsung Galaxy S9 přinese nový DeX i audio jack

V loňském roce Samsung přišel s desktopovým rozšířením v podobě kolébky DeX. Princip byl takový, že jste do ní umístili svoje Galaxy S8, které se stalo hnací jednotkou a díky připojení k monitoru jste získali klasický desktop. Jistě nebylo to úplně ideální a někteří čtenáři si vzpomenou na menší omezení. Vypadá to, že v Samsungu nad tím přemýšleli a snažili se v rámci možností vykřesat z minima vylepšení maximum. Název DeX zůstává, ale nyní se zařízení jmenuje DeX Pad. Tak se na něj pojďme podívat.

Pokud se na DeX Pad pozorně podíváte, tak vás možná designem neuchvátí. Ale to je subjektivní. V čem je tkví hlavní změna je to, že nyní telefon do kolébky položíte, takže leží krásně ve vodorovné poloze. Už tato změna způsobí, že pokud momentálně nemáte klávesnici nebo myšku, tak jako provizorní řešení můžete využít displeje telefonu, který se promění v touchpad a dokonce na něm můžete vyvolat klávesnici a psát. Jasně, není to bůhví jak pohodlné, ale jde o nouzové řešení, tudíž velmi chválím.

Co se týče konektivity, tak zde máme USB-C pro nabíjení, dva klasické USB-A konektory a HDMI. Pokud si vzpomenete, loňský předchůdce nabízel i ethernet připojení, ale na novince již chybí. Další posun je v rozlišení. Pokud si dobře pamatuji, loňská stanice nabízela podporu jen 1080p, tedy full HD. Nový DeX Pad podporuje rozklišení 2K, tedy až 2560 × 1440 pixelů. Předpokládaná cena by měla být podobná předchozí generaci, cca 100 dolarů, cože je kousek přes dva tisíce korun.

zdroj: SamMobile

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Tomáš
Tomáš

I starý DEX se s novým (Oreo) Androidem dá použít jako touch pad. Je to jen otázka SW. Takže tento DEX není vůbec nic extra a bez RJ-45 je to spíš horší varianta.

Bjørn
Bjørn

Tady si přeju, aby se MS nakopal do zadku a přišel s tímhle řešením v podobě plnotučných W10 (popř Win 10 ARM)… to by bylo geniální… výkoný HW telefon, po zapojení do docku proměna v normální PC s plnohodnotným Office, Steamem… to hle je dobrý koncept, ale pro mě nepoužitelný páč na práci i hraní (Office + PC gaming) je Win třeba. Tady bych max šudlal nějaký základní dokument nebo Clash of Clans :) Prostě žádná náhrada za notebook, bylo by to něco navíc k tomu, co už mám (Telefon, Notebook, Herní PC, Xbox One X)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení