Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nová česká aplikace Windy Maps aneb Mapy.cz jdou do světa

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz dnes spustil celosvětové mapy Windy Maps, které využívají různé vychytávky z aplikace Mapy.cz, ovšem v mnohem hezčím, přehlednějším a jednodušším kabátku.

Nejen pro Čechy, ale i pro cizince

Aplikaci Mapy.cz od českého Seznam.cz používá denně přes 1 milion lidí, přičemž jsou mezi nimi nejen Češi, ale i zahraniční turisté. V Seznamu se proto rozhodli přijít s aplikací v celosvětovém měřítku, která bude využívat všech znalostí a dovedností české aplikace, ale bude fungovat po celém světě, a to v cizím jazyce.

Windy Maps je aplikace, která funguje de facto stejně, jako Mapy.cz. Má ale hezčí a přehlednější kabátek, či jednodušší ovládání. A je v angličtině, nikoliv v češtině. Další jazyky, jako je němčina, francouzština apod. mají přijít v některé z příštích aktualizací. A co všechno aplikace Windy Maps umí?

Windy Maps chtějí být opravdu užitečné

Aplikace opět umí fungovat zcela offline, ať už jde o vyhledávání, plánování, či samotnou navigaci. Uživatelům dále nabízí možnosti, jak vyhledat atraktivní místa v okolí nebo poskytne tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů či zastávek veřejné dopravy.

 

Pro praktické využití je možné si stáhnout offline mapy světa po jednotlivých státech, u datově obsáhlých zemí lze zvolit jen regiony. Podobně jako tomu je u aplikace Mapy.cz, si tak lidé mohou do chytrého telefonu uložit pouze konkrétní oblast kdekoli na světě, kam se vydávají na cesty.

„Mobilní aplikace Windy Maps má ambice přinéstlidem z celého světa co nejkomplexnější a nejdetailnější informace, které se hodí, kdykoli vyrazíte na cesty. Každému doporučíme to nejlepší z okolí zvoleného bodu nebo lokality, kde se nachází, s ohledem na jeho preference. To vše bez nutnosti připojení k internetu. Na začátku počítáme především s organickým šířením díky podpoře mezi komunitou Windy.com. Využití zpočátku předpokládáme hlavně v turisticky silných zemích, podle zájmu a ohlasu lidí uvidíme, jak dál budeme službu rozvíjet či podporovat,“ řekl Martin Fuks, který na vývoj aplikace Windy Maps dohlížel.

Stahujte zdarma

Nová globální aplikace Windy Maps je od dnešního dne zdarma ke stažení pro operačními systémy Android (Google Play) a iOS (App Store), v obou případech zatím jen v anglickém jazyce. Do budoucna jsou v plánu ještě další jazykové mutace a dostupnost i pro zařízení s Windows 10 a webové prohlížeče.

zdroj: Seznam blog

ČLÁNKY:, , , , , ,
Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

Recenze Nokia 8: je to vůbec vlajková loď?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Finská společnost se snaží vrátit na výsluní. Cestou světem ztratila mnoho ze svého lesku, obrali ji o patenty, kreativní mozky a teď…

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

Pixely dostanou zanedlouho aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Společnost Google v rámci uvedení Pixel Visual Core, což je malý čipset nacházející se ve smartphonech Pixel 2 a Pixel 2 XL, prozradila,…

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

Lenovo potvrdilo Android 8.0 pro telefony K8, K8 Plus, a K8 Note

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Čínská společnost potvrdila, že se na nejnovější operační systém Android 8.0 Oreo mohou těšit – kromě zhruba desítky modelů řady Moto od…

Mobilní zobrazení