Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nová česká aplikace Windy Maps aneb Mapy.cz jdou do světa

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz dnes spustil celosvětové mapy Windy Maps, které využívají různé vychytávky z aplikace Mapy.cz, ovšem v mnohem hezčím, přehlednějším a jednodušším kabátku.

Nejen pro Čechy, ale i pro cizince

Aplikaci Mapy.cz od českého Seznam.cz používá denně přes 1 milion lidí, přičemž jsou mezi nimi nejen Češi, ale i zahraniční turisté. V Seznamu se proto rozhodli přijít s aplikací v celosvětovém měřítku, která bude využívat všech znalostí a dovedností české aplikace, ale bude fungovat po celém světě, a to v cizím jazyce.

Windy Maps je aplikace, která funguje de facto stejně, jako Mapy.cz. Má ale hezčí a přehlednější kabátek, či jednodušší ovládání. A je v angličtině, nikoliv v češtině. Další jazyky, jako je němčina, francouzština apod. mají přijít v některé z příštích aktualizací. A co všechno aplikace Windy Maps umí?

Windy Maps chtějí být opravdu užitečné

Aplikace opět umí fungovat zcela offline, ať už jde o vyhledávání, plánování, či samotnou navigaci. Uživatelům dále nabízí možnosti, jak vyhledat atraktivní místa v okolí nebo poskytne tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů či zastávek veřejné dopravy.

 

Pro praktické využití je možné si stáhnout offline mapy světa po jednotlivých státech, u datově obsáhlých zemí lze zvolit jen regiony. Podobně jako tomu je u aplikace Mapy.cz, si tak lidé mohou do chytrého telefonu uložit pouze konkrétní oblast kdekoli na světě, kam se vydávají na cesty.

„Mobilní aplikace Windy Maps má ambice přinéstlidem z celého světa co nejkomplexnější a nejdetailnější informace, které se hodí, kdykoli vyrazíte na cesty. Každému doporučíme to nejlepší z okolí zvoleného bodu nebo lokality, kde se nachází, s ohledem na jeho preference. To vše bez nutnosti připojení k internetu. Na začátku počítáme především s organickým šířením díky podpoře mezi komunitou Windy.com. Využití zpočátku předpokládáme hlavně v turisticky silných zemích, podle zájmu a ohlasu lidí uvidíme, jak dál budeme službu rozvíjet či podporovat,“ řekl Martin Fuks, který na vývoj aplikace Windy Maps dohlížel.

Stahujte zdarma

Nová globální aplikace Windy Maps je od dnešního dne zdarma ke stažení pro operačními systémy Android (Google Play) a iOS (App Store), v obou případech zatím jen v anglickém jazyce. Do budoucna jsou v plánu ještě další jazykové mutace a dostupnost i pro zařízení s Windows 10 a webové prohlížeče.

zdroj: Seznam blog

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

Chytré hodinky Oukitel W1: základní hodinky pro nenáročné

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Chytré hodinky se krátce po svém nástupu na trh staly naprostým hitem. Je trendy mít hodinky s displejem, které vám…

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

Mobilní hra PUBG zaznamenala 100 milionů stažení

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Tato populární hra má za sebou masivní úspěch na PC, a teď drtí rekordy i na smartphonech. Tip: První vlna…

Mobilní zobrazení