Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nová česká aplikace Windy Maps aneb Mapy.cz jdou do světa

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz dnes spustil celosvětové mapy Windy Maps, které využívají různé vychytávky z aplikace Mapy.cz, ovšem v mnohem hezčím, přehlednějším a jednodušším kabátku.

Nejen pro Čechy, ale i pro cizince

Aplikaci Mapy.cz od českého Seznam.cz používá denně přes 1 milion lidí, přičemž jsou mezi nimi nejen Češi, ale i zahraniční turisté. V Seznamu se proto rozhodli přijít s aplikací v celosvětovém měřítku, která bude využívat všech znalostí a dovedností české aplikace, ale bude fungovat po celém světě, a to v cizím jazyce.

Windy Maps je aplikace, která funguje de facto stejně, jako Mapy.cz. Má ale hezčí a přehlednější kabátek, či jednodušší ovládání. A je v angličtině, nikoliv v češtině. Další jazyky, jako je němčina, francouzština apod. mají přijít v některé z příštích aktualizací. A co všechno aplikace Windy Maps umí?

Windy Maps chtějí být opravdu užitečné

Aplikace opět umí fungovat zcela offline, ať už jde o vyhledávání, plánování, či samotnou navigaci. Uživatelům dále nabízí možnosti, jak vyhledat atraktivní místa v okolí nebo poskytne tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů či zastávek veřejné dopravy.

 

Pro praktické využití je možné si stáhnout offline mapy světa po jednotlivých státech, u datově obsáhlých zemí lze zvolit jen regiony. Podobně jako tomu je u aplikace Mapy.cz, si tak lidé mohou do chytrého telefonu uložit pouze konkrétní oblast kdekoli na světě, kam se vydávají na cesty.

„Mobilní aplikace Windy Maps má ambice přinéstlidem z celého světa co nejkomplexnější a nejdetailnější informace, které se hodí, kdykoli vyrazíte na cesty. Každému doporučíme to nejlepší z okolí zvoleného bodu nebo lokality, kde se nachází, s ohledem na jeho preference. To vše bez nutnosti připojení k internetu. Na začátku počítáme především s organickým šířením díky podpoře mezi komunitou Windy.com. Využití zpočátku předpokládáme hlavně v turisticky silných zemích, podle zájmu a ohlasu lidí uvidíme, jak dál budeme službu rozvíjet či podporovat,“ řekl Martin Fuks, který na vývoj aplikace Windy Maps dohlížel.

Stahujte zdarma

Nová globální aplikace Windy Maps je od dnešního dne zdarma ke stažení pro operačními systémy Android (Google Play) a iOS (App Store), v obou případech zatím jen v anglickém jazyce. Do budoucna jsou v plánu ještě další jazykové mutace a dostupnost i pro zařízení s Windows 10 a webové prohlížeče.

zdroj: Seznam blog

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Očekávané Moto G6 Plus dorazí v pěti barevných provedeních

Očekávané Moto G6 Plus dorazí v pěti barevných provedeních

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na letošním MWC v Barceloně své novinky chystá předvést také Motorola. Na veletrh pravděpodobně doveze modely Moto G6, G6 Plus a…

Samsung znovu spouští aktualizaci na Oreo pro Galaxy S8 a S8+

Samsung znovu spouští aktualizaci na Oreo pro Galaxy S8 a S8+

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před týdnem jsme vás informovali, že z neznámých důvodů Samsung přerušil rollout Androidu 8.0 Oreo pro své loňské vlajkové modely Galaxy…

Mobilní zobrazení