Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nová česká aplikace Windy Maps aneb Mapy.cz jdou do světa

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Seznam.cz dnes spustil celosvětové mapy Windy Maps, které využívají různé vychytávky z aplikace Mapy.cz, ovšem v mnohem hezčím, přehlednějším a jednodušším kabátku.

Nejen pro Čechy, ale i pro cizince

Aplikaci Mapy.cz od českého Seznam.cz používá denně přes 1 milion lidí, přičemž jsou mezi nimi nejen Češi, ale i zahraniční turisté. V Seznamu se proto rozhodli přijít s aplikací v celosvětovém měřítku, která bude využívat všech znalostí a dovedností české aplikace, ale bude fungovat po celém světě, a to v cizím jazyce.

Windy Maps je aplikace, která funguje de facto stejně, jako Mapy.cz. Má ale hezčí a přehlednější kabátek, či jednodušší ovládání. A je v angličtině, nikoliv v češtině. Další jazyky, jako je němčina, francouzština apod. mají přijít v některé z příštích aktualizací. A co všechno aplikace Windy Maps umí?

Windy Maps chtějí být opravdu užitečné

Aplikace opět umí fungovat zcela offline, ať už jde o vyhledávání, plánování, či samotnou navigaci. Uživatelům dále nabízí možnosti, jak vyhledat atraktivní místa v okolí nebo poskytne tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů či zastávek veřejné dopravy.

 

Pro praktické využití je možné si stáhnout offline mapy světa po jednotlivých státech, u datově obsáhlých zemí lze zvolit jen regiony. Podobně jako tomu je u aplikace Mapy.cz, si tak lidé mohou do chytrého telefonu uložit pouze konkrétní oblast kdekoli na světě, kam se vydávají na cesty.

„Mobilní aplikace Windy Maps má ambice přinéstlidem z celého světa co nejkomplexnější a nejdetailnější informace, které se hodí, kdykoli vyrazíte na cesty. Každému doporučíme to nejlepší z okolí zvoleného bodu nebo lokality, kde se nachází, s ohledem na jeho preference. To vše bez nutnosti připojení k internetu. Na začátku počítáme především s organickým šířením díky podpoře mezi komunitou Windy.com. Využití zpočátku předpokládáme hlavně v turisticky silných zemích, podle zájmu a ohlasu lidí uvidíme, jak dál budeme službu rozvíjet či podporovat,“ řekl Martin Fuks, který na vývoj aplikace Windy Maps dohlížel.

Stahujte zdarma

Nová globální aplikace Windy Maps je od dnešního dne zdarma ke stažení pro operačními systémy Android (Google Play) a iOS (App Store), v obou případech zatím jen v anglickém jazyce. Do budoucna jsou v plánu ještě další jazykové mutace a dostupnost i pro zařízení s Windows 10 a webové prohlížeče.

zdroj: Seznam blog

ČLÁNKY:, , , , , ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Mobilní zobrazení