Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Názor: proč byste si měli koupit iPhone?

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Mokříš

V předchozím článku jsem Apple kritizoval, respektive jsem poukazoval na věci, které by měli vědět ti, co zvažují koupi iPhonu. Abych tedy byl objektivní, musím uvést i důvody, proč má naopak smysl své těžce vydělané peníze do jablíčka investovat.

Názor: proč byste si naopak neměli kupovat iPhone?

iOS

Když jsem měl služební telefon s Androidem, tak se mi čas od času přihodilo, že se nápadně rychle vybil, i přesto, že jsem ho téměř nepoužíval. Stejně tak mě občas vytáčely problémy s paměťovou kartou. iOS tohle nedělá. Ten prostě jede a jede. Pořád stejně plynule, žádné záseky, žádné problémy. Zkrátka valí jak z praku třeba i po roce.

Další věc jsou aktualizace. Pokud nemáte nějaký už vyloženě letitý model, tak budete dostávat aktualizace systému ve stejný den, jako všichni ostatní. iOS zkrátka považuji za největší výhodu, na které stojí a padá celé to kouzlo iPhonů.

Cena

Ano, jabka jsou drahá. Na druhou stranu, pokud se k tomu svému nebudete chovat jako zvíře, koupíte si na něj nějaký obal a na displej fólii, tak ho za nějaký čas můžete pořád prodat za slušný peníz. Znám vícero lidí, co takhle obměňují iPhone co rok až dva. Prostě na začátku investují pálku do telefonu a za rok ho prodají, něco přidají a jdou si pro nový. Něco jako takový soukromý operativní leasing s tím rozdílem, že nepřiplácíte za to, že vám tuto službu poskytuje někdo jiný.

iPhony a obecně produkty Applu si zkrátka ze všech velkých výrobců drží cenu nejlépe. Narovinu je ovšem třeba si říct, že pro lidi, co počítají každou korunu, případně jim žádný telefon dlouho nevydrží, iPhone není to pravé ořechové. Drahé je pořízení, drahé je příslušenství, drahý je případný servis.

Appstore

Velice opomíjený faktor, který hraje do karet jednoznačně Applu. Ten si hlídá kvalitu aplikací, které ve svém obchodě nabízí. Když si pak stáhnete nějakou aplikaci, tak obvykle běží bez pádů, plynule a nehrozí, že vám zaviruje telefon nebo bude dělat neplechu v systému. Tohle je jednoznačná výhoda, kterou může iOS oproti ostatním systémům nabídnout. Appstore je navíc vcelku příjemná aplikace a u aplikací si můžete nastavit i automatickou aktualizaci.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MikeDusNomisCodekubikIvan Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ivan
Ivan

Ale na Google play se dá taky zvolit automatická aktualizace aplikace. Google si hlídá kvalitu aplikací ještě víc!

kubik
kubik

Haha. Google play a kvalita???? Sama reklama a balast k tomu. Fuj

NomisCode
NomisCode

Nikdo tě nenutí ten balast instalovat… Nikdy nevíš, komu se aplikace bude hodit.. I když ji třeba 99.9% lidí nepoužije

Dus
Dus

tak iOS nejede jak z praku. To je jen taková Chiméra a má osobní zkušenost.Ale stejná osobní zkušenost android na Samsungu. Na webu je celkem dost uživatelů, kterým po některých aktualizacích iphone blbne a pak jabko vydává opravné patche. Nic proti jablku nemám, sám jsem ho vlastnil, ale už to není takový leader a průkopník v technologiích jako býval. Má ale solidní fanouškovskou základnu a proto si může dovolit občas nějaký přešlap.

Mike
Mike

Moc těch kladných položek tam tedy není :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

Nešťastná sedmička? Xiaomi vysvětluje, proč přijde rovnou Mi 8

VČERA  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Poměrně podstatnou součástí vývoje smartphonu je i jeho obchodní označení, jinými slovy jméno, pod kterým budou moci zákazníci přístroj…

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

LG G6 dostává Android 8.0 Oreo konečně i v Evropě

25. 5. 2018  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Podle zpráv, které kolovaly před dvěma měsíci na internetu, společnost LG měla brzy vydat aktualizaci na nejnovější Android 8.0…

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

Motorola Moto Z3 Play bude představena již 6. června

25. 5. 2018  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost Motorola letos představila několik povedených modelů a na záčatek června plánuje uvést další. Řeč je o telefonu Moto…

Mobilní zobrazení