Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Na web unikly hned čtyři novinky od Asusu

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Rajnoch

Řada fanoušků již čeká na nástupce třetí řady smartphonů od Asusu. Předchozí řadě se mimořádně daří hlavně v Asii. Nyní však na francouzských webových stránkách čínské společnosti unikly technické specifikace všech čtyř chystaných smartphonů – Asus Zenfone 4, 4 Max, 4 Selfie a 4 Selfie Pro.

Společnost Asus tento týden nechtěně odhalila na francouzských webových stránkách specifikace chystaných modelů včetně vlajkové lodě Asus Zenfone 4, která by měla být představena již na konci srpna. Společně s tímto smartphonem bude zřejmě představen i Asus Zenfone 4 Max nebo dva smartphony pro milovníky selfie. Těmi jsou Asus Zenfone 4 Selfie a 4 Selfie Pro.

Asus Zenfone 4

Tím nejvybavenějším má být právě Zenfone 4. Toto zařízení bude zřejmě vlajkovým modelem čínského společnosti. Na přední straně nalezneme 5,5palcový displej s Full HD rozlišením. Nad zobrazovačem bude umístěný 8 Mpx fotoaparát. Pokud se přesuneme na spodní stranu, uvidíme domovské tlačítko se zabudovanou čtečkou otisku prstů. Zadní strana disponuje duálním fotoaparátem (12 + 8 Mpx).

V útrobách pak bude zřejmě tepat osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon. V únicích byl naznačen 630, pokud se ale bude jednat o vlajkový model, tak zřejmě dostane výkonnější procesor. Například Snapdragon 835, kterému bude sekundovat 4 GB RAM. Pro data dostane uživatel úložiště o kapacitě 64 GB. To bude však možné rozšířit o paměťové karty. O energii se zde postará baterie o kapacitě 3 300 mAh. Cena se vyšplhá na zhruba 300 euro, to je téměř 7 900 korun.

Asus Zenfone 4 Max

Dalším přírůstkem do modelové řady se stane právě Zenfone 4 Max. Ano, o tomto smartphonu jsme již psali. Telefon se stejným názvem byl představen asi před měsícem. Již uvedený Zenfone 4 Max zřejmě dostane ještě nějaký přídomek, aby se odlišil nejen výbavou. Displej chystaného Maxu nabude tak Max, bude se jednat o 5,2palcový zobrazovač s HD rozlišením. Nad displejem se nachází 8 Mpx kamerka. Nechybí ani čtečka otisku prstů, ta je umístěna v domovském tlačítku pod displejem.

Na zadní straně bude duální fotoaparát se 13 a 5 Mpx. Smartphone poběží na procesoru od Qualcommu, konkrétně Snapdragon 425 se 3 GB RAM. Pro data je k dispozici 32 GB, samozřejmostí je možnost rozšíření o paměťové karty. Baterie zde dosáhla kapacity 4 100 mAh. Cena se bude pohybovat okolo částky 229 euro, tedy asi 6 000 korun.

Asus Zenfone 4 Selfie a Zenfone 4 Selfie Pro

Asus také nezapomíná pro milovníky selfie, a tak si pro ně přichystal model Zenfone 4 Selfie a 4 Selfie Pro. Oba tyto smarthopny se mohou pochlubit předním duálním fotoaparátem. V případě Zenfonu 4 Selfie se bude jednat o (20 + 5 Mpx). Verze s přídomkem Pro dostane (24 + 5 Mpx). Oběma novinkám nebude chybět ani přední LED blesk. Chipset nabídnou stejný, pouze s jiným taktem. Jedná se o Qualcomm Snapdragon 625. Slabší verze má procesor taktovaný na 1,4 GHz, verze Pro pak na 2,0 GHz.

Ostatní specifikace telefonů jsou již stejné. Displej se zastaví na 5,5palcích s Full HD rozlišením. Na zádech ponesou fotoaparát s rozlišením 16 Mpx. Paměť RAM zde dosáhne kapacity 4 GB. Pro data si Asus připravil 64 GB. Stejně jako u předchozích modelů budete moci úložiště rozšířit o paměťovou kartu. Cena za model Zenofne 4 Selfie se bude pohybovat okolo částky 300 euro, tedy asi 7 900 korun. Za verzi Zenfone 4 Selfie pro si připlatíte na 400 euro, to je téměř 10 500 korun.

Všechny chystané modely poběží zřejmě na Androidu 7 Nougat.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

Spekulace kolem Surface Phonu od Microsoftu znovu ožívají

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

S trouchou nadsázky lze říct, že bavit se o Suface Phonu je jako bavit se o císařových nových šatech. I když…

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

Leagoo S9 bude mít vyříznutý displej, stejně jako iPhone X

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Byla to jen otázka času, kdy přijde některý „ze známějších“ čínských výrobců a okopíruje charakteristický výřez displeje nového iPhonu X. Podobností…

Mobilní zobrazení