Mobilizujeme.cz

Na poli wearables jasně dominuje Apple, druhý je Samsung

  |  6 komentářů  |  autor:

Některé trhy, jako například globální prodej tabletů, upadají, některé jiné trhy ale touto dobou nabírají na síle. Takovým krásným příkladem je trh s wearables, zvláště pak se daří chytrým hodinkám a fitness náramkům. Svět se zkrátka přehoupl do období, kdy je neskutečně populární mít chytré hodinky nebo chytrý náramek a velké firmy toho umí dobře využít.

Asi nejlépe to dělá kalifornská společnost Apple, která již třetím rokem vyrábí hodinky Apple Watch. Jejich vliv je neskutečný, jak jinak si totiž vysvětlíme, že 53 % z trhu s wearables obsáhne firma Apple. V jednoduché a praktické matematice to znamená, že polovina ze všech uživatelů chytrých hodinek nosí právě Apple Watch.

Pánům z Apple se to holt podařilo; dokázali uvést na trh s chytrými hodinkami zařízení, které je jako iPhone mezi smartphony a jako MacBook mezi ultrabooky. Vytvořili prostě pěkné, praktické a především použitelné hodinky, které je radost užívat.

Ve stínu společnosti Apple ale stojí ještě dvě velké firmy: Samsung a Fitbit. Nejdříve je třeba uznat, že se jedná o silné soupeře pro tolik osvědčeného konkurenta, jakým je Apple. Samsung vyrazil proti s jejich nejnovější generací chytrých hodinek Gear S3 Classic a Frontier. Jedná se o silná zařízení s kvalitním operačním systémem (Tizen) a dobrou výdrží, ale stojí bohužel pouze o tisíc korun méně než jablečné Apple Watch, pro majitele iPhonů je tak výběr většinou snadný.

Na poněkud jiné straně barikády stojí firma Fitbit. O té víme, že umí skvěle „bojovat s konkurencí“, neboť před časem úspěšně spolkla silného protivníka v podobě firmičky Pebble. Fitbit sám o sobě nikdy s chytrými hodinkami neuspěl a třetí místo na globálním trhu s 12,2 % si za Samsungem (12,8 %) drží především díky rozsahu svých chytrých fitness náramků, které se řadí k naprosté špičce.

Nebude překvapením, že silné zastoupení na trhu s chytrými hodinkami a fitness trackery bude mít i Sony, Huawei nebo Xiaomi. Navíc vzhledem k tomu, že se tento vcelku nový trh teprve dotváří, budeme se ještě mít na co těšit.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , ,
HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

HTC do konce roku 2017 představí ještě 3 nové telefony

DNES  |    |  diskuze (0)

HTC se už na začátku roku 2017 nechalo slyšet, že letos přijde jen se 6-7 telefony, což je výrazně méně, než tucet…

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

Huawei G10 se ukázal na prvních reálných snímcích

DNES  |    |  diskuze (0)

Huawei svůj model G10 s kódovým označením Maimang 6 uvede sice až 22. září, ovšem už teď se telefon začal objevovat na živých…

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

Dostanete nejnovější Android 8.0 Oreo? (velký přehled)

DNES  |    |  5 komentářů

Písnička kolem aktualizací Androidu je stále stejná. Google každoročně připraví novou verzi, která přináší zajímavé novinky a vylepšení, ovšem reálně se dočká…

Mobilní zobrazení