Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Moneta přichází s novou mobilní bankou, co nabídne?

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Fišer

Moneta Money Bank je relativně nová banka a chce útočit na co nejširší masy, už jen proto přichází s aplikací Smart Banka, která má ukázat, jak jednoduché a přehledné může mobilní bankovnictví být. Nabízí se ovšem otázka – čím převýší konkurenci?

moneta-bank-cz-700x350

K příležitosti tomuto uvedení uspořádalo vedení Monety tiskovou konferenci, kde svou novou aplikaci představili. Na první pohled vypadá velmi dobře a konkurence bude muset být opravdu v pozoru. Smart Banka cílí na ty nejzákladnější potřeby zákazníků a díky rozsáhlé zpětné vazbě přišli vývojáři na to, že hlavní jsou pro uživatele tyto čtyři funkce: kontrola zůstatku, zadání rychle platby, vyhledání pobočky či bankomatu (na mapě) a případně možnost zablokovat platební kartu. Tyto funkce vám ale v základu nabídne snad každá bankovní aplikace, neboť se jedná o skutečně elementární požadavky uživatelů.

vystrizek

Pro vývojáře Smart Banky je nejdůležitější rychlost, přehlednost a bezpečnost. To se odráží například tehdy, kdy chcete uskutečnit platbu, zablokovat kartu nebo například dobít kredit, jelikož aplikace vás vyzve k zadání čtyř až osmi místného kódu, který si při aktivaci aplikace zvolíte. Samozřejmostí je potom přihlašování do aplikace pomocí Touch ID.

moneta-2

Ovšem to, na čem si aplikace zakládá – je snadná, přehledná a unikátní kontrola platebních karet a platby pomocí QR kódů, kdy stačí na fakturu umístit požadovaný QR kód a následným skenováním pak pohodlně zaplatit. Během celé tiskové konference mě ale napadaly myšlenky, jak se chce Smart Banka ubránit konkurenci; pravdou je, že úspěch mají jak na Androidu, tak na iOS, jelikož aplikace je intuitivní a přehledná; velice příjemná na používání. Ale přes to všechno nenabízí nic nového, nic revolučního a nic, co by konkurence neměla.

Jedno je ale evidentní – pokud máte účet u Moneta Money Bank, aplikaci rozhodně musíte mít, je bezpečná a usnadní vám používání vašeho účtu, zároveň se ale nejedná o něco, co by vás donutilo přejít od jiné banky k Monetě. Chci tím říct, že aplikace je funkčně tuctová, ale koneckonců, je dnes snadné nebýt v době, kdy se na trhu pohybuje plno bank a každá má svou mobilní aplikaci?

Líbí se vám Smart Banka líbí? Používáte jí nebo máte v oblibě jinou bankovní aplikaci?

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Martin P.
Martin P.
A v čem pak je nová, když tu už je od konce června? Aplikace i po několika aktualizacích je moc jednoduchá a plýtvá místem na LCD Díky velkému zvolenému fontu ani na smartphone s FullHd rozlišením moc informací nevidíte. -neobsahuje grafy pohybu na účtech ,nebo zastoupení kategorií transakcí -neobsahuje podrobnější je seznam pohybu na účtech, myšleno kategorie domácnost\benzín\jídlo atd… U položek transakcí nelze přidělovat kategorie. Občas vložená reklama na produkty ústavu cca 1/4 okna aplikace, v přehledu karet zbytečně zabírá obrázek karty valnou část okna aplikace cca 1/3. Ohledně pevného PINu není to krok k bezpečnosti, protože mohlo by být… Číst vice »
kubik
kubik

A na W10M se opět zapomnělo!!!!!

Juj
Juj

A taky na Symbian, Javové telefony, Blackberry, a můj kamarád si z Linux jádra udělal vlastní OS a ten taky nepodporují :-) Ono to musí prostě mít nějakou ekonomickou návratnost. A ano WM není o moc rozšířenější než Symbian nebo stará J2ME.

Jiří Blažek
Jiří Blažek

Mám tuto aplikaci, jednu mě ale mrzí. Nemůžu platit mobilem jako u jiných bank například ERA.. A to jsem vlastníkem s7 edge. Bohužel… Qr platbu využívám.. Vím že se nemůžu splést při zadávání

Max
Max

Moneta Bank není žádná mladá banka! Moneta Bank je bývalá GE Money bank, bývalá GE Capital Bank, která byla založena už v roce 1998, tj. na trhu působí skoro 20 let! Rebranding nedělá novou banku!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

Ultrasonická čtečka u Honor 10: nevadí ji ani opalovací krém

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nový smartphone Honor 10 se chlubí nejen jedinečným designem a skvělým poměrem cena/výkon, ale také některými pokročilými technologiemi. Tip: Xiaomi…

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

Miliony rodičů sledovaly děti přes aplikaci. Jenže té unikla data

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Dohled rodičů nad svými dětmi je samozřejmě do určitého věku správný, nicméně miliony rodičů si chtěli zjednodušit život a…

Mobilní zobrazení