Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Mobilní technologie brzy k vidění na Open Air Festivalu 2013

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Redakce Mobilizujeme.cz i letos přinese reportáž z festivalu Open Air Festivalu 2013, zejména pohledem na mobilní i jiné technologické služby, které budou návštěvníky doprovázet.

Od roku 2010 si lze pravidelně z kraje srpna užít hudební festival Open Air v Panenském Týnci, respektive v jeho okolí – na místním letišti. Během čtyř dní se na několika pódiích vystřídají zvučná česká i zahraniční jména z hudební branže, ale nejen z ní. Ve čtvrtek 8. 8. 2013 to celé vypukne, proto věřme, že magické osmičky v datu přinesou spoustu pozitiv a spokojených návštěvnků festivalu. Zatímco hudební menu je už dopředu známé, kompletní nabídka mobilních a jiných technologických služeb bývá do poslední chvíle spíše neznámou. Pojďme si tedy projít to, co je zatím oficiálně známé.

Nabít mobilní telefony a fotoaparáty letos umožní stan ČEZ Energy Zone, který mimo jiné nabízí i vyzkoušení několika telefonů či tabletu iPad. Součástí je i houpací síť se zásuvkou na 230V, kde si s vlastní nabíječkou dobijete asi nejpohodlněji mobilní telefon, aniž byste přišli o hudební zážitek z okolí. Ve Voyo Zone shlédnete pár dílů seriálů Okresní přebor a Comeback, přislíbeny jsou i klasické filmy. Ultrabook Zone pak osloví především návštěvníky s hráčským pudem, kteří si budou moci zajezdit na simulátoru F1 a vyzkoušet další zbrusu nové hry.


Pokrytí od mobilních operátorů, zleva: O2, T-Mobile, Vodafone .. všichni nabízejí jako maximum mobilní připojení na internet jen přes technologii EDGE (max rychlost 236 Kb/s)

Pro nás novináře mají být v Press centru k dispozici ultrabooky Dell a rychlé připojení od firmy Ha-vel provozující mobilního virtuála ha-loo mobil. Společnost zajišťovala mimo jiné konektivitu na proběhlém festivalu Colours of Ostrava 2013 a přesto, že zde měla řadu Wi-Fi pointů, byly povětšinou plně využité, případně rychlostně nepoužitelné. Operátor O2 by měl i letos mít dostatečně pokrytu oblast konání festivalu, včetně instalace mobilních 3G jednotek, které po zbytek roku v této oblasti nejsou, jak dokazuje následující screen z mapy pokrytí operátora tesně před konáním festivalu. Nemohu se však zbavit pocitu, že zde operátor mohl naplno prezentovat LTE síť a tu nabídnout návštěvníkům k vyzkoušení po dobu festivalu zdarma či za nějaký minimální poplatek. Takovou formu prezentace využil Vodafone při nedávném karlovarském filmovém festivalu a lidé si ji pochvalovali.


Nový mobilní operátor ha-loo mobil v síti velkoobchodního virtuála GTS Czech (který využívá síť T-Mobile) na festivalu zajišťuje kompletní datové a hlasové připojení

Zatímco klasický bankomat bychom v areálu hledali marně, platební terminály své zastoupení mít budou, konkrétně v počtu deseti kusů. Díky nim tak mnohým z vás ani po vyprázdnění peněženky nezbydou oči pro pláč. Třeba pitný režim tedy doplníte i s kartou. Ti z vás, kteří se na festival z různých důvodů nemohou podívat, jistě uvítají alespoň možnost poslechu „nálad“ na Youradio.cz na svém mobilním telefonu či notebooku. A kdoví, i nějaký přímý přenos koncertu z festivalu vám možná O2 nadělí, stačí sledovat oficiální stránky festivalu a Facebook.

Naviděnou na festivalu či na počtenou po jeho skončení při shrnutí toho nejdůležitějšího přeje redakční tým Mobilizujeme.cz.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném…

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

DNES  |  Martin Skořepa  |  3 komentáře

Nový smartphone od Vernee se drží posledních trendů a nezapomíná při tom na nízkou cenovku. Vernee X se…

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Mobilní zobrazení