Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Mobilizujeme.cz se převléká do nového kabátku

  |  37 komentářů  |  autor: redakce

Portál Mobilizujeme.cz je tu v novém! Jednoduchost, přehlednost a rychlost – to jsou základní charakteristiky, kterých jsme se při tvorbě nového Mobilizujeme.cz drželi.

Kdyby to byl Apple, Google nebo Microsoft, uvedl by přesný počet změn a vylepšení, jak mají tyto společnosti zejména u mobilních platforem ve zvyku. U nového Mobilizujeme.cz jsme to nepočítali. Můžeme ale říci, že jich není rozhodně málo..

„Mobilizujeme.cz je tu už od roku 2008 a za tu dobu se webový design značně posunul. Vytvořili jsme proto nové Mobilizujeme korespondující s dnešními nároky čtenářů. Chceme, aby se u nás čtenář cítil co nejlépe a dozvěděl se zajímavé informace ze světa mobilních telefonů. Design je prvním krokem, obsah pak kroky dalšími.“ řekl šéfredaktor Luboš Srb.

 
Mobilizujeme.cz v letech 2008 – 2012 (nalevo) .. nové Mobilizujeme.cz od roku 2012 (napravo)

Postřehnutelný nový kabátek

Čeho si každý náš pravidelný čtenář všimne na první pohled, jsou grafické změny. Hlavní barvou Mobilizujeme.cz zůstává světle zelená, doplňková je pak světle šedivá. Oranžovou barvu už ve větším množství na novém Mobilizujeme nenajdeme, jelikož by působila zbytečně rušivě.

Největší změnou prošla navigace, která se přesunula z levého postranního sloupce do horní zelené lišty. Vznikl tak prostor jak na úvodní stránce, tak zejména v článku – rozšířili jsme jej tedy. K větším změnám také patří zjednudušení layoutu ze 4-sloupcového designu na 2-sloupcový. Věříme, že se tak každý čtenář u nás lépe vyzná a bude mít jakési „větší pohodlí“.

Další grafické změny už jsou spíše kosmetického rázu, aby vše spolu ladilo a nic zbytečně čtenáře nerušilo.

Změny „pod kapotou“ a nové funkce

Design není to jediné, na čem jsme pracovali. Spoustu změn se odehrálo také v samotném jádru kódu. Přecházíme na nejnovější html5 a díky psaní nového kódu a některým změnám jsme zmenšili velikost stránek. Z toho plyne jedna výhoda, nové Mobilizujeme.cz je značně rychlejší.

Nový design s sebou přináší také nové funkce. V diskuzích nově může každý čtenář hodnotit pomocí „palce“ ostatní příspěvky diskuze a vyjádřit tak svůj souhlas nebo nesouhlas. Diskuze tak zůstává přehledná. Další funkce máme v plánu a budeme je postupně přidávat.

Jednoduchost, přehlednost a rychlost. Těchto charakteristik jsme se při tvorbě nového Mobilizujeme.cz drželi. Povedlo se nám to? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem. Každého názoru a nápadů na zlepšení si ceníme.

ČLÁNKY:,
Andy Rubin se vrací. Mediální tlak kvůli aféře v Googlu ustál

Andy Rubin se vrací. Mediální tlak kvůli aféře v Googlu ustál

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před více než týdnem oblétla svět zpráva, že Andy Rubin, CEO společnosti Essential, si musel vzít nucenou dovolenou. Nejpravděpodobnějším důvodem se…

Apple HomeKit nevědomky uděluje přístup cizím zařízením

Apple HomeKit nevědomky uděluje přístup cizím zařízením

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Pojem chytrá domácnost zajímá pomalu čím dál tím více lidí. Produkty spadající do této kategorie už najdeme ve skoro každé rodině,…

LG V30 ve speciální edici vyjde dráž než iPhone X

LG V30 ve speciální edici vyjde dráž než iPhone X

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejské LG představilo letos v létě vlajkový model LG V30. U nás se ale zatím neprodává, ačkoliv to by se mělo…

Mobilní zobrazení