Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Mixážní pult do kapsy: recenze Samsung M7600 Beat DJ

  |  1 komentář  |  autor: David Přibyl

Samsung Beat DJ neboli Samsung M7600 je hudební telefon s širokou škálou multimedií. Přináší dotykový OLED displej a nové prostředí Disc, ve kterém lze vytvářet hudbu. Ve výbavě dále najdeme Bluetooth, akcelerometr, 3,5 mm Jack, stereo reproduktory, GPS či 3,2 Mpx fotoaparát.

Samsung Beat DJ zaujme na první pohled svojí svéráznou konstrukcí. Výrobce se nechal slyšet, že konstrukce telefonu je schválně navržena jako jukebox. Celý telefon vyhlíží dosti futuristicky, z čehož plyne jasné zaměření zejména na mladší generace.

Mobilní telefon Samsung M7600 Beat DJ do recenze zapůjčil X-Store.CZ.


Samsung M7600 Beat DJ – oficiální fotografie

Telefon k přehrávání hudby nabízí širší možnosti úpravy zvuku, mixování a “skrečování”, přidávání efektů, smyček a různých filtrů. Telefon je určen hlavně k poslechu hudby a zábavě.

TIP: Pro podrobné parametry navštivte katalog mobilů – model Samsung M7600 Beat DJ.

Základní parametry Samsungu M7600 Beat DJ

Rozměry112 x 51 x 13,9 mm
Hmotnost100 g
DisplejTFT, rozlišení 240 x 400 px, 16 milionů barev, úhlopříčka 2,8“
Paměť50 MB + paměťové karty microSD/SHC (až 16 GB)
Operační systémprostředí Samsung Disc
Fotoaparát3,2 Mpx (2048 x 1536 px), autofocus, LED dioda
Obsah baleníuživatelská příručka, baterie, nabíječka, CD-ROM se softwarem, stereo headset se špuntovými sluchátky
Cena a dostupnost7 500 Kč, od srpna 2009

Obsah balení:

Vzhled a konstrukce:

Design a konstrukce, jak jsem již naznačil, je to první, co praští přes nos. Telefon působí extravagantně, nikoliv formálně. Záleží na vašem osobním vkusu, jestli vám telefon padne do oka.

Displej je ohraničen celkem vkusným, nerezovým pruhem. Mezi displejem a nerezovým pruhem jsou černé půlměsíce. V horním půlměsíci je umístěno sluchátko a v dolním půlměsíci jsou tři pevné klávesy – jedna pro ukončení hovoru, jedna pro přijmutí hovoru a jedna, která vrací o akci zpět. Klávesy nejsou podsvícené a při zmáčknutí vadí jejich zapuštění. Stisk těchto kláves je tuhý a odezva není z těch nejrychlejších.

Po obvodu telefonu se táhne nešťastný modrofialový pás. Barvy telefonu jsou mix lesku nerezu, matně černé, křiklavě modrofialové a ponuré šedé. Designér chtěl nejspíš navodit kýčovitou atmosféru diskoték.

Zadní kryt je šedý, plastový a nachází se na něm trojlístek, tvořen objektivem fotoaparátu, bleskem a zrcadélkem blesku.

Na pravé straně telefonu je umístěn slot pro microSD karty, chráněn plastovou krytkou, s rozšířením až o 16 GB. Na levém boku je očko pro šňůrku a nad sluchátkem je 3,5 mm audio jack.

Na pravém boku je i samospoušť pro fotoaparát a na levém boku ovládání hlasitosti, které zastává i funkce v aplikacích. V obloucích přístroje jsou umístěny stereo reproduktory.

Displej a ovládání:

Samsung vybavil telefon širokoúhlým dotykovým displejem, který zobrazuje přes 16 milionů barev s technologií OLED o rozlišení 400 x 240 bodů. Tato technologie umožňuje zobrazit opravdu věrně černou barvu a má také mnohem větší pozorovací úhly než běžné TFT displeje.

Displej je dostatečně velký a v pohodě se na něm dají sledovat filmy. Jas telefonu reguluje senzor, takže se nemusíte bát světelného šoku, to oceníte zejména v noci.

Dotykové senzory displeje reagují výhradně na stlačení prsty. Klasickým dotykovým perem bohužel nic neuděláte. Museli byste si pořídit speciální stylus pro kapacitní dotykové displeje. Se sílou stisku jsem měl problémy, jakoby telefon pokaždé reagoval jinak.

Problémy jsem měl celkově s ovládáním telefonu, jelikož není přesné a nelogičnost vývojářů Samsungu vás pořádně rozčílí, než se někam proklikáte. Ne každý si dokáže zvyknout na prostředí, pokud používal telefon od jiného výrobce.


Vedle displeje je zmínka o tom, že je audio od Bang & Olufsen s technologií ICEpower

Při posouvání obrazovek nebo widgetů se zobrazení trhá a celá plynulost může spíše způsobit epileptický záchvat. Jemnost a citlivost zobrazení a ovládání, jakou znají majitelé iPhonu, se nedá se Samsungem vůbec srovnávat.

Ke všemu telefon reaguje na každou akci zavibrováním, která se dá nastavit v sedmi úrovních a neustále vás budou provázet hlášky “ HOTOVO a ULOŽENO”. Ovládání není vůbec jednouché a chce to notnou dávku tréninku a trpělivosti.

Baterie a výdrž:

V telefonu je baterie Li-Ion, 960 mAh. Měl jsem obavy, jestli u telefonu s dotykovým displejem, jehož využití spočívá výlučně při práci s multimédii, bude kapacita baterie dostatečná. Při běžném používání by měl telefon vydržet 2-3 dny. Při sledování filmu skončíte na hodnotě 4 hodiny. V průběhu testování jsem podrobil plně nabitý telefon celodennímu testu v terénu, kdy jsem volal, fotil, poslouchal hudbu, zkrátka telefon byl v neustálé pohotovosti a výsledek je dost slabý, 10 hodin.

Mechanismus pro vyjmutí baterie a výměnu SIM karty je bez problémů. Zadní kryt se musí vypáčit a pak bez problémů vyjmete baterii a dostanete se ke krytce SIM karty. Nabíjet můžete klasickou nabíječkou, která je součástí příslušenství, nebo přes USB kabel.

Prostředí telefonu:

Uživatelské prostředí bylo u Samsungu vždy rozporuplné a není tomu jinak i teď. Na hlavní obrazovce se nabízí zásuvný panel pro rychlou nabídku, který je zasazen z leva, nad tímto panelem jsou hodiny. Na horní straně obrazovky je umístěna klasická symbolika signálu, výdrže baterie atd.

Na pozadí můžete pracovat s miniaplikacemi zvanými widgety, které můžete stáhnout i z internetu. Widgety můžete skrýt do bočního panelu. Instalované jsou běžné miniaplikace jako kalendář, hodiny, Bluetooth, počasí atd. Pozadí plochy můžete libovolně volit, může být i pohyblivé. Posunem do druhé obrazovky se dostaneme do menu, které je tvořeno maticí, bez možnosti dalších úprav.

Telefonování a zprávy:

Samsung Beat DJ zůstává hlavně telefonem. Kvalita telefonování je na dobré úrovni i v hlučném prostředí uslyšíte hovor dostatečně hlasitě a hladce.

Adresář si pamatuje 2000 kontaktů s nejrůznější podporou nastavení. Nechybí vyhledávání postupným psaním, nebo procházení po počátečních písmenech, známe od Applu.

Telefon s GSM sítí komunikuje na frekvencích 850, 900, 1 800 a 1 900 MHz. Nechybí podpora UMTS a videohovorů. Handsfree se dá použít maximálně do 2 metrů v místnosti, jinak funguje bez problémů. Pro nastavení telefonu do různých prostředí samozřejmě nechybí profily, bez možnosti časování.

Editor pro psaní SMS zpráv je společný s MMS zprávami. Schránka SMS a MMS zpráv je též společná. SMS zprávy jsou omezené počtem 500 zpráv. MMS využívá sdílenou paměť. Psaní zpráv ulehčuje T9 slovník, bohužel Samsung nevybavil telefon ani softwarovou QWERTY klávesnicí.

E-mailový klient podporuje SMTP, POP3 a IMAP4, dokáže pracovat s více účty naráz a umožňuje prohlížet dokumenty. Telefon podporuje GPRS, EDGE, 3G, HSPDA a je vybaven internetovým prohlížečem NetFront 3.5.

Zábava:

Hlavním lákadlem u hudebního telefonu je poslech a úprava hudby. K dispozici máte klasický hudební přehrávač. Skladby jsou řazeny podle interpreta, názvu, žánru, nebo si můžete vytvářet vlastní seznamy. Ekvalizér je samozřejmě přítomen a je pouze osmikanálový. Nesedí grafické znázornění a možnosti nastavení.

Beat DJ je vybaven technologií ICEpower pro čistší zvuk, DNSe pro reálnější efekty a SRS 5.1, která simuluje prostorový zvuk ve stereo sluchátkách.

Program DJ slouží k mixování a přidávání efektů. V reálném čase přidáváte efekty, smyčky, filtry, můžete měnit tempo, výšku, nebo scratchovat rovnou na displeji. Reprodukce hudby patří zvukově ke špičce. Zvuková výbava telefonu je od Bang & Olufsen.

FM rádio s RDS čtečkou, zobrazením textového popisu a automatickou volbou stanic funguje skvěle. Můžete si nahrávat z rádia písničky, které uložíte a dále je můžete upravovat na mixážním pultu.

Sluchátka mají 3,5 mm Jack a patří ke střední třídě. Videopřehrávač podporuje formáty DivX a XviD, to ocení hlavně filmový nadšenci. V telefonu je bohužel i 7 Java her, z nichž snad nejhratelnější je Brick Breaker Revolution (známý také jako Arkanoid).

Fotoaparát:

Fotoaparát je umístěn v trojlístku na zadním krytu, spolu s LED bleskem a zrcadélkem. Rozlišení 3,2 Mpx (2048 x 1536 px) je dostatečné. Nechybí ani autofocus. Bohužel fotoaparát není chráněn, hrozí poškození při neopatrné manipulaci. Chybí i stabilizátor obrazu.

Focení pomocí dvojúrovňové samospouště je pohodlné. Pořízené fotky jsou jasné, mají dostatečně syté barvy. Nebyl problém ani se vzdáleností, dobře se fotilo jak na krátkou vzdálenost, tak i na dlouhou vzdálenost.

Bohužel práce s pořízenými fotkami je strašná. Pohybové čidlo, podle naklonění telefonu, listuje v galerii. Zastavit telefon na vámi určené fotce, je nad lidské možnosti. Nastavení fotek a jejich úprava je díky uživatelskému rozhraní a špatnému, někdy až nelogickému ovládání noční můrou.

Různých funkcí nabízí telefon dost, například režim panorama, rozpoznání obličeje, makro režim, rámečky a další. Za zmínku stojí funkce geotagging, která přiřadí GPS souřadnice ke snímku, podle toho, kde byl pořízen. Videonahrávky podporují rozlišení VGA. Zvuková stopa není kvalitní, stačí maximálně na záznam řeči.

Organizační a datové funkce:

Přístroj má zabudovaný GPS přijímač, ale bohužel musíte být online, protože Google Maps stahuje neustále nové datové a satelitní podklady. Organizér je tvořen klasicky. Obsahuje budík, který má deset samostatných alarmů, nastavit můžete tón, čas, opakování i jestli se má při buzení zapnout telefon.

Dále najdeme seznam úloh, kalkulačku, převodník měn, poznámkový blok, nebo aplikaci světový čas. Kalendář má kapacitu 300 běžných záznamů a 50 výročí, je plně nastavitelný. Vnitřní paměť telefonu je jenom 50 MB.

Zhodnocení:

Samsung Beat DJ je extravagantní hračka pro poslech hudby a sledování filmů. Svérázný vzhled, kvalitní stereo reproduktory a velký AMOLED displej je toho důkazem. Samsung nezvládl vyšperkovat uživatelské prostředí a ovládání, které sráží celkový dojem. V našich zeměpisných šířkách bych dal přednost hudební řadě Walkman od Sony Ericssonu nebo XpressMusic od Nokie.

širokoúhlý dotykový AMOLED displej dotykové rozhraní
GPS trhaný projev
3,2 Mpx fotoaparát s autofocusem absence QWERTY a Wi-Fi
stereo reproduktory
3,5 mm Jack
ČLÁNKY:

Diskuze

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomáš Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Tomáš
Tomáš

No, tohle je spíš taková hračka na mixování. Lepší je na mixing zkrátka tablet, protože je jednak větší, má více paměti a navíc ho propojíte s dockovací stanicí,jak je třeba tohle – http://kytary.cz/alesis-io-mix/HN157732/

Díky tomu si pak vyvedete klidně symetrickej stereo signál až ke zvukaři..

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení