Mobilizujeme.cz

Meizu Zero má být prvním skutečně bezrámečkovým telefonem

  |  3 komentáře  |  autor:

Letošní rok se doslova rozpoutala válka mezi bezrámečkovými telefony. Každý výrobce se snažil zabrat co největší plochu přední části smartphonu displejem. Vzniklo tak hodně bezrámečkových smartphonů. I když i ty stále mají rámeček. Meizu Zero jej prý nebude mít.

Futuristicky vyhlížející obrázek dokonale bezrámečkového telefonu se objevil na Twitteru a vyvolal tak spoustu otázek. Jak lze na něm spatřit, Meizu nový displej pojmenovalo New Display World. Z obrázku je také patrné, že panel nemá skutečně žádné rámečky, tedy alespoň na části, která je vyobrazená.

Jaké specifikace však záhadný telefon Meizu Zero nabídne, není známo. Spekuluje se o procesoru Snapdragonu 835, který bude mít k dispozici 6 GB nebo až 8 GB RAM. Jak se také očekává, smartphone bude odkloněn od designové linie vlajkových modelů Meizu 7 a Pro 7 Plus, ty mají na zádech sekundární displej.

Na záhadné bezrámečkové zařízení od Meizu si však budeme muset počkat zřejmě až do příštího roku. Společnost nemá v plánu vypustit tento model s kódovým označením „Oceon“ dříve. Sám viceprezident Li Nan potvrdil, že takovýto displej vyvíjejí. Také ale dodal, že návrháři společnosti k tomuto kroku nejsou moc naklonění. Proč?

Bezrámečková konstrukce zkrátka bude mít za příčinu horší ergonomii. Kdy a jestli se tedy tohoto bezrámečkového smartphonu od společnosti Meizu nebo některé jiné dočkáme, je zatím nejasné. Rozhodně by se ale jednalo o zajímavý kousek, který by mohl poměrem displeje k tělu strčil do kapsy třeba i Galaxy S8, Essential Phone nebo Mi Mix 2, co říkáte?

zdroj: androidheadlines

ČLÁNKY:, , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení