Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

LG Optimus 2X – uživatelské dojmy z prvního dvoujádra

  |  11 komentářů  |  autor: David Přibyl

LG Optimus 2X je prvním zástupcem nové generace smartphonů vybavených dvoujádrovým procesorem, díky kterému nabízí telefon bezkonkurenční výpočetní výkon. Korejskému výrobci se podařilo získat důležitý náskok v nové nastupující éře.

Plnohodnotnou recenzi LG Optimus 2X pro Vás připravujeme a již brzy se jí dočkáte na stránkách Mobilizujeme.cz. Nyní pro Vás máme zajímavé uživatelské dojmy. Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně telefonu, můžete jej položit do diskuze v článku LG Optimus 2X v redakci – ptejte se. Pro více informací o telefonu také doporučujeme preview LG Optimus 2X a obsáhlý článek LG Optimus 2X – první dual-core mobilní telefon na světě.


LG Optimus 2X – oficiální fotografie

Vybavenost přístroje LG Optimus 2X je více než imponující, mezi hlavní přednosti přístroje určitě patří 4.0″ TFT LCD kapacitní displej, který zobrazuje 16 miliónů barev a je vyroben technologií IPS, kterou používá společnost Apple. Rozlišení WVGA (480 x 800 px) zaručuje uživatelsky pohodlné sledování HD videa, prohlížení fotek nebo práci s webovým prohlížečem.

Displej je opravdu kvalitní, zobrazené barvy mě překvapily svojí sytostí, kontrast je velice slušný. Málo který smartphone má takto kvalitní displej, ale přeci jen by se nějaký pokořitel našel, například iPhone 4.

O super rychlý chod se stará čipová sada Nvidia Tegra2, která obsahuje dvě 1 GHz jádra Cortex-A9. Přístroj přináší dalších 6 procesorů, například obrazový čip, nebo akcelerátor enkódování a dekódování videa, zvukový procesor a další. Tyto parametry zajistily, aby výrobce implementoval novinku v podobě HDMI konektoru. Toto rozhraní umožňuje přenos nekomprimovaného obrazového a zvukového signálu v digitálním formátu. Můžete, tak přehrávat videa, nebo ukazovat fotky na obřích televizorech rovnou z mobilu. Bohužel jsem novinku nestihl vyzkoušet, chyběl nám totiž HDMI kabel. V připravované recenzi se však již dočkáte.

Velikost vnitřní paměti 512 MB bohatě stačí a vnitřní paměť 8 GB rozšířitelná microSDHC kartami je také dostatečná. Problémem se stává výdrž baterie o kapacitě 1500 mAh. Telefon je vybaven operačním systémem Android 2.2 Froyo, avšak dvoujádru by lépe prospěla vyšší verze 2.4, která dokáže využívat obě jádra, avšak zatím nebyla oficiálně ani představena.

LG Optimus 2X žere za dva. Při zapnutém Wi-Fi a testování prohlížeče jsem se zděsil, jak rychle ukazatel stavu baterie mizí před očima. S takovýmto žroutem energie jsem se ještě nesetkal a považuji to momentálně za velké mínus. Většina smartphonů se potýká s výdrží, ale toto je extrém. Při velmi šetrném provozu, nejlépe skoro nezapínat displej, telefon vydrží 2 až 3 dny. Nezbývá tedy zatím nic jiného, než s modlitbou vyhlížet příchod aktualizace operačního systému Android na verzi 2.4, která má výdrž razantně prodloužit.

Pořizovat snímky můžete pomocí 8 Mpx fotoaparátu s LED bleskem a autofocusem. Výsledné snímky jsou kvalitní, fotoaparát využívá svůj potencionál téměř naplno. LG Optimus 2X umí nahrávat a přehrávat videa ve vysokém FulHD rozlišení 1080p (1920 x 1080 px). Ve výsledku je kvalita pořízených videí na velmi vysoké úrovni. Výrobce umístil na přední stranu přístroje 1,3 Mpx kameru na videohovory. Kameru využívá i aplikace zrcátko, kterou ocení zejména ženy. Přístroj disponuje reproduktorem, který je sice hlasitý, ale výsledná kvalita zvuku je spíše průměrná.

Při testování mě zaujala rychlost přístroje i rychlost reakcí. Při přehrávání videa můžete prstem posouvat jezdcem sem a tam a dočkáte se okamžité reakce. LG Optimus 2X nabízí opravdu brutální výkon. Cena telefonu se pohybuje okolo 12 tisíc korun a momentálně nic vybavenějšího a výkonnějšího na trhu neseženete.

Více se dozvíte v naší tradiční obsáhlejší recenzi včetně řady videí, kterou pro vás připravujeme a na stránkách Mobilizujeme.cz vyjde co nevidět.

ČLÁNKY:, ,
Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

Čekali na iPhone X zbytečně. Policie jim poradila koupit Android

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

K docela bizární situaci došlo v americkém Lynnwoodu. Místní Apple Store se potýkal s nulovou zásobou naskladněných iPhonů X. Rozhořčení zákazníci…

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

Natáčejte profesionální video. Stačí telefon a správné příslušenství

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Některé společnosti už dávno vyměnily kameru obřích rozměrů za kompaktnější avšak dostatečně šikovný smartphone, třeba už i Česká televize natáčí některé…

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

Plánuje Doogee telefon se zahnutým displejem po vzoru LG?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Dostala se k nám zajímavá zpráva. Čínský výrobce telefonů Doogee má údajně pracovat na telefonu se zahnutým displejem. Mělo by jít…

Mobilní zobrazení