Mobilizujeme.cz

LG Optimus 2X je dvoujádrový telefon s Androidem

  |  20 komentářů  |  autor:

Dvoujádrový telefon LG Optimus 2X je oficiálně představen. Ve výbavě má 4″ dotykový displej, OS Android, 8GB paměti, 8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 1080p videa, HDMI konektor a především 1GHz procesor Nvidia Tegra 2 s dvěmi jádry. Jako první v Česku jsme telefon krátce vyzkoušeli.

LG Optimus 2X (Star) je očekávaný model s dvoujádrovým procesorem, skvělým dílenským zpracováním a použitými materiály, obřím dotykovým displejem i pamětí, fotoaparátem s nahráváním Full HD videa (HD 1080p).

O telefonu LG Optimus 2X jsme se dozvěděli na akci LG při příležitosti oznámení uvedení modelu Optimus Chic na český trh (čtěte ). Neuniklo nám, že jej zástupce výrobce má u sebe, a proto jsme jej jako jediní měli možnost prohlédnout, bohužel ne nafotit či nahrát na video. Oficiální oznámení hned den poté nám LG trochu zatajilo.

 

Telefon má pevné zpracování tvořené převážně kovem, se zaoblenými hranami. Přední stranu tvoří 4″ dotykový kapacitní displej s rozlišením WVGA, 16 miliony barev, podporou Multitouch, senzory vzdálenosti, jasu a akcelerometrem. Bylo nám potvrzeno, že displej má ochranu displeje (tzv. Gorilla Glass).

LG Optimus 2X bude spadat do technologické špičky mobilních telefonů LG. Tomu odpovídá nekompromisní výbava v čele s dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2 s taktem 1GHz a operační pamětí 512 MB RAM. Operační systém Android 2.2 bude možno aktualizovat na verzi 2.3 (osobně jsme se setkali s jakousi mutací verzí 2.2 a 2.3 u telefonu, který byl k dispozici, takže LG už směle testuje nejnovější verzi 2.3).

 

8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 1080p videa bude současnou špičkou mezi mobilními telefony. Připojení s sledování nahrávek či filmů bude přes HDMI konektor hračkou. Druhá kamerka nad displejem má 1,3 Mpx a bude vhodná na videohovory jak přes 3G, tak internet (Skype). Výdrž telefonu zajistí 1500 mAh baterie.

Osobní setkání s telefonem bylo neočekávané, avšak vzbudilo ve mě velký zájem o přístroj. Plynulost, rychlost, to tedy je s procesorem Nvidia Tegra 2 znát! Navíc mi bylo potvrzeno, že výdrž přístroje se nesnížila, naopak s ní umí telefon daleko lépe hospodařit. I když se jednalo o prototyp v raném vývoji, tak jednoznačně nelze něco vytknout. Plná funkčnost, zmutovaný Android mezi verzemi 2.2 a 2.3 a báječně zpracování – už teď se na telefon těším.

ČLÁNKY:,
Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

DNES  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

DNES  |    |  diskuze (1)

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

6 nových telefonů Asus Zenfone 4 oficiálně: vybere si každý?

DNES  |    |  diskuze (1)

Od Asusu unikly na internet specifikace čtyř chystaných smartphonů už koncem minulého týdne. Nyní tchajwanský výrobce představil šest smartphonů modelové řady Zenfone…

Mobilní zobrazení