Mobilizujeme.cz

LG Optimus 2X je dvoujádrový telefon s Androidem

  |  20 komentářů  |  autor:

Dvoujádrový telefon LG Optimus 2X je oficiálně představen. Ve výbavě má 4″ dotykový displej, OS Android, 8GB paměti, 8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 1080p videa, HDMI konektor a především 1GHz procesor Nvidia Tegra 2 s dvěmi jádry. Jako první v Česku jsme telefon krátce vyzkoušeli.

LG Optimus 2X (Star) je očekávaný model s dvoujádrovým procesorem, skvělým dílenským zpracováním a použitými materiály, obřím dotykovým displejem i pamětí, fotoaparátem s nahráváním Full HD videa (HD 1080p).

O telefonu LG Optimus 2X jsme se dozvěděli na akci LG při příležitosti oznámení uvedení modelu Optimus Chic na český trh (čtěte ). Neuniklo nám, že jej zástupce výrobce má u sebe, a proto jsme jej jako jediní měli možnost prohlédnout, bohužel ne nafotit či nahrát na video. Oficiální oznámení hned den poté nám LG trochu zatajilo.

 

Telefon má pevné zpracování tvořené převážně kovem, se zaoblenými hranami. Přední stranu tvoří 4″ dotykový kapacitní displej s rozlišením WVGA, 16 miliony barev, podporou Multitouch, senzory vzdálenosti, jasu a akcelerometrem. Bylo nám potvrzeno, že displej má ochranu displeje (tzv. Gorilla Glass).

LG Optimus 2X bude spadat do technologické špičky mobilních telefonů LG. Tomu odpovídá nekompromisní výbava v čele s dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2 s taktem 1GHz a operační pamětí 512 MB RAM. Operační systém Android 2.2 bude možno aktualizovat na verzi 2.3 (osobně jsme se setkali s jakousi mutací verzí 2.2 a 2.3 u telefonu, který byl k dispozici, takže LG už směle testuje nejnovější verzi 2.3).

 

8 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 1080p videa bude současnou špičkou mezi mobilními telefony. Připojení s sledování nahrávek či filmů bude přes HDMI konektor hračkou. Druhá kamerka nad displejem má 1,3 Mpx a bude vhodná na videohovory jak přes 3G, tak internet (Skype). Výdrž telefonu zajistí 1500 mAh baterie.

Osobní setkání s telefonem bylo neočekávané, avšak vzbudilo ve mě velký zájem o přístroj. Plynulost, rychlost, to tedy je s procesorem Nvidia Tegra 2 znát! Navíc mi bylo potvrzeno, že výdrž přístroje se nesnížila, naopak s ní umí telefon daleko lépe hospodařit. I když se jednalo o prototyp v raném vývoji, tak jednoznačně nelze něco vytknout. Plná funkčnost, zmutovaný Android mezi verzemi 2.2 a 2.3 a báječně zpracování – už teď se na telefon těším.

ČLÁNKY:,
Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

Xiaomi je oficiálně v České republice. Zatím má dva partnery

DNES  |    |  diskuze (0)

Xiaomi přezdívané čínským Applem už na českém trhu vídáme řadu let, nicméně až do roku 2017 se jednalo pouze o polooficiální či šedou…

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

Samsung připravuje Galaxy S8 beta program s Androidem Oreo

DNES  |    |  diskuze (0)

Jihokorejský výrobce po vzoru loňského beta programu, v rámci kterého si někteří nedočkavci mohli na svých telefonech vyzkoušet nejnovější Android s předstihem…

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

Používáme iOS 11 – u iPhonu dobrý, na iPadu ho musíte mít

DNES  |    |  diskuze (0)

Apple v úterý vydal dokončenou release nové generace svého mobilního operačního systému, která předznamenává také příchod nového hardwaru. A zatímco na telefonech…

Mobilní zobrazení