Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

LG odškodní naštvané zákazníky aféry bootloop

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

V loňském roce LG čelilo řadě žalob po celém světě ohledně kauzy „bootloop“ na některých svých telefonech. Šlo zejména o modely G4, V10, V20, Nexus 5X a v neposlední řadě G5. Po měsících tahanic a dosti liknavého postoje společnosti tento problém řešit nyní dochází k smírčímu řešení. LG se se zákazníky vyrovná.

V loňském roce společnost LG čelila velkému množství zákaznických žalob, které zastupovaly renomované právnické firmy zejména na území Spojených statů, ale také jinde ve světě. Majitelé telefonů LG G4, V10, V20, Nexus 5X a G5 se v mnoha případěch setkali s tím, že se jim telefon po několika měsících zacyklil a nešel zprovoznit.

Na vině bylo nejspíš špatné pájení jednoho z konektorů na základní desce, což vedlo k tomu, že se vám telefon samovolně vypnul a při pokusu jej zapnout se vám maximálně ukázala spouštěcí obrazovka a dál jste se nedostali. Pokud se vám to stálo v záruční době, dostali jste nový telefon. Jenže vzhledem k tomu, že nešlo paušálně o pár případů, ale velké množství takto poškozených zařízení, aniž LG podniklo jasné kroky, rozhodli se zákazníci jednat.

Mezinárodní proces nyní končí dohodou a LG se zavázalo uhradit všem účasníkům řízení aféry bootloop buďto 425 dolarů v hotovosti anebo poskytnout slevu ve výši 700 dolarů na jakékoliv další LG zařízení. Jinými slovy, nový vlajkový telefon dostanou uživatelé téměř zadarmo, pokud se rozhodnou zachovat věrnost značce. Takže uživatelé, kteří se v rámci těchto kauz zaregistrovali, si mohou odškodnění nárokovat. Právní zástupci postupně informují každého poškozeného zvlášť.

Na jednu stranu je hezké, že LG zastává morální stanovisko, na tu druhou je smutné, že až pod hrozbou soudních tahanic se k takovému kroku společnost odhodlala.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
tazz1
tazz1

A kde se dá přihlásit nebo zaregistrovat ?

Src
Src

uz je neskoro

YodaSoda
YodaSoda

Mám strach že se mi také stane bootloop (LG G5). Když se to stane tak na to budu mít také nárok? Děkuju za odpověď.

Bravo37
Bravo37

bohužel po roce jsem měl taky stejný problém a o telefon přišel…škoda že más jako naštvané majitele na možnost přidání se nikdo neupozornil protože to byl od lg velkej podraz.

kulkomet
kulkomet

To je teda pěkné. Přesně tento problém mě před pár týdny postihl a byl jsem pěkně naštvaný. Teď když vím čím to je, a že už není možnost se přihlásit o odškodnění, jsem naštvaný ještě víc. Moc krásný tah od LG

lucas
lucas

mam LG V10 a po 2rokach neco dneska rano je taky K.O :(

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

Phablet LG V40 v přípravě? Zatím se mu přezdívá Storm

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Ještě sice nebylo představeno ani LG G7 ThinQ, již teď se ale spekuluje o modelu V40. Díky spolehlivému zdroji se nyní…

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99" displej či 5 000 mAh baterie

Motorola Moto E5 Plus: velký 5,99″ displej či 5 000 mAh baterie

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Pluskový model Motoroly Moto E5 je o tisícovku dražší, ovšem nabízí o 0,29″ větší displej či o 1000 mAh větší baterii.

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

Motorola Moto E5: slušný základ za méně než 4 tisícovky

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Motorola, respektive Lenovo má smartphone i pro ty nejméně náročné uživatele. Vychází na méně než 4 tisícovky. Nové Moto E5 se v…

Mobilní zobrazení