Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

LG odškodní naštvané zákazníky aféry bootloop

  |  6 komentářů  |  autor: Tomáš Richter

V loňském roce LG čelilo řadě žalob po celém světě ohledně kauzy „bootloop“ na některých svých telefonech. Šlo zejména o modely G4, V10, V20, Nexus 5X a v neposlední řadě G5. Po měsících tahanic a dosti liknavého postoje společnosti tento problém řešit nyní dochází k smírčímu řešení. LG se se zákazníky vyrovná.

V loňském roce společnost LG čelila velkému množství zákaznických žalob, které zastupovaly renomované právnické firmy zejména na území Spojených statů, ale také jinde ve světě. Majitelé telefonů LG G4, V10, V20, Nexus 5X a G5 se v mnoha případěch setkali s tím, že se jim telefon po několika měsících zacyklil a nešel zprovoznit.

Na vině bylo nejspíš špatné pájení jednoho z konektorů na základní desce, což vedlo k tomu, že se vám telefon samovolně vypnul a při pokusu jej zapnout se vám maximálně ukázala spouštěcí obrazovka a dál jste se nedostali. Pokud se vám to stálo v záruční době, dostali jste nový telefon. Jenže vzhledem k tomu, že nešlo paušálně o pár případů, ale velké množství takto poškozených zařízení, aniž LG podniklo jasné kroky, rozhodli se zákazníci jednat.

Mezinárodní proces nyní končí dohodou a LG se zavázalo uhradit všem účasníkům řízení aféry bootloop buďto 425 dolarů v hotovosti anebo poskytnout slevu ve výši 700 dolarů na jakékoliv další LG zařízení. Jinými slovy, nový vlajkový telefon dostanou uživatelé téměř zadarmo, pokud se rozhodnou zachovat věrnost značce. Takže uživatelé, kteří se v rámci těchto kauz zaregistrovali, si mohou odškodnění nárokovat. Právní zástupci postupně informují každého poškozeného zvlášť.

Na jednu stranu je hezké, že LG zastává morální stanovisko, na tu druhou je smutné, že až pod hrozbou soudních tahanic se k takovému kroku společnost odhodlala.

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
lucaskulkometBravo37YodaSodaSrc Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
tazz1
tazz1

A kde se dá přihlásit nebo zaregistrovat ?

Src
Src

uz je neskoro

YodaSoda
YodaSoda

Mám strach že se mi také stane bootloop (LG G5). Když se to stane tak na to budu mít také nárok? Děkuju za odpověď.

Bravo37
Bravo37

bohužel po roce jsem měl taky stejný problém a o telefon přišel…škoda že más jako naštvané majitele na možnost přidání se nikdo neupozornil protože to byl od lg velkej podraz.

kulkomet
kulkomet

To je teda pěkné. Přesně tento problém mě před pár týdny postihl a byl jsem pěkně naštvaný. Teď když vím čím to je, a že už není možnost se přihlásit o odškodnění, jsem naštvaný ještě víc. Moc krásný tah od LG

lucas
lucas

mam LG V10 a po 2rokach neco dneska rano je taky K.O :(

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  3 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení