Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 100 Kč? Poradíme vám

  |  11 komentářů  |  autor: Martin Skořepa

Operátoři a virtuálové nabízejí v České republice stovky různých tarifů a nové neustále přibývají. Pro zákazníky tedy rozhodně není jednoduché vybrat ten nejlepší, aby neplatili zbytečně moc. My vám však s výběrem trochu pomůžeme. V prvním dílu našeho nového seriálu se podíváme na tarify do 100 Kč.

Další seriálové články:

» 1. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 100 Kč
» 2. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 350 Kč
» 3. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč
» 4. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 1000 Kč
» 5. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif nad 1000 Kč


Partnerem tohoto redakčního seriálu je Tarifomat.cz, který přináší praktickou kalkulačku s objektivním srovnáním tarifů.


Předně je dobré říci, že za pouhou stovku měsíčně nelze čekat zázraky (ačkoliv se o to mnozí operátoři v marketingových materiálech samozřejmě snaží). Nejspíše budete rádi, když dostanete nějaké volné minuty nebo volné SMS, dívat byste se ale také měli na některé další parametry, kde se dá ušetřit nebo se naopak nechat napálit.

Jaké tarify jsme tedy zařadili do užšího výběru?

CallPro 100

Jako jeden z mála tarifů do 100 korun vám dá za 99 korun měsíčně rovnou 100 volných minut do všech sítí, navíc pořízení je bez závazku a včetně bezplatného přenosu čísla od jiného operátora.

Výhodou je také (ač se to může zdát jako trochu archaické) tarifikace 60+1, tedy po první minutě vám operátor účtuje už jen vteřiny. Po provolaných volných minutách vás minuta volání přijde na 1,80 Kč (mimo síť) a SMS zpráva na 1,40 Kč (mimo síť).

Pokud jde o internet, musíte si dokoupit některý z datových balíčků – 150 MB (60 Kč), 500 MB (160 Kč) nebo 1,5 GB (350 Kč). A stejně tak operátor nabízí i dokoupení dalších speciálních balíčků, třeba pro bezplatné volání v rámci sítě.

callpro

Mobil 21 SCL 99

Druhý tarif je prvnímu hodně podobný, za 99 korun měsíčně také dostanete rovnou 100 volných minut do všech sítí, ovšem v tomto případě musíte za přenos čísla zaplatit 300 korun. Pořízení tarifu je bez závazku.

Pokud čekáte, že za „vstupní poplatek“ dostanete trochu víc hudby, je to tak na půl pravda. Po provolání volných minut si operátor účtuje jen 1,49 Kč/min (mimo síť) a za SMS pak taktéž 1,49 Kč (mimo síť). Horší už je to s minutovou tarifikací 60+60.

Internet zde vychází o něco málo dráž, můžete si pořídit některý z následujících datových balíčků – 150 MB (69 Kč), 300 MB (129 Kč), 600 MB (219 Kč) a další (s vyšším FUP limitem, ale za ještě vyšší ceny). Možné je si dokoupit i další speciální balíčky.

mobil-21

Pamico Mobile Šetřím / Šetřím (SMS)

V tomto případě jde vlastně o dva podobné tarify. Oba vycházejí na 99 korun měsíčně, jejich pořízení je bez závazku, ovšem operátor si účtuje 319 korun za přenos čísla.

Tarif Šetřím nabízí 30 volných minut do všech sítí, tarif Šetřím (SMS) pak „nečekaně“ 30 volných SMS do všech sítí. V obou případech vychází hovory na 1,49 Kč/min (mimo síť) při tarifikaci 60+1 a za SMS zaplatíte taktéž 1,49 Kč (mimo síť).

Ve srovnání s prvními dvěma tarify sice dostanete méně volných jednotek (minut nebo SMS), ovšem výhodou je, že se nevyužité volné jednotky (neprovolané minuty nebo neposlané SMS) automaticky převádějí do dalšího měsíce.

Pokud jde o internet, vybrat si můžete z balíčku – 150 MB (79 Kč), 300 MB (139 Kč), 600 MB (229 Kč) a dalších.

pamico

Fpnet Volám 0 + Data

Vybrali jsme také asi nejlepší tarif, pokud jde o mobilní data. Za 99 korun měsíčně totiž získáte 150 MB balíček. Za veškeré hovory a poslané SMS však zaplatíte, i když ne moc – minuta vyjde na 1,49 Kč (mimo síť) při tarifikaci 60+1 a SMS taktéž na 1,49 Kč.

Tento tarif je bez závazku a s bezplatným přenosem čísla.

fpnet

TTQ Mobile S1

A posledním zajímavým tarifem je netradičně sdílený tarif, který umožňuje používání více SIM karet (takže se to může hodit třeba v rodině). Vychází na 55 korun měsíčně, je bez závazku, ovšem za přenos čísla zaplatíte rovných 300 korun.

V ceně nejsou žádné volné minuty nebo SMS, na druhou stranu při sekundové tarifikaci 1+1 (tedy počítají se jen vteřiny už od zahájení hovoru) se dá něco ušetřit, pokud hovory vyřizujete velmi rychle. Minuta i SMS vyjdou shodně na 1,55 Kč (mimo síť).

Pro pořízení internetu máte k dispozici několik datových balíčků – 150 MB (69 Kč), 300 MB (129 Kč) a 600 MB (229 Kč) a další. Stejně tak je možné dokoupit i některé speciální balíčky pro výhodnější volání apod.

ttq-mobil

Už máte svého kandidáta na nový tarif? Který je podle vás v cenové relaci do 100 korun nejlepší a proč? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem. V příštím díle našeho nového seriálu se podíváme na tarify do 350 Kč.

Tento seriál vám přináší redakce Mobilizujeme.cz ve spolupráci s Tarifomat.cz.

Další seriálové články:

» 1. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 100 Kč
» 2. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 350 Kč
» 3. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 500 Kč
» 4. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif do 1000 Kč
» 5. Jaký vybrat nejvýhodnější tarif nad 1000 Kč

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
radek
radek

Myslím, že se vyplatí něco připlatit a dosáhnout na lepší ceny. Ale pokud je někdo fakt šetřílek, tak asi proč ne… Díky redakci za další zajímavý seriál.

Njn
Njn

Vectone Mobile – 100 Kč = 100 minut, 100 SMS, 100 MB internet

Luboš Srb
Luboš Srb

A vy služeb Vectone Mobile využíváte? Co jsem zatím viděl, tak třeba dobíjení kuponu je celkem pofiderní (operátor strhává víc, než by měl, jelikož jde o britskou společnost, která využívá ještě asi třech dalších). V článku uvádíme pouze „české“ operátory a virtuály, u kterých si můžete pořídit klasický tarif bez těchto okolků.

malýmichal
malýmichal

Nevím jak to myslíte s tím pofiderním dobíjením kuponu, je to taková divná zpráva, šířící se internetem, já mám zkušenosti, že sice nechodí dobíjení platební kartou, ale na poště dobití pomocí SupeCash připočte všechny peníze na kredit. A žádné se nestrhnou. Sice Vectone nejsou žádní umělci, ale šíření takovýchto zpráv, jako je vaše, jim moc nepomáhá. No a já tohoto virtuála využívám.

jo
jo

Tarify a balíčky jsou od toho, aby co nejvíce vydělávaly operátorům. Jiný účel nemají.

Ondrej
Ondrej

Za 10€ mám v Rakousku 3000 volných minut a 3000 volných SMS do všech sítí a k tomu 3GB internetu LTE a to vše na 30 dní.
Si pěkně plaťte v té vaší Czechia

adis002
adis002

za 100 DKK (cca 350 Kč) mám v Dánsku 10 hodin volání do DK + 42 ostatních zemí s tarifikací 1+1, neomezené SMS a MMS do všech sítí v Dánsku a 30 GB LTE dat.

Milan
Milan

vysmívat se druhému je určitě moc pěkná vlastnost, čecháček se ve Vás určitě nezapře

Lukáš
Lukáš

Mám firemní tarif od T-mobile za 250 kč, kde mám v ceně neomezené volání a sms do všech sítí a k tomu 2gb dat.

ST
ST

Dobrý den pane Lukáši, rád bych si pořídil takový tarif. Můžete prosím poradit kde? Asi na pobočce T-Mobilu to nebude….

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

Trest smrti za pašování kokainu v krabičkách od iPhonů

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  12 komentářů

Poslední dobou se díky jedné české, velice chytré slečně dostalo pozornosti složité problematice pašování drog. Dotyčná, která poslední dobou tak nějak…

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

Vivo X20 Plus UD: první se čtečkou otisků prstů pod displejem

20. 1. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  6 komentářů

Vivo, v našich končinách sice méně známý výrobce, se postaral o první smartphone, který nabízí čtečku otisků prstů pod displejem. Své…

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

Názor: Jak moc jste vydíratelní skrz vaše data?

20. 1. 2018  |  Jakub Mokříš  |  3 komentáře

Používáním smartphonů, tabletů, nositelné elektroniky, počítačů a v podstatě všech těchto zařízení se na nich stáváme závislými. Tento druh závislosti tak…

Mobilní zobrazení