Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Jak prodloužit výdrž baterie na Androidu? Vymažte dočasné soubory

  |  12 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Výrobci telefonů se v dnešní době ženou za co největším displejem a co nejvíce tenkým tělem. To je sice skvělé pro marketingové účely – telefony vypadají na obrázcích opravdu krásně, ale čím tenčí telefon, tím zpravidla menší kapacita baterie.

Tip: 3 nejdůležitější tipy, jak si nezničit baterii ve svém smartphonu

Pokud máte na vašem chytrém telefonu problémy s výdrží baterie, tak pro vás máme jednoduchý návod, jak baterii pomoci k lepší výdrži. Mnoho telefonů s operačním systémem Android má v sobě nějakou funkci na šetření baterie. Můžeme například zmínit Sony, které do svých Xperií dává „Stamina mód“ atd. Další možností, jak zvýšit výdrž baterie je vypnout nepotřebnou konektivitu (Wi-Fi, GPS atd.) či ztlumit jas displeje.

Další možností je smazání „cache“ souborů, tj. dočasných souborů. Tyto soubory zaměstnávají procesor a paměť RAM, které poté mají vyšší spotřebu energie. Pro smazání dočasných souborů musíte na svém zařízení zavítat do Nastavení – Úložiště – Dočasné soubory. Postup jak se do nastavení dostat je kvůli uživatelským nádstavbám jako například HTC Sense, TouchWiz, EMUI či MIUI, u každého telefonu lehce jiný, takže pokud položku dočasných souborů nevidíte, musíte hledat dál a nejspíše jinde. Věřte ale, že někde v nastavení zcela jistě položku najdete.

Smazáním dočasných souborů nejen ulevíte baterii, ale také samotnému chodu systému. Android by poté měl být svižnější a méně sekavý. Mějte ale na paměti, že smazáním souborů přijdete například o data, jako jsou historie vyhledávání v prohlížeči, uložená data aplikací (například přihlašovací údaje), miniatury fotografií, uložená hesla v prohlížeči a další.

Cache také lze smazat pomocí speciálních aplikací z Google Play, jako je například Assistant for Android.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal
Michal

No, tak to je hovadina nejvyššího řádu. Dočasné soubory nezaměstnávají procesor a RAM. Aplikace využívají procesor a RAM, soubory sami o sobě nic nedělají. A pokud má aplikace v cache data, tak se obecně chová úsporněji (má například přednačtené obrázky, takže je nemusí znova stahovat, resamplovat a ukládát pro další použití, což šetří jak bateri, tak data). Takže si přestaňte vymýšlet kraviny, abyste měli co napsat.

Libb
Libb

Cože?! Cache naopak zajistí, že není třeba soubory pořád dokola vytvářet nebo stahovat, takže baterii naopak šetří!
A jak už napsal kolega, samotná přítomnost cache nedělá nic. Pokud neřešíte akutní nedostatek místa, nesahat na to.

Martin
Martin

Přesně tak.

loko
loko

Starší Androidy vytěžuje dost každá druhá app tím, jak se snaží za každou cenu běžet na pozadí (kvůli reklamě a špiclování). Třeba takové Greenify umí udělat s vydrží kus práce, bez ztráty komfortu. U A6+ s doze to už ale takový význam nemá…

Tomáš
Tomáš

Nejvíce vybíjí telefon používání!!! Po delší výdrž baterie doporučuji nepoužívat telefon :D :D :D

Janek
Janek

After half year
Vše co bylo řečeno již neplatí. Stačí použít TOP model současných smartphone a práce s baterií resp úspory jsou hned jasné. Najdete v nastaveni- údržba zařízení.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení