Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iPhone dostane nový Touch ID systém, využije i biometrii obličeje

  |  komentovat  |  autor: Jan Hobler

Technologie jdou stále kupředu. Jedním z průkopníků je samozřejmě již řadu let firma Apple, ale i ta potřebuje nové nápady, případně rozvinout ty starší. Právě u rozvinutí se dnes pozastavíme a popovídáme si o některých vylepšených technologiích, které zmínil analytik Ming-Chi Kuo.

Jak již z úvodu vyplývá, analytik Kuo si pustil pusu na špacír a vpodstatě nám naservíroval specifika o některých technologiích, které se objeví buď v letošních nebo budoucích iPhonech.

Dle jeho zprávy Apple přepracovává svůj Touch ID systém, který bude mít zabudovanou čtečku otisků prstů přímo v displeji. Někteří teď mohou namítat, že ještě nedávno se mluvilo o zabudování technologie pouze pod sklo, ale nyní je tomu již jinak. Umístění se totiž najde až pod displejovým panelem. Zatím je však tato technologie v raných fázích vývoje, ostatně tento systém bude vyžadovat i specifické úpravy OLED panelů, které již Apple vysvětluje svým dodavatelům.

Dále Kuo tvrdí, že v případě iPhonů s OLED displejem bude potřeba ochrana proti prohnutí. Přesněji, pod dotykový senzor se vloží ještě kovová konstrukce, která bude bránit prohnutí panelu při používání funkce 3D Touch. Ruku na srdce, myslíte, že sklo nestačí?

Když se podíváme ještě hlouběji do křišťálové koule času, Kuo tvrdí, že snímání otisků prstů bude nahrazeno. Vše prý dostane na starost systém rozpoznání obličeje. Je to určitě obrovský skok a tak se není čemu divit, že Apple bude zpočátku pracovat na základě spolupráce Touch ID a rozpoznání obličeje. Takto se prý vyhne případným technologickým problémům. Analytik tomuto systému věří a domnívá se, že půjde o naprostý trhák v biometrické ochraně.

Předpovědi Mich-Chi Kuo byly zatím z velké části pravdivé a mnoho z nich se dokonce ukázalo i ve výrobě. I tak však přišly momenty, kdy se stal pravý opak a opěvovaná technologie si cestu do reality nenašla. Jak to bude s tím, co řekl Kuo nyní, nikdo neví a tak nám tedy nezbývá než počkat pár měsíců na odhalení nového iPhonu.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně "levného" iPhonu X

Letos mají dorazit tři nové iPhony, včetně „levného“ iPhonu X

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Do příští konference WWDC ještě nějaký ten čas zbývá, je však pochopitelné, že se do popředí dostávají spekulace ohledně nových iPhonů,…

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

V České republice se bude oficiálně prodávat nový špičkově vybavený smartphone značky Honor, který během únorového měření v žebříčku Antutu dosáhl…

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

Recenze Samsung Galaxy S9+ vs Galaxy S9: je větší lepší?

DNES  |  Tomáš Drahoňovský  |  diskuze (0)

Je to téměř rok, co se v Samsungu rozhodli kráčet ve stopách rivala z Cupertina a uvádět každý rok dva špičkové modely: nakynulou…

Mobilní zobrazení