Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone dostane nový Touch ID systém, využije i biometrii obličeje

  |  komentovat  |  autor: Jan Hobler

Technologie jdou stále kupředu. Jedním z průkopníků je samozřejmě již řadu let firma Apple, ale i ta potřebuje nové nápady, případně rozvinout ty starší. Právě u rozvinutí se dnes pozastavíme a popovídáme si o některých vylepšených technologiích, které zmínil analytik Ming-Chi Kuo.

Jak již z úvodu vyplývá, analytik Kuo si pustil pusu na špacír a vpodstatě nám naservíroval specifika o některých technologiích, které se objeví buď v letošních nebo budoucích iPhonech.

Dle jeho zprávy Apple přepracovává svůj Touch ID systém, který bude mít zabudovanou čtečku otisků prstů přímo v displeji. Někteří teď mohou namítat, že ještě nedávno se mluvilo o zabudování technologie pouze pod sklo, ale nyní je tomu již jinak. Umístění se totiž najde až pod displejovým panelem. Zatím je však tato technologie v raných fázích vývoje, ostatně tento systém bude vyžadovat i specifické úpravy OLED panelů, které již Apple vysvětluje svým dodavatelům.

Dále Kuo tvrdí, že v případě iPhonů s OLED displejem bude potřeba ochrana proti prohnutí. Přesněji, pod dotykový senzor se vloží ještě kovová konstrukce, která bude bránit prohnutí panelu při používání funkce 3D Touch. Ruku na srdce, myslíte, že sklo nestačí?

Když se podíváme ještě hlouběji do křišťálové koule času, Kuo tvrdí, že snímání otisků prstů bude nahrazeno. Vše prý dostane na starost systém rozpoznání obličeje. Je to určitě obrovský skok a tak se není čemu divit, že Apple bude zpočátku pracovat na základě spolupráce Touch ID a rozpoznání obličeje. Takto se prý vyhne případným technologickým problémům. Analytik tomuto systému věří a domnívá se, že půjde o naprostý trhák v biometrické ochraně.

Předpovědi Mich-Chi Kuo byly zatím z velké části pravdivé a mnoho z nich se dokonce ukázalo i ve výrobě. I tak však přišly momenty, kdy se stal pravý opak a opěvovaná technologie si cestu do reality nenašla. Jak to bude s tím, co řekl Kuo nyní, nikdo neví a tak nám tedy nezbývá než počkat pár měsíců na odhalení nového iPhonu.

Zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

DNES  |  Jakub Fišer  |  5 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení