Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

iPhone 8 bude mít skener oční duhovky, zřejmě nejlepší ze všech

  |  17 komentářů  |  autor: Marek Smékal

Od budoucího iPhonu se toho poměrně hodně očekává. Už jen kvůli tomu, že Apple letos oslavuje jubilejní 10. narozeniny produktu, který změnil svět – iPhonu.

Tip: Začněte šetřit. Apple iPhone 8 bude revolučně drahý

Skleněné tělo přístroje, vylepšená 3D Touch technologie, OLED zakřivený displej, skener oční duhovky, nová generace Touch ID, lepší baterie atd. To vše a možná ještě více se očekává od budoucího iPhonu 8, který by měl být více revoluční, než modely posledních let. Zda Apple vyslyší přání fanoušků se uvidí na tradiční konferenci v září, kdy Apple každoročně představuje nové iPhony.

Podle posledních informací to vypadá, že iPhone 8 dostane další stupeň zabezpečení v podobě skeneru oční duhovky. Tuto funkci jsme již párkrát v historii viděli a to konkrétně u Lumie 950/950 XL od Microsoftu, nepovedeném Galaxy Note 7 od Samsungu či v aktuálních Windows 10, kde jsou součástí Windows Hello. Pokud by tedy iPhone 8 opravdu dostal skener oční duhovky, znamenalo by to pohodlnější odemykání telefonu ve specifických podmínkách, například v zimě, kdy má člověk rukavice a je tak obtížné odemknout telefon.

Jak známe Apple, tak ten vždy chodí na trh se 100 % dotaženými produkty, které fungují. U Microsoftu a jeho Lumií 950/950 XL jsme mohli vidět, jak funguje, nebo spíše nefunguje skener oční duhovky. To bylo způsobeno zejména tím, že Microsoft ve vývoji moc spěchal a chtěl představit Lumie včas. To tedy mělo za následek ne moc spolehlivé odemykání telefonu pomocí očí.

Pokud Apple vše vyladí a odemykaní pomocí oční duhovky bude fungovat i ve zhoršených světelných podmínkách, nebo za situace, kdy má na sobě uživatel dioptrické či sluneční brýle, bude se jistě jednat o jednu z hlavních marketingových „taháků“ iPhonu 8.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Craftmanek
Craftmanek

„Jak známe Apple, tak ten vždy chodí na trh se 100 % dotaženými produkty“

Opravdu ? A co ta barva co tu byla před pár dny? To je 100% ? A určitě bych mohl pokračovat, těch afér je více :)

Radek
Radek

On to asi autor myslel tak,že slouplá barva za dva měsíce a to i v pouzdře nebo po roce nefunkční displej je u Applu 100% výkon,prostě na víc se nezmůže.

Dave
Dave

Může se zeptat proč ten spešl iPhone nazívají všichni iPhone 8? Pochybuju že ho pojmenují zrovna tak když mají představit ještě 7S a 7S Plus.

Radek
Radek

Chyby se stávají každému,ale taky se musí řešit. Ano Samsung to s bateriemi hodně posral,ale tento týden je nechal dohořet na skládce v Tianjinu. Apple když má nějaký problém, okamžitě zaujme pozici mrtvého brouka.

bosto2
bosto2

Zbytečnost to bude, akorát to zdržuje.

Jakub Jupa
Jakub Jupa

Vlastním Lumii 950 a skener oční duhovky funguje skvěle i ve slunečních či dioptrických brýlích. A dokonce i ve zhoršených světelných podmínkách

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení