Mobilizujeme.cz

iPhone 8 bude mít skener oční duhovky, zřejmě nejlepší ze všech

  |  17 komentářů  |  autor:

Od budoucího iPhonu se toho poměrně hodně očekává. Už jen kvůli tomu, že Apple letos oslavuje jubilejní 10. narozeniny produktu, který změnil svět – iPhonu.

Tip: Začněte šetřit. Apple iPhone 8 bude revolučně drahý

Skleněné tělo přístroje, vylepšená 3D Touch technologie, OLED zakřivený displej, skener oční duhovky, nová generace Touch ID, lepší baterie atd. To vše a možná ještě více se očekává od budoucího iPhonu 8, který by měl být více revoluční, než modely posledních let. Zda Apple vyslyší přání fanoušků se uvidí na tradiční konferenci v září, kdy Apple každoročně představuje nové iPhony.

Podle posledních informací to vypadá, že iPhone 8 dostane další stupeň zabezpečení v podobě skeneru oční duhovky. Tuto funkci jsme již párkrát v historii viděli a to konkrétně u Lumie 950/950 XL od Microsoftu, nepovedeném Galaxy Note 7 od Samsungu či v aktuálních Windows 10, kde jsou součástí Windows Hello. Pokud by tedy iPhone 8 opravdu dostal skener oční duhovky, znamenalo by to pohodlnější odemykání telefonu ve specifických podmínkách, například v zimě, kdy má člověk rukavice a je tak obtížné odemknout telefon.

Jak známe Apple, tak ten vždy chodí na trh se 100 % dotaženými produkty, které fungují. U Microsoftu a jeho Lumií 950/950 XL jsme mohli vidět, jak funguje, nebo spíše nefunguje skener oční duhovky. To bylo způsobeno zejména tím, že Microsoft ve vývoji moc spěchal a chtěl představit Lumie včas. To tedy mělo za následek ne moc spolehlivé odemykání telefonu pomocí očí.

Pokud Apple vše vyladí a odemykaní pomocí oční duhovky bude fungovat i ve zhoršených světelných podmínkách, nebo za situace, kdy má na sobě uživatel dioptrické či sluneční brýle, bude se jistě jednat o jednu z hlavních marketingových „taháků“ iPhonu 8.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

DNES  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

DNES  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

DNES  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení