Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

iOS 11.2.1 opravuje problémy u fotoaparátu a se zabezpečením

  |  2 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Z Cupertina v poslední době přichází aktualizace jako na běžícím pásu. Apple nyní uvolňuje update iOS 11.2.1, který opravuje problémy s ostřením u fotoaparátu v případě modelů iPhone X, 8 & 8 Plus, a také se zabezpečením v souvislosti se zařízením HomePod.

První zmíněný problém s ostřením fotoaparátu se vyskytl pouze u některých majitelů iPhonů X, 8 a 8 Plus po přechodu na verzi iOS 11.2. S nejnovějším iOS 11.2.1 ovšem zase rychle zmizel. A zajímavé na tom je, že Apple tento problém oficiálně ani nepřiznal. Na rozdíl od mnoha dalších chyb.

Jak jsme zde nedávno psali, HomePod je inteligentní reproduktor s cenovkou kolem 8 tisíc korun. Zařízení umí přehrávat hudbu a dále funguje jako hlasový prostředník při využívání služeb asistenta Siri. I když se očekávalo, že se na trhu objeví do letošních Vánoc, nakonec si zájemci budou muset počkat na začátek příštího roku.

Pokud si vzpomenete, informovali jsme vás o tom, že přechozí aktualizace systému iOS 11.2 obsahovala bezpečnostní chybu, která by umožnila potenciálnímu útočníkovi získat neoprávněný přístup k doplňkům HomeKit. Například ve zcela katastrofickém scénaři by se díky chybě mohl přes HomePod a HomeKit smart lock dostat do vašeho bytu.

Dnešní aktualizace nyní znovu umožňuje všem uživatelům vzdálený přístup k HomePodu. Aktualizace by měla být nyní dostupná pro všechna zařízení anebo se k vám dostane v nejbližších hodinách. Určitě si zkontrolujte Nastavení -> Obecné -> Aktualizace.

Nezdá se, že by se Apple v rámci této aktualizace rozhodl opravit i nedávno avizovanou chybu v souvislosti s Apple Pay Cash, která umožňuje uživatelům aplikaci bez problémů odstranit. Uživatelé, kteří tuto službu nevyužívají, se jí tak jednoduše zbaví, ale zpátky ji dostanou jen za cenu úplného vymazání a obnovení zařízení. Třeba se opravy dočkáme příště.

zdroj: Apple, Macrumors

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

Hezky to Apple Válí,no tak jsem se opět pobavil

Marek+Studnicka
Marek+Studnicka

No hezky to Apple válí

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

I Huawei P20 přijede ve zbrusu novém Porsche designu

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Při pohledu na společnost Huawei si nelze nevšimnout i partnerských firem, které se kolem tohoto čínského giganta točí. Ať už jde…

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Mobilní zobrazení