Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Huawei si nechává patentovat nový název MateX

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Vypadá to, že s římskou číslicí X anebo písmenem X, jak chcete, se doslova rozrhl pytel. Ano, bavíme se o výrobcích mobilních telefonů. Může jít jen o nechtěnou inspiraci Applem anebo marketingový tah, protože X je prostě „cool“?

Tip: Změna pojmenování? Po Galaxy S9 by měla přijít řada Galaxy X

Před necelým týdnem jsme psali o telefonu Galaxy X, který, jak se zdá, nakonec nebude onen roky opředený a zaručeně každý rok chystaný skládací telefon pro vyvolené. Podle posledních zpráv má jít o přímého nástupce letošního Galaxy S9. Buď jak buď, Samsung chystá své „Xko“, ať už bude vypadat jakkoliv.

Huawei samozřejmě nechce stát stranou a nechává si patentovat název MateX. Co tím společnost sleduje, není snadné odhadnout. Když loni v říjnu představil několik iterací nové řady Mate 10, vyvrátil tímto krokem veškeré spekulace, které naznačovaly, že série ponese název Mate X. Možná se v daný moment zbavila drobných invektiv ve smyslu, že chce napodobit Apple.

Tím nechci říct, že Apple má na číslovku X nějaké výsostné právo. To nikoliv. Ale v jeho případě šlo o označení výročního telefonu a chtě nechtě, další výrobci s tímto označením budou působit, i když to není záměr, jako jen „další do party“. Nicméně Huawei si za tím stojí a o víkendu bylo k vidění na webových stránkách úřadu EU pro duševní vlastnictví, že si nechává registovat název MateX.

Žádost na ochrannou známku podal britský zástupce společnosti a má se týkat chytrých telefonů. Vezmeme-li v úvahu, že řada Mate 10 už je na světě, tak by nové označení mohl být použito pro nějaký exluzivní telefon nebo phablet. Snad nebude také výroční. Anebo že by Mate X mohl být budoucí Mate 11? Promiňte mi tu předchozí poznámku, ale v dnešní době jsou některé záměry výrobců telefonů přinejmenším zvláštní.

Ale ať Huawei nehaním. Pravda může být nakonec daleko prostší. Možná se jen společnost chrání před zneužitím názvu „otravnými“ konkurenty, kteří tak nebudou moci prodávat své telefony pod tímto názvem.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení