Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Huawei si nechává patentovat nový název MateX

  |  komentovat  |  autor: Tomáš Richter

Vypadá to, že s římskou číslicí X anebo písmenem X, jak chcete, se doslova rozrhl pytel. Ano, bavíme se o výrobcích mobilních telefonů. Může jít jen o nechtěnou inspiraci Applem anebo marketingový tah, protože X je prostě „cool“?

Tip: Změna pojmenování? Po Galaxy S9 by měla přijít řada Galaxy X

Před necelým týdnem jsme psali o telefonu Galaxy X, který, jak se zdá, nakonec nebude onen roky opředený a zaručeně každý rok chystaný skládací telefon pro vyvolené. Podle posledních zpráv má jít o přímého nástupce letošního Galaxy S9. Buď jak buď, Samsung chystá své „Xko“, ať už bude vypadat jakkoliv.

Huawei samozřejmě nechce stát stranou a nechává si patentovat název MateX. Co tím společnost sleduje, není snadné odhadnout. Když loni v říjnu představil několik iterací nové řady Mate 10, vyvrátil tímto krokem veškeré spekulace, které naznačovaly, že série ponese název Mate X. Možná se v daný moment zbavila drobných invektiv ve smyslu, že chce napodobit Apple.

Tím nechci říct, že Apple má na číslovku X nějaké výsostné právo. To nikoliv. Ale v jeho případě šlo o označení výročního telefonu a chtě nechtě, další výrobci s tímto označením budou působit, i když to není záměr, jako jen „další do party“. Nicméně Huawei si za tím stojí a o víkendu bylo k vidění na webových stránkách úřadu EU pro duševní vlastnictví, že si nechává registovat název MateX.

Žádost na ochrannou známku podal britský zástupce společnosti a má se týkat chytrých telefonů. Vezmeme-li v úvahu, že řada Mate 10 už je na světě, tak by nové označení mohl být použito pro nějaký exluzivní telefon nebo phablet. Snad nebude také výroční. Anebo že by Mate X mohl být budoucí Mate 11? Promiňte mi tu předchozí poznámku, ale v dnešní době jsou některé záměry výrobců telefonů přinejmenším zvláštní.

Ale ať Huawei nehaním. Pravda může být nakonec daleko prostší. Možná se jen společnost chrání před zneužitím názvu „otravnými“ konkurenty, kteří tak nebudou moci prodávat své telefony pod tímto názvem.

zdroj: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Huawei prý vymyslel vyříznutý displej dříve než Apple

Huawei prý vymyslel vyříznutý displej dříve než Apple

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Kolikrát se stane, že jsme o něčem přesvědčeni, ale ono je to vlastně ve finále úplně jinak. Ne vždy však jde…

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

Xiaomi Black Shark je již v prodeji. Využijte speciální kódy

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Nejen v překladu, ale i svým způsobem černý žralok mezi herními smartphony disponuje brutální výbavou. A nyní se dá zakoupit. Pro…

Mobilní zobrazení