Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Huawei P9 a P9 Plus dostanou aktualizaci na Android 8.0 Oreo

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

V prosinci loňského roku jsme potvrdili aktualizace na Android 8.0 Oreo pro modely Huawei Mate 9, 9 Pro a Porsche Design, které přišly na trh v roce 2016. Nyní Huawei oficiálně potvzuje, že Oreo aktualizace zamíří na další dva telefony ze stejného roku, byť byly představeny o něco dříve. Jde o telefony P9 a P9 Plus.

Tip: Huawei P9 & P9 Plus: skvosty se špičkovým duálním fotoaparátem

Aktualizovat na nejnovější systém je mezi výrobci posledních pár měsiců docela v kurzu. Hlavní rozdíl mezi nimi však spočívá v rychlosti. Zatímco Sony bez jakýchkoliv emocí nabízí přímo ukázkovou podporu, takový Samsung si dává dost načas. Nové vlajkové lodě by měly získávat nejnovější systém co nejdřív. Nejde o to, že ten starší Android „šlape“ dobře, jak mnozí argumentují anebo že dostávají přece bezpečnostní aktualizace včas. Jde o to, že novější verze Androidu mnohdy obsahují podstatná vylepšení, tak proč je nemít včas.

Jinak je tomu u starších top modelů. Pokud je váš telefon dva roky starý, tak tam je aktualizace na nejnovější Android spíše sázkou do loterie. Výrobci slibují, protože jak se říká, slibem nezarmoutí. Ale pokud takový krok přece jen učiní a nejnovější systém i po letech nabídnou, je to chvályhodné. Huawei právě oznámil, že v tomto roce chystá rollout na Android 8.0 Oreo pro telefony P9 a P9 Plus, své předloňské vlajkové lodě. S Oreem by také měla proběhnout aktualizace prostředí na EMUI 8.0.

Pokud společnost svůj slib dodrží (jen si vpomeňte na peripetie ohledně Honoru 8), tak to pro oba telefony bude poslední hlavní update. Na Android P tedy rovnou zapomeňte, alespoň oficiální cestou. Bohužel Huawei ohledně aktualizace nenabídl žádný časový plán, což je dost mrzuté. To znamená, že na zmíněná zařízení může dorazit třeba za pár měsíců anebo klidně i na podzim. Pro příště by možná neškodilo nějaký časový rámec uvést.

zdroj: phoneArena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
YoseTom#TFSQNX Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
QNX
QNX

Skôr by mala byť na P9 Lite to bol najpredávanejší telefon.

#TFS
#TFS

P9 lite by mel na to malo ram :D
P9 lite ma jen 2Gb ram a P9 3gb :D
Buhvi jak by to jelo na P9 lite..

Tom
Tom

P9 Lite 2017 má 3Gb RAM tak nevidím důvod proč by neměli

Yose
Yose

P9 lite ne 2017 jsem koupil s 2gb, ackoliv předváděcí P9 lite tenkrát měla 3gb, po reklamaci řekli že česká distribuce jako vždy ostrouhala a že p9 lite s 3gb je určená pro ameriku :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení