Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Huawei nebude své „Kiriny“ prodávat ostatním výrobcům

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Rajnoch

Procesor je jedním z nejdůležitějších prvků smartphonů. Do většiny telefonu pak tyto komponenty dodává Qualcomm nebo MediaTek. Najde se ale i pár hráčů, kteří sázejí na své vlastní procesory. Jedním z nich je Huawei se svými „Kiriny“. Nyní se dozvídáme, že společnost nemá v plánu své procesory poskytovat ostatním výrobcům.

Tip: Nejvýkonnější telefon míří do ČR, vyjde jen na 12 790 Kč

Většina společností, jenž vyrábí smartphony, používá procesoru buďto od Qualcommu nebo od MediaTeku. Zatímco se ale Qualcomm zaměřuje spíše na výkonnější telefony, MediaTek se snaží své procesory poskytovat do levnější modelů. Tito dva výrobci pak zabírají největší podíl mezi smartphony. Někteří výrobci však používají vlastní procesory.

Příkladem může být Samsung se svými Exynosy, Xiaomi a jeho Surge či Huawei s procesory Kirin. První dva zmínění výrobci by však rádi dostali své procesory také do smartphonů jiných značek. Například Exynos od Samsungu nalezneme již v modelu Meizu M6s. Procesory Surge se pak možná v budoucnu ukáží v modelech finské Nokie. A co Kirin? Huawei se rozhodl, že své procesory nebude prodávat dál.

A důvod? Generální ředitel Zhijun Xu řekl, že tyto procesory byly navrženy přesně pro jejich potřeby, ale také kvůli snížení celkových nákladů. Logicky by však Huawei určitě vydělal prodejem svých procesorů, nicméně společnost se rozhodla, že procesory Kirin nalezneme pouze v jejích smartphonech.

Zhijun Xu zároveň dodal, že společnost v roce 2017 investovala do vývoje procesorů 14,27 miliard dolarů. Za posledních 10 let je pak toto číslo ještě vyšší, a to 61,11 miliard dolarů. Tato investice se ale zřejmě vyplácí, jelikož dalších minimálně deset let bude Huawei do vývoje procesorů investovat 15 % výdělku.

zdroj: gizchina

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radek
Radek

ZTE zrovna potřebuje procesory, takže to vypadá, že nejvíce práce bude mít letos Samsung.

Martin
Martin

Což je ale škoda by vydělali, a klidně by je bral i LG. A i Další a QC by pak měl vetší konkurenci.

Janek
Janek

Je zde taková malá otázka: proč Apple neprodává své mobilní procesory někomu jinému včetně operačního systému? Mám dojem, že Samsung by rád byl monopolní výrobce, pokud by měl schopný operační systém, což Tizen určitě není. To samé je volba Huawei s tím, že se jednou podaří čínským programátorům operační systém vytvořit a získají exkluzivní pozici na trhu.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Apple vydal nový iOS 11.3.1, což je již třináctá aktualizace operačního systému iOS 11. Vyšla téměř měsíc po posledním iOS 11.3.…

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně…

Mobilní zobrazení