Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Huawei chce vyrobit první „revoluční“ skládací telefon

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Podle nejnovějších informací má nyní čínský Huawei v plánu předběhnout Samsung a představit ještě v letošním roce světově první „přelomový“ skládací telefon.

Někteří už jste možná slyšeli o loňském pokusu od ZTE, které mělo taktéž skládací konstrukci. Nicméně nešlo o telefon, u kterého by byl displej po rozložení v jednom kuse – výrobce jen zkrátka dal dohromady dva displeje, mezi kterými zůstávala mezera. To až v letošním roce, nebo možná příštím, se dočkáme prvního „revolučního“ skládacího smartphonu, kde půjde také jednolitý displej jednoduše složit a zase rozložit. A získat tak větší obrazovku v menším těle.

Jako prvnímu by se to mohlo podařit čínskému Huawei, který je třetím největším výrobcem telefonů a už si dělá zálusk na předběhnutí Applu a Samsungu. A to nejen na poli skládacích telefonů, ale i celkově v prodejích. Pokud jde ale o představení vyhlíženého prvního skládacího telefonu Huawei, uvedení je prý naplánované již na listopad 2018, tedy dříve, než u konkurenčního Samsungu. Ten se chystá skládací telefon představit až na začátku roku 2019.

Tip: Podívejte se, jak funguje prototyp skládacího displeje

A co zatím o údajném skládacím telefonu od Huawei víme? Pouze to, že by se mělo jednat o konstrukci se zabudovanou skládací obrazovkou, která se po složení schová dovnitř. Jak už totiž dřívější pokusy Samsungu ukázaly, nechat displej rozkládat takzvaně zvenčí není technologické moc dobře možné.

Dále se domníváme, že ohebný displej získá Huawei od LG, neboť ten ji bude mít jako jediný k dispozici zřejmě na přelomu letošního a příštího roku. Tedy kromě Samsungu, který však pochopitelně nebude unikátní součástku prodávat svému rivalovi. A pokud jde o další komponenty, prý už je má Huawei taktéž všechny s dodavateli nasmlouvané.

Nicméně pokud už si brousíte zuby na skládací telefon od Huawei, tak pak si zřejmě ještě nějakou tu dobu budete muset stejně počkat. Huawei má totiž údajně v plánu svůj skládací produkt nejdříve ukázat v podobě funkčního konceptu a počkat si na reakce veřejnosti. A podle toho pak zapracovat například na uživatelském rozhraní a speciálních aplikacích. Komerční produkt by tak mohl být hotový nejspíše až někdy později, pokud tedy jakási ochutnávka skládacího Huawei sklidí patřiční ohlas.

zdroj: Etnews

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AdamAdam Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adam
Adam

„Tedy kromě Samsungu, který však pochopitelně nebude unikátní součástku prodávat svému rivalovi“
Proč si to myslíte? Jaký displej a od koho používá iPX? :-D
Termín je navíc nesmysl, ta technologie není zdaleka dotažená k použitelnosti v běžném provozu, na čemž se shodují všichni v tuto dobu. Vsadil bych to tak na 2021 nejdříve.

Adam
Adam

Tady je otázka, jestli tohle z praktického hlediska k něčemu je. Koncept Samsungu byl takový, že z mobilu může být pomocí horizontálního rozložení tablet. Tady to vypadá, že z nepoužitelného telefonu akorát můžete rozložením udělat telefon použitelný.

Z praktického hlediska mi to přijde jako nástupce véčkových telefonů. Přidanou hodnotu to však podle mě nenabízí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

Bezdrátová nabíječka Apple AirPower má problémy s přehříváním

DNES  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Vývoj bezdrátové nabíječky AirPower od Applu se jeví jako pozastavený. Nota bene, když byla představena před rokem společně s…

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

Nové úniky OnePlus 6T potvrzují čtečku otisků v displeji

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Na internet unikl snímek smartphonu OnePlus 6T, který podle všeho vypadá jako mírně nakynutý OnePlus 6. O něco později…

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

Essential Phone dostane příští rok i Android 10

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (1)

Nástupce Essential Phonu byl v květnu zrušen poté, co vyšlo najevo, že původní telefon se neprodával tak dobře, jak výrobce…

Mobilní zobrazení