Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Huawei chce vyrobit první „revoluční“ skládací telefon

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Podle nejnovějších informací má nyní čínský Huawei v plánu předběhnout Samsung a představit ještě v letošním roce světově první „přelomový“ skládací telefon.

Někteří už jste možná slyšeli o loňském pokusu od ZTE, které mělo taktéž skládací konstrukci. Nicméně nešlo o telefon, u kterého by byl displej po rozložení v jednom kuse – výrobce jen zkrátka dal dohromady dva displeje, mezi kterými zůstávala mezera. To až v letošním roce, nebo možná příštím, se dočkáme prvního „revolučního“ skládacího smartphonu, kde půjde také jednolitý displej jednoduše složit a zase rozložit. A získat tak větší obrazovku v menším těle.

Jako prvnímu by se to mohlo podařit čínskému Huawei, který je třetím největším výrobcem telefonů a už si dělá zálusk na předběhnutí Applu a Samsungu. A to nejen na poli skládacích telefonů, ale i celkově v prodejích. Pokud jde ale o představení vyhlíženého prvního skládacího telefonu Huawei, uvedení je prý naplánované již na listopad 2018, tedy dříve, než u konkurenčního Samsungu. Ten se chystá skládací telefon představit až na začátku roku 2019.

Tip: Podívejte se, jak funguje prototyp skládacího displeje

A co zatím o údajném skládacím telefonu od Huawei víme? Pouze to, že by se mělo jednat o konstrukci se zabudovanou skládací obrazovkou, která se po složení schová dovnitř. Jak už totiž dřívější pokusy Samsungu ukázaly, nechat displej rozkládat takzvaně zvenčí není technologické moc dobře možné.

Dále se domníváme, že ohebný displej získá Huawei od LG, neboť ten ji bude mít jako jediný k dispozici zřejmě na přelomu letošního a příštího roku. Tedy kromě Samsungu, který však pochopitelně nebude unikátní součástku prodávat svému rivalovi. A pokud jde o další komponenty, prý už je má Huawei taktéž všechny s dodavateli nasmlouvané.

Nicméně pokud už si brousíte zuby na skládací telefon od Huawei, tak pak si zřejmě ještě nějakou tu dobu budete muset stejně počkat. Huawei má totiž údajně v plánu svůj skládací produkt nejdříve ukázat v podobě funkčního konceptu a počkat si na reakce veřejnosti. A podle toho pak zapracovat například na uživatelském rozhraní a speciálních aplikacích. Komerční produkt by tak mohl být hotový nejspíše až někdy později, pokud tedy jakási ochutnávka skládacího Huawei sklidí patřiční ohlas.

zdroj: Etnews

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adam
Adam

„Tedy kromě Samsungu, který však pochopitelně nebude unikátní součástku prodávat svému rivalovi“
Proč si to myslíte? Jaký displej a od koho používá iPX? :-D
Termín je navíc nesmysl, ta technologie není zdaleka dotažená k použitelnosti v běžném provozu, na čemž se shodují všichni v tuto dobu. Vsadil bych to tak na 2021 nejdříve.

Adam
Adam

Tady je otázka, jestli tohle z praktického hlediska k něčemu je. Koncept Samsungu byl takový, že z mobilu může být pomocí horizontálního rozložení tablet. Tady to vypadá, že z nepoužitelného telefonu akorát můžete rozložením udělat telefon použitelný.

Z praktického hlediska mi to přijde jako nástupce véčkových telefonů. Přidanou hodnotu to však podle mě nenabízí.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nokii se v poslední době poměrně daří. Na trh přichází pořád s novými modely ze všech možných kategorií. Nyní se chystá…

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Již dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že Xiaomi představí model Mi 6X. Nyní se tyto spekulace proměnily ve skutečnost. Novinka…

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (1)

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom,…

Mobilní zobrazení