Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Google zjistil, proč denně zamrzají miliony indických Androidů

  |  7 komentářů  |  autor: Pavel Kreuziger

Experti Googlu konečně vyřešili hádanku, proč v uplynulých letech zamrzaly miliony androidových telefonů denně. Řešení našli v Indii.

V této zemi každodenně zamrzala třetina Androidů, což je obrovské množství, vezmeme-li v úvahu tamní populaci, jejíž velká část je relativně čerstvě online. Ukázalo se, že všichni včetně premiéra začínají svůj den rozesíláním přání dobrého rána všem známým. Premiér Narendra Modi, který vstává v pět hodin ráno, jednou dokonce spílal zákonodárcům, kteří mu na jeho zprávy neodpovídali.

Experti Googlu dále zjistili, že většinu těchto přání doplňovaly pečlivě zvolené obrázky a dokonce i krátká videa. Indové jsou největšími uživateli WhatsAppu – v zemi je aktivních 200 milionů uživatelů – a WhatsApp byl nucen přidat novou funkci ve formě zprávy, která zní „Dobré ráno!“ a která se odešle všem kontaktům najednou.

Google došel k závěru, že jde o pozitivní kulturní odlišnost, která však nemá moc dobrý dopad na platformu Android. Většina telefonů prodaných v Indii má nízkou úroveň paměti a celkově není příliš výkonná. Řešení našel v aplikaci Files to Go, prvním integrovaném souborovém manažeru pro systém Android. Ukázalo se, že tato aplikace byla od počátku koncipována tak, aby vyhledávala a třídila indická přání dobrého rána a tak uvolňovala prostor na úložišti levných telefonů.

Zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

To bych měl tak náladu nikomu v pět ráno odepisovat na cokoliv :D Maximálně něco nepublikovatelnýho a hodně neslušnýho, v Indii bych asi už tuplem zapínal na noc letadlo.

bosto2
bosto2

To je ale pitomost ráno všem kontaktům zasílat pozdravy, no to by se mě tak chtělo. Ráno jsem rád že se dokopu si uvařit kafe a vzít něco k jídlu.

Jackson
Jackson

Celkem ostuda, že si lagdroid není schopen poradit s tak triviální záležitostí..

Majkl
Majkl

Od Lagdroidu za 50-100 USD nelze čekat výkon jako od vašeho iPhonu za 500-1500 USD, víme?

Matěj Vondráček
Matěj Vondráček

Myslím že když se někdo živí pěstováním rýže, asi těžko si něco takového dovolí.

Jarouch
Jarouch

A to je právě chyba, kdo „pěstuje“ jídlo, měl by na tom být minimálně stejně.
Nevím jak Vám, ale i suchá rýže mi udělá líp, než papír s tatarkou :-)
Ale to sem nepatří, i když jsem si to nemohl odpustit.

jaja
jaja

ip je pro tupe amiky a jine tupouny

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

Xiaomi Mi 7 dorazí s OLED displejem a funkcí Always on

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Populární čínský výrobce se již plně připravuje na představení nového vlajkového modelu Xiaomi Mi 7. O tomto kousku již sice proběhlo…

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Google vymyslel nový program Android Enterprise Recommended, který má firmám usnadnit práci při výběru pracovního telefonu pro jejich vedení či zaměstnance.…

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

Apple se bojí blížícího se nástupu elektromobilů. Kvůli bateriím

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Apple prodává desítky milionů telefonů ročně a patří tak mezi největší výrobce na světě. Jenže ho překvapivě mohou ohrozit elektromobily. Tip: Recyklace…

Mobilní zobrazení