Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Garmin Vivoactive 3: že by konečně vyzyvatel těch nejlepších?

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Americká společnost Garmin je na globálním trhu s wearables vcelku známá. Mimo jiné i díky svým chytrým hodinkám Fenix, které se více zaměřují na sport. Řada Fenix je ale také známa svou přemrštěnou cenovkou a tak Garmin chystá změnu. Na konferenci IFA v Berlíně totiž představili zajímavě vypadající chytré hodinky Garmin Vivoactive 3.

Bez mučení lze přiznat, že nové Vivoactive 3 nejen, že vypadají o něco lépe než poslední Fenix 5S, ale především nabízí slušnou výbavu za přijatelnou cenovku. Jelikož se jedná o hodinky od společnosti Garmin, tak i ony nabízí propracovaný systém monitoringu sportovních aktivit. Prakticky se softwarem moc neliší od například zmiňované řady Fenix. Vivoactive 3 potěší senzorem srdečního tepu, GPSkou anebo velkým dotykovým displejem s technologií Garmin Chroma.

Jak již padlo, hodinky Vivoactive 3 jsou hodinky se silnou podporou trackování aktivit. Garmin nabízí možnost uzpůsobit monitoring až patnácti různým sportovním aktivitám, mezi kterými nechybí jóga, plavání, jízda na kole nebo dokonce golf. I díky GPS tak můžete při vykonávání sportu nechat smartphone ležet a hodinky se o vše postarají.

Dost by bylo o sportu. Ačkoliv se hodinky skutečně doporučují spíše sportovně oddanějším zákazníkům, co do funkcí netratí ani jako klasické chytré hodinky. Operační systém na hodinkách totiž nabízí i obchod s aplikacemi Connect IQ, kde zatím moc velkých aplikací není, ale nalezneme zde například appku Face It, díky které si budete moci navrhnout vlastní ciferník hodinek, nebo čím dál tím oblíbenější Uber.

Věřím, že potenciální zákazníky nadchne rovněž nová technologie Garmin Pay, která, jak již název napovídá, vám umožní s hodinkami platit. Bohužel Garmin zatím neprozradil, jaké banky se do programu Garmin Pay dostanou. Ve vzduchu tak trochu visí hrozba toho, že služba Garmin Pay pomalu ale jistě upadne v zapomnění, jako ostatní služby, které v Evropě (zatím!) nenašly své místo.

Podstatnou stránkou Garmin Vivoactive 3 je i design. Nedá se říct, že by se Garmin jaksi odmlčel od svých předchozích počinů a najel na novou vlnu. Každopádně ale Vivoactive 3 nevypadají tak zbytečně giganticky a i design jako takový je čistší. Klasický silikonový řemínek (který mimochodem vypadá, že půjde odepnout a nahradit za jiný) doplňuje zřejmě kovové tělo s moc pěknou lesklou lunetou, která umocňuje krásu prémiových kovových materiálů. To znamená mimo jiné i to, že tělo je připraveno k potápění, a to až do 5 ATM.

Jelikož Garmin jde primárně proti konkurenci v podobě Applu a Samsungu, uzpůsobil tomu i stěžejní bod chytrých hodinek, tedy výdrž na jedno nabití. Garmin se chvástá výdrží 7 dní při běžném používání; jedním dechem ale dodává, že bude moc záležet na tom, jak moc hodinky budete používat a jak moc z nich budete ždímat výkon. Pakliže pojedete od rána do večera sportovní den, tedy ráno běh, v poledne tenis, odpoledne do bazénu a k večeru fotbálek s kamarády, vězte, že hodinky takovou zátěž sedm dní v týdnu neustojí; ale při běžném průměrném používání vás jejich výdrž bude bavit.

Teď zjevně to nejzásadnější – cena. Předchozí hodinky od Garminu se chlubily silným výkonem, ale zbytečně přepálenou cenovkou; toho se u těchto hodinek bát nemusíte. Cena je v rozmezí 300 až 330 dolarů, v přepočtu se tedy hodinky u nás mohou prodávat za zhruba 9 tisíc korun, a k dispozici bude hned několik barevných variant – černá s černým řemínkem, stříbrná s černým řemínkem a stříbrná s bílým řemínkem. Levné tak tedy rozhodně nejsou, ale na druhou stranu, přihlédneme-li k tomu, že jdou po krku konkurenci z těch nejvyšších pater, může být cena přesně tím, u čeho si kdekdo řekne, že Garmin Vivoactive 3 nejsou špatnou volbou; a bude mít úplnou pravdu.

Jak se líbí vám? Dokázali byste jim dát přednost před konkurencí od Samsungu nebo Applu?

zdroj: Garmin, via: The Verge

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  diskuze (0)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

Chystané LG G7 možná nabídne skener oční duhovky

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Příští vlajková loď společnosti LG se nezadržitelné blíží. Model G7 by měl především zaujmout svou vnitřní výbavou a designem. Aktuálně se…

Mobilní zobrazení