Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

FAB ENTR: chytrý zámek z Česka, který ovládnete i s telefonem

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Původem švédsko-finská společnost Assa Abloy, zaměřující se na propojení chytré domácnosti, vzala pod svá křídla české zámečnictví FAB. To má u nás hlubokou tradici a klasické FABky používá doma drtivá většina z nás. Na tiskové konferenci byl konečně k vidění výsledek spolupráce těchto společností – chytrý zámek FAB ENTR.

Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky.
Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky

Odvětví chytrých zámků u nás moc velkou oblibou netrpí. Zámky jsou většinou z USA, u nás nemají zástupce a z toho plyne strach zákazníků z obtížně provedeného nákupu; nemluvě o tom, že cena bývá zpravidla nad 10 tisíc korun. Dále se zákazníci děsí procesu instalace, která vypadá složitě, ale v mnoha případech je to skutečně jednoduché a často bez jakéhokoliv vrtání a podobně.

FAB ENTR se chce tomuto všemu vyvarovat a nutno říct, že mu to jde dobře. Prodejce slibuje kompatibilitu s většinou dveří, které u nás najdete. Samotnou devízou chytrého zámku FAB ENTR je ale jednoduchost. Klíčům prý odzvonilo a vy tak budeme moct vaše vstupní dveře otevřít například PIN kódem, dálkovým ovládáním až na 20 metrů, oblíbeným otiskem prstu nebo nejsnadnějším možným způsobem – vaším smartphonem.

Navíc vás chytrý zámek FAB ENTR nechá rozhodnout, koho domů vpustit, koho ne, kdy nechat dveře otevřené, kdy naopak zamčené a tak podobně. Samozřejmostí je pak funkce zamknutí dveří při zabouchnutí a ovládání na dálku skrze aplikaci pro iOS či Android.

Chytrý zámek FAB ENTR seženete u klasických prodejců elektroniky, jako například na Alze a v plánu je i síť prodejců Datart anebo Elektroworld. Mimo to lze hledat chytrý zámek taktéž v potřebách pro kutili Hornbach. Ve zmiňovaných obchodech seženete jak klasický zámek (pochopitelně v několika rozměrech), tak i příslušenství k němu, jako například klávesnici na PIN, čtečku otisků prstů nebo zmiňovaný ovladač, případně i dodatečnou powerbanku, ačkoliv ale zámek vydrží nabitý klidně i 5 měsíců. V prodeji se pohybuje i celý set se zámkem samotným a klávesnicí i se čtečkou. Ten vás vyjde na 14 tisíc korun, zatímco samotný zámek FAB ENTR stojí bezmála 10 tisíc korun.

Jedná se o zajímavé české produkty, které u nás snad konečně zvednou vlnu zájmu o chytré zámky. Co myslíte vy?

ČLÁNKY:, , , ,
Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

Nabídne Xiaomi Mi Mix 3 duální fotoaparát?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Řada Mi Mix od Xiaomi odstartovala vlnu takzvaných bezrámečkový smartphonů. Modely Mi Mix a Mi Mix 2 tedy nabízejí velký displej…

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

Potvrzeno: Apple kupuje Shazam, detaily akvizice zůstávají tajné

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Apple si plácnul se společností Shazam, která má na kontě velepopulární aplikaci pro rozpoznání skladeb na základě poslechu hudby z okolí.…

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

Nejrychlejší nabíjení má telefon z Číny, tvrdí odborné srovnání

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

O rychlém nabíjení se v poslední době mluví poměrně dost a není také divu. Nabít svůj telefon až dvakrát rychleji se v situacích,…

Mobilní zobrazení