Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

FAB ENTR: chytrý zámek z Česka, který ovládnete i s telefonem

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Původem švédsko-finská společnost Assa Abloy, zaměřující se na propojení chytré domácnosti, vzala pod svá křídla české zámečnictví FAB. To má u nás hlubokou tradici a klasické FABky používá doma drtivá většina z nás. Na tiskové konferenci byl konečně k vidění výsledek spolupráce těchto společností – chytrý zámek FAB ENTR.

Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky.
Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky

Odvětví chytrých zámků u nás moc velkou oblibou netrpí. Zámky jsou většinou z USA, u nás nemají zástupce a z toho plyne strach zákazníků z obtížně provedeného nákupu; nemluvě o tom, že cena bývá zpravidla nad 10 tisíc korun. Dále se zákazníci děsí procesu instalace, která vypadá složitě, ale v mnoha případech je to skutečně jednoduché a často bez jakéhokoliv vrtání a podobně.

FAB ENTR se chce tomuto všemu vyvarovat a nutno říct, že mu to jde dobře. Prodejce slibuje kompatibilitu s většinou dveří, které u nás najdete. Samotnou devízou chytrého zámku FAB ENTR je ale jednoduchost. Klíčům prý odzvonilo a vy tak budeme moct vaše vstupní dveře otevřít například PIN kódem, dálkovým ovládáním až na 20 metrů, oblíbeným otiskem prstu nebo nejsnadnějším možným způsobem – vaším smartphonem.

Navíc vás chytrý zámek FAB ENTR nechá rozhodnout, koho domů vpustit, koho ne, kdy nechat dveře otevřené, kdy naopak zamčené a tak podobně. Samozřejmostí je pak funkce zamknutí dveří při zabouchnutí a ovládání na dálku skrze aplikaci pro iOS či Android.

Chytrý zámek FAB ENTR seženete u klasických prodejců elektroniky, jako například na Alze a v plánu je i síť prodejců Datart anebo Elektroworld. Mimo to lze hledat chytrý zámek taktéž v potřebách pro kutili Hornbach. Ve zmiňovaných obchodech seženete jak klasický zámek (pochopitelně v několika rozměrech), tak i příslušenství k němu, jako například klávesnici na PIN, čtečku otisků prstů nebo zmiňovaný ovladač, případně i dodatečnou powerbanku, ačkoliv ale zámek vydrží nabitý klidně i 5 měsíců. V prodeji se pohybuje i celý set se zámkem samotným a klávesnicí i se čtečkou. Ten vás vyjde na 14 tisíc korun, zatímco samotný zámek FAB ENTR stojí bezmála 10 tisíc korun.

Jedná se o zajímavé české produkty, které u nás snad konečně zvednou vlnu zájmu o chytré zámky. Co myslíte vy?

ČLÁNKY:, , , ,
Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

Xiaomi Redmi 5A seženete v předprodeji jen za 2 400 korun

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Nejnovější cenově nejdostupnější smartphone od Xiaomi už se dá předobjednat u předního zahraničního eshopu Geekbuying. A cena je velmi sympatická, vzhledem k…

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

Podle DxOMark patří fotoaparát Huawei Mate 10 Pro mezi špičku

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  5 komentářů

Společnost DXOmark již několik let testuje fotoaparáty v mobilech. Tentokrát se jim do rukou dostal model Mate 10 Pro. Stal se novým…

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Mobilní zobrazení