Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

FAB ENTR: chytrý zámek z Česka, který ovládnete i s telefonem

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Fišer

Původem švédsko-finská společnost Assa Abloy, zaměřující se na propojení chytré domácnosti, vzala pod svá křídla české zámečnictví FAB. To má u nás hlubokou tradici a klasické FABky používá doma drtivá většina z nás. Na tiskové konferenci byl konečně k vidění výsledek spolupráce těchto společností – chytrý zámek FAB ENTR.

Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky.
Technologie stále pochází z Čech, neboť se zámky FAB ENTR vyrábí v Rychnově nad Kněžnou, legendárním závodu české FABky

Odvětví chytrých zámků u nás moc velkou oblibou netrpí. Zámky jsou většinou z USA, u nás nemají zástupce a z toho plyne strach zákazníků z obtížně provedeného nákupu; nemluvě o tom, že cena bývá zpravidla nad 10 tisíc korun. Dále se zákazníci děsí procesu instalace, která vypadá složitě, ale v mnoha případech je to skutečně jednoduché a často bez jakéhokoliv vrtání a podobně.

FAB ENTR se chce tomuto všemu vyvarovat a nutno říct, že mu to jde dobře. Prodejce slibuje kompatibilitu s většinou dveří, které u nás najdete. Samotnou devízou chytrého zámku FAB ENTR je ale jednoduchost. Klíčům prý odzvonilo a vy tak budeme moct vaše vstupní dveře otevřít například PIN kódem, dálkovým ovládáním až na 20 metrů, oblíbeným otiskem prstu nebo nejsnadnějším možným způsobem – vaším smartphonem.

Navíc vás chytrý zámek FAB ENTR nechá rozhodnout, koho domů vpustit, koho ne, kdy nechat dveře otevřené, kdy naopak zamčené a tak podobně. Samozřejmostí je pak funkce zamknutí dveří při zabouchnutí a ovládání na dálku skrze aplikaci pro iOS či Android.

Chytrý zámek FAB ENTR seženete u klasických prodejců elektroniky, jako například na Alze a v plánu je i síť prodejců Datart anebo Elektroworld. Mimo to lze hledat chytrý zámek taktéž v potřebách pro kutili Hornbach. Ve zmiňovaných obchodech seženete jak klasický zámek (pochopitelně v několika rozměrech), tak i příslušenství k němu, jako například klávesnici na PIN, čtečku otisků prstů nebo zmiňovaný ovladač, případně i dodatečnou powerbanku, ačkoliv ale zámek vydrží nabitý klidně i 5 měsíců. V prodeji se pohybuje i celý set se zámkem samotným a klávesnicí i se čtečkou. Ten vás vyjde na 14 tisíc korun, zatímco samotný zámek FAB ENTR stojí bezmála 10 tisíc korun.

Jedná se o zajímavé české produkty, které u nás snad konečně zvednou vlnu zájmu o chytré zámky. Co myslíte vy?

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
stork
stork

Trochu předražený https://www.kwikset.com/

Mahtiel
Mahtiel

Nechápu větu, že FAB Entr se chce vyvarovat určitým věcem včetně předražené ceny nad 10 000, přičemž cena se čtečkou vyjde na údajně cca 14000 Kč…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Ulefone Armor Mini svou odolností překonává Nokii 3310

Ulefone Armor Mini svou odolností překonává Nokii 3310

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

O tlačítkové Nokii 3310 se vždy básnilo, jak přežije všechno možné. Nicméně reálně to není pravda, alespoň ne v…

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

Obří Xiaomi Mi Max 3 má zpoždění. Dorazí až v červenci

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Od vydání očekávaného obrovitého telefonu Xiaomi Mi Max 2 uplynul jeden rok. Příznivci modelu tedy chtějí vidět jeho nástupce.…

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

Výrobce Nokií získal finanční injekci ve výši 100 milionů dolarů

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, od investorů získává 100 milionů amerických dolarů v rámci druhého kola financování vedeného společností Ginko…

Mobilní zobrazení