Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Essential bojuje proti vykrojeným displejům a nabízí lepší řešení

  |  3 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Je to tak trošku paradox. Pokud se podíváme o rok zpátky, tak to byl právě Essential Phone, který jako jeden z prvních nabízel výkroj v displeji. A pak se objevil iPhone X a nyní se zdá, že tento trend následují i další. Jenže Essential Phone 2 údajně nabídne mnohem lepší řešení a dá překvapivě rychle sbohem vykrojenému displeji.

Tip: Essential Phone 2 se nekoná, došlo jen na nové barevné varianty

Společnost Essential to nemá jednoduché. Navzdory počátečnímu „hype“, který se rozvířil hlavně kolem šéfa splolečnosti, Andyho Rubina, se společnost potýkala s několika zásadními problémy v podobě nesplněných slibů, reklamních přešlapů a podivné komunikaci se zákazníky. Ty časy jsou již pryč a v určitém smyslu vše šlape jak na drátkách, ale nedávné statistiky ukázaly, že celkové prodeje (cca 90 tisíc kusů) Essential Phonu žalostně zaostaly za očekáváním a jde o jasný propadák.

Napraví to s novým Essential Phone 2? Toť otázka. Telefon jsme vlastně ještě neviděli a je brzo dělat nějaké závěry. Ale pošramocená pověst se jen těžko napravuje. Nicméně nedávno se Andy Rubin, CEO společnosti, ukázal na Twitteru a vyjádřil se ke konceptu Apex od společnosti Vivo. Rubin, odvětil, že podobné řešení „Pop-up kamery“ si nedávno nechal Essential patentovat. Schválně se podívejte na obrázek níže a porovnejte jej s konceptem Vivo Apex. Je to dost podobné, nemyslíte? Zároveň nám to trošku dává představu, jak bude nová „vlajkovka“ vypadat.

Rubin dále řekl, že není zastáncem vykrojených displejů a že trend, který nastolil Apple a který další výrobci kopírují, neschvaluje. Proto Essential Phone 2 nabídne mechanickou výsuvnou selfie kameru. Jde o sebědomé tvrzení, které může být příslibem lepších zítřků. Otázkou zůstává mechanické opotřebení. Než namítnete, že vy si selfie neděláte, tak je zde obrovská skupina zejména mladých lidí, kteří jsou doslova selfie maniaci. Pak je nasnadě zapřemýšlet, kolik takových vysunutí kamerka ustojí, nemyslíte?

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
pet
pet

nador ma iphone a kopiruje ho o nem kazdy blbec.

bosto2
bosto2

Hlavně že dole je vždy rámeček. Nebo mají 4mm okraje jako iPhone X Do těch okrajů by se všechna čidla i s výstupem repráku v pohodě vešla. Selfie kamerka nemusí být přehnaně špičková, takže může být malinká. Myslím zě 4mm dole i nahoře je tak akorát na všechno a z boku muže být displej po okraj.

Pepa
Pepa

Představuješ si to asi tak jako Hurvínek válku :) Viděl si někdy rozebraný telefon? Asi ne, jinak bys neplácal takové hovadiny.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

Každý třetí zamilovaný šmíruje v telefonu partnera

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Společná studie společností Kaspersky Lab a Toluna ukázala, že pro drtivou většinu lidí je vztah důležitější než jejich soukromí.…

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

Huawei P20 Pro dostane 40 Mpx fotoaparát a 5x hybridní zoom

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Oficiální představení v Paříži, které se koná 27. března, je pomalu ale jistě za dveřmi. Jak víte z dostupných…

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

Některé Pixely se přebíjí. Jedná se o nebezpečnou chybu

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Pixely od Googlu jako by byly prokleté. Koncem minulého roku prakticky každý týden vycházely nové zprávy ohledně dalších chyb…

Mobilní zobrazení