Mobilizujeme.cz

Dva roky starý Android 2.3 Gingerbread stále ukusuje více než 50% trhu s Androidem

  |  komentovat  |  autor:

6. prosince 2010 byl vydán očekávaný update operačního systému Android. Byla jím verze 2.3 Gingerbread. Pro spoustu uživatelů přinesl rychlejší systém a lepší optimalizaci. Není ale dva roky po jeho vydání na používání starý? 

Na každém druhém zařízení s Androidem tedy nalézáme 2.3 Gingerbread. Konkrétněji pak tato verze ukusuje 50,8% ze všech Androidů, což je hodně. Podle mého názoru tato skutečnost není ideální, jelikož dva roky starý systém, který žije v tak rychle se vyvíjejícím světě technologií, už nenabídne takové kvality, jako tomu bylo před dvěma lety.

A čím je tato skutečnost způsobena? Především neochotou výrobců, kteří se nestarají o vydané přístroje a chrlí jeden nový smartphone za druhým. Pokud by ale zapracovali na podpoře přístrojů již vydaných, dosáhli by větší oblíbenosti u uživatelů, většího rozšíření aplikací, které na starších verzích systému nefungují a prostě lepší konkurenceschopnosti.

Tato skutečnost se mě osobně dotýká, jelikož jsem majitelem smartphonu, na který byla aktualizace na ICS plánována a pak téměř bez uvedení důvodu zrušena.  Tudíž se na můj telefon nedostávají aplikace, o které stojím.

Není to ale jen chyba výrobců. Uživatelé často nereagují na věčné upomínky v notifikační liště, kde se objevuje hlášení o tom, že je připravena nová verze systému nebo alespoň nový firmware. A tak se stále zasekáváme na bodu, kdy má nadpoloviční většina zastaralý systém.

V porovnání s „dva-trojkou“ obsazují verze 4.1 a 4.2 pouze 6,7 procenta. Hned za Gingerbreadem se umísťuje Android 4.0 Ice Cream Sandwich s 27,5%. Zbytek zabírají starší verze nejčastěji 2.2 Froyo.

Doufáme tedy, že se tento stav změní, používat 2 roky starý mobilní systém není optimální, ideální, zkrátka chtělo by to novou krev do žil. Věřím, že se výrobci polepší a aktualizace začnou vydávat zavčasu a i pro modely, které nestojí na špici nabídky.

zdroj: androidauthority.com

ČLÁNKY:,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení