Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

DJI Phantom 4: rychlejší, chytřejší a lepší než kdy dřív

  |  komentovat  |  autor: Petr Uhlíř

Nový rozměr leteckého natáčení a fotografování je tady! Čínská společnost DJI se pochlubila nejnovější generací velmi oblíbené kvadrokoptéry Phantom. Čtvrtá generace je mnohem rychlejší a má stabilnější letecké vlastnosti, lepší výdrž baterie, automatické zamezení kolize a vylepšený fotoaparát.

Zcela nové tělo a spousta vylepšení

Řada dronů Phantom byla poprvé uvedena na trh v roce 2013 a od té doby si drží stejnou konstrukci. Tělo se kompletně mění s novým modelem DJI Phantom 4. Kvadrokoptéra má sice stále bílé elegantní tělo, ale na základně je nový šedý panel, který narušuje monotónní estetiku starších modelů, a tak je Phantom 4 snadno rozpoznatelný. Konstrukce je opět zakulacená, ale vrtule jsou umístěny o něco výše a nový držák kamery je také jiný.

Podívejte se výš a rychleji než dříve

Tělo je nově vyrobeno z hořčíku za účelem zvýšení tuhosti při zvýšení hmotnosti pouze o 100 gramů (8%) oproti modelu Phantom 3 Professional a Advanced. Hmotnost se nijak nepodepsala na výdrži baterie, která udrží dron 28 minut ve vzduchu, tedy zlepšení o pět minut (22%).

Další působivé zlepšení je v rychlosti, která se zvýšila na téměř 73 km/h, což představuje zlepšení o 14,5 km/h (25%) oproti předchozí generaci. Zlepšení bylo dosaženo i díky výkonnějším motůrkům, které jsou navíc efektivnější. Phantom 4 má také nové lepší vrtule.

Někteří uživatelé u předchozích modelů vytýkali, že čím rychleji létáte, tím rychleji se kvadrokoptéra rozbije. Nová generace má speciální režim sport, který zaručí efektivnější let, rychlejší stoupání 6 m/s a klesání 4 m/s. Díky tomu se dostanete k cíli dříve a máte více času pro natáčení a fotografování.

O 20% větší baterie

A jak se firmě DJI podařilo zvětšit výkon a hmotnost, zatímco zlepšil u Phantomu 4 dobu letu? Již jsem se zmínil o účinnějších motorech, ale velkou roli při výdrži hraje zbrusu nová sada baterií, která je menší a snadno vyměnitelná. Baterie se skládá ze čtyř článků s 15,2V výstupem a 5 350 mAh kapacitou, významný nárůst o 870 mAh. Nabíjení obstarává 100W nabíječka, která byla již k vidění u modelu Phantom 3 Professiolnal (u starších modelů byla 57W nabíječka).

Vyhýbá se kolizím a je stabilnější

DJI Phantom 4 se umí automaticky vyhnout překážce, aby nedošlo ke kolizi. DJI není první firmou, která nabízí tuto funkci. Kvadrokoptéra využívá nový optický senzor, který zaznamená předmět v rozsahu od 60 cm až do 15 m.

Phantom 4 je také mnohem stabilnější ve vodorovné poloze při stoupání nebo klesání. Je schopný se udržet v téměř statické poloze až do 10m od země. Vision Positioning System nabízí až o 300 % zlepšení oproti předchozí generaci.

Podobný fotoaparát, ale mnohem lepší objektiv

Společnost DJI klade velký důraz na letecké fotografování a natáčení, na rozdíl od jiných výrobců. Proto i samotný výrobce Phantom 4 nenazývá kvadrokoptérou, bezpilotním letadlem, ani dronem, ale ,,létající kamerou“. Statický obraz a kvalitní fotografie jsou výsadou nového Phantomu. Stabilizace obrazu je zajištěna kardanovým závěsem U-frame.

Phantom 4 není profesionální stroj, ale i tak dokáže nabídnout zákazníkovi maximum. Snímač fotoaparátu zůstal beze změn, ale nově můžete nahrávat video se snímáním 120 snímků za sekundu v rozlišení Full HD. Objektiv je také zcela nový objektiv poskytuje zlepšenou ostrost  a snížení úrovně zkreslení o 36 % a nižší půltónovou odchylku o 56 %. Stejně jako v předchozí generaci nabídne světelnost f/2,8, pevnou clonu a zorné pole 94°. Nechybí možnost odnímatelného filtru.

Nový letový režim pro snadnější ovládání a sledování objektu

Phantom nabízí kromě režimu Sport i další dvě funkce. První se nazývá TapFly, která umožňuje uživateli nastavit cíl cesty, popřípadě výšku a kvadrokoptéra tam sama doletí. Druhá funkce ActiveTrack nabízí zcela automatické sledování objektu, jeho natáčení a fotografování. Phantom 4 používá pro svou orientaci i dva kompasy.

Podobný jako Phantom 3 Professional

Většina ostatních specifikací je velmi podobná s posledním modelem DJI Phantom 3 Professional. I ovladač je velice podobný, ale nabízí například inteligentní tlačítko Flight Pause nebo vylepšené streamování videa do tabletu nebo telefonu v HD rozlišení 720p na vzdálenost 5 kilometrů. Dále nabízí uživatelsky přívětivé funkce, jako je schopnost se automaticky vrátit domů při ztrátě signálu nebo při nízké hodnotě baterie.

Cena a dostupnost

DJI Phantom 4 bude dostupný na americkém trhu od 15. března 2016 za cenu $1.400 (33 000 Kč bez DPH). Cena je tady cca o 3 500 Kč vyšší než u modelu Phantom 3 PRO. Cena a dostupnost pro český trh nebyla stanovena. DJI nemá v ČR oficiální zastoupení. Pro více informací navštivte stránky DJI.

Zdroj: Imaging Resource

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
E-shop TomTop nabízí smartphone HomTom S7 se slevou 38%!

E-shop TomTop nabízí smartphone HomTom S7 se slevou 38%!

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

Máte v plánu zakoupit si nový telefon, ale děsí vás výše cen, která mnohdy sahá až ke 30 000 korunám? Internetový…

Čínské Xiaomi chystá na 3. červenec akci! Co představí?

Čínské Xiaomi chystá na 3. červenec akci! Co představí?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Dnešní den představilo Xiaomi novinku Redmi 6 Pro a tablet Mi Pad 4. Již nyní se ale spekuluje o tom, co…

Xiaomi Mi Pad 4: malý, ale proklatě šikovný

Xiaomi Mi Pad 4: malý, ale proklatě šikovný

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Xiaomi konečně představuje svoji další generaci tabletové řady Mi Pad. V tomto článku se společně podíváme na to, co od něho…

Mobilní zobrazení