Mobilizujeme.cz

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

  |  51 komentářů  |  autor:

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní telefony nabíjet už jen 4x ročně.

Vědci tentokrát vynalezli nikoliv novou baterii, jak to u podobných vynálezů bývá, ale nový typ procesorů – se kterými výrazně klesne spotřeba a tím pádem se i prodlouží výdrž u mobilních zařízení, ovšem ne např. u elektromobilů.

Vynález spočívá v tom, že nový procesor postavený na multiferroickém materiálu (používá magnetoelektrický spojovací mechanismus a je tvořen tenkými vrstvami atomů) prý vyžaduje 100x méně energie než současné řešení na bázi polovodičů. Nepotřebuje totiž nepřetržitý proud elektřiny, ale stačí mu jen krátký výboj energie.

Díky tomuto vynálezu od vědců z Michiganské a Cornellovy univerzity prý bude stačit, když smartphone postavený na nové procesorové technologii nabijeme jen asi 4x ročně, tedy po zhruba 3 měsících – to je přibližně 90x méně často, než nyní.

„Materiály, které vykazují současný pořádek ve svých elektrických a magnetických polohách, jsou příslibem pro použití v paměťových zařízeních nové generace, ve kterých elektrické pole ovládají magnetismus,“ napsali vědci ve výzkumném dokumentu, který byl nedávno publikován ve vědeckém časopise Nature.

Tip: Otec Li-Ion baterií vymyslel nový typ baterie. Je doslova revoluční

Na otázku jak prodloužit výdrž nejen u smartphonů, ale i dalších zařízení poháněnými energií z baterií, hledají odpověď významné společnosti, odborníci kolem baterií, a mnoho dalších už pěkných pár let. A stále bez nějakého uspokojivého pokroku.

Jistě to sami znáte. Současné smartphony vydrží ve většině případů sotva jeden den, někdy možná dva, a jen v několika málo případech ještě o několik dnů více. Nabíječku tak zpravidla hledáme každý den, tedy klidně i 365x do roka.

Samozřejmě ještě nějakou dobu potrvá, než se některé společnosti rozhodnou nový objev prozkoumat a odzkoušet pro případné následné využití u příštích produktů – tedy pokud vůbec nová technologie slibovaných výsledků dosáhne.

zdroj: The Sun

ČLÁNKY:, , , , ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

VČERA  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení