Mobilizujeme.cz

Díky novému objevu budeme telefony nabíjet jen 4x ročně

  |  50 komentářů  |  autor:

Zní to jako sci-fi z daleké budoucnosti, ale vědci prý dosáhli technologického průlomu, díky kterému bude možné mobilní telefony nabíjet už jen 4x ročně.

Vědci tentokrát vynalezli nikoliv novou baterii, jak to u podobných vynálezů bývá, ale nový typ procesorů – se kterými výrazně klesne spotřeba a tím pádem se i prodlouží výdrž u mobilních zařízení, ovšem ne např. u elektromobilů.

Vynález spočívá v tom, že nový procesor postavený na multiferroickém materiálu (používá magnetoelektrický spojovací mechanismus a je tvořen tenkými vrstvami atomů) prý vyžaduje 100x méně energie než současné řešení na bázi polovodičů. Nepotřebuje totiž nepřetržitý proud elektřiny, ale stačí mu jen krátký výboj energie.

Díky tomuto vynálezu od vědců z Michiganské a Cornellovy univerzity prý bude stačit, když smartphone postavený na nové procesorové technologii nabijeme jen asi 4x ročně, tedy po zhruba 3 měsících – to je přibližně 90x méně často, než nyní.

„Materiály, které vykazují současný pořádek ve svých elektrických a magnetických polohách, jsou příslibem pro použití v paměťových zařízeních nové generace, ve kterých elektrické pole ovládají magnetismus,“ napsali vědci ve výzkumném dokumentu, který byl nedávno publikován ve vědeckém časopise Nature.

Tip: Otec Li-Ion baterií vymyslel nový typ baterie. Je doslova revoluční

Na otázku jak prodloužit výdrž nejen u smartphonů, ale i dalších zařízení poháněnými energií z baterií, hledají odpověď významné společnosti, odborníci kolem baterií, a mnoho dalších už pěkných pár let. A stále bez nějakého uspokojivého pokroku.

Jistě to sami znáte. Současné smartphony vydrží ve většině případů sotva jeden den, někdy možná dva, a jen v několika málo případech ještě o několik dnů více. Nabíječku tak zpravidla hledáme každý den, tedy klidně i 365x do roka.

Samozřejmě ještě nějakou dobu potrvá, než se některé společnosti rozhodnou nový objev prozkoumat a odzkoušet pro případné následné využití u příštích produktů – tedy pokud vůbec nová technologie slibovaných výsledků dosáhne.

zdroj: The Sun

ČLÁNKY:, , , , ,
Představení modelu Nokia 8 se nezadržitelně blíží

Představení modelu Nokia 8 se nezadržitelně blíží

DNES  |    |  2 komentáře

Nokia 8, telefon velmi očekávaný většinou fanoušků finské značky. Víme parametry i to, jak telefon vypadá. Nyní se dozvídáme, kdy…

LG Q8 nám dělá radost, ještě tento týden zamíří do Evropy

LG Q8 nám dělá radost, ještě tento týden zamíří do Evropy

DNES  |    |  2 komentáře

LG Q8 je smartphone, který jsme na Mobilizujeme nedávno představovali. Vypadá velmi dobře jak vzhledově, tak i po hardwarové stránce.…

Elephone P8 Mini: kompaktní, levný a slušně vybavený

Elephone P8 Mini: kompaktní, levný a slušně vybavený

DNES  |    |  diskuze (1)

Kompaktních telefonů není nikdy dost. Své místo pod sluncem si tedy jistě s přehledem najde nový smartphone Elephone P8 Mini,…

Mobilní zobrazení