Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Detaily o fotoaparátu novinek Lumia 950 a 950 XL jsou venku

  |  13 komentářů  |  autor:

Trvalo to více jak týden, nicméně Microsoft konečně přináší detailní informace o snímači, kterým budou disponovat novinky Lumia 950 a 950 XL. Také nám firma servíruje pár demonstračních snímků, můžeme začít jásat, protože fotoaparát novinek bude, zdá se, opravdu skvělý.

camera_lumia_950

Technologie snímače Lumie 950

Pod kapotou novinek Lumia 950 a 950 XL se skrývá zbrusu nový snímač. Jedná se o 20 Mpx fotoaparát s automatickým ostřením na bázi fázové detekce. Kromě toho v sobě integruje optickou stabilizaci obrazu, tentokrát v páté generaci. Snímač má k dispozici optiku Carl Zeiss a světelnost objektivu má hodnotu f/1.9. Hodnotu ISO lze vyšroubovat až na 12800 a samozřejmě nový senzor podporuje natáčení 4K videa.

Microsoft se rozhodl použít 3 RGB LE diody pro přisvícení, ty dokáží nasvítit scénu v přirozeném světle. Samozřejmě nebude chybět funkce „dynamické osvětlení“, která umožní v jednom momentu pořídit snímek se zapnutým bleskem a bez blesku, díky řadě pokročilých softwarových algoritmů si můžete s nasvětlením snímané scény dodatečně hrát a upravit si fotku k obrazu svému. Níže uvidíte fotku, která byla pořízena s bleskem.

WP_20151012_17_38_33_Rich_LI
Fotografii v plné kvalitě naleznete zde.

Chytré algoritmy a přirozené zpracování fotografií

Softwarová strana je vyladěná do posledního detailu, vynikající algoritmy, které se starají o zpracování fotek, dokáží opravdu zázraky. Podle Microsoftu je fotoaparát tak odladěný, že se hodí pro jakoukoliv příležitost, může to být focení makro snímků, akčních snímků, portrétů či prostě běžných fotografií, fotoaparát prostě vždy odvede skvělou práci, zachová detaily, správně nastaví scénu, vaše fotky prostě budou perfektní.

Algoritmy, se kterými snímač pracuje, jsou naprosto geniální, funkce Rich Capture byla obohacena a dokáže daleko více. Snímky v pohybu budou neuvěřitelně ostré, protože kamera bude pracovat s dvěma expozičními časy najednou. Pro statickou část obrazu bude volit jiné nastavení, než pro část obrazu, kde bude pohyb. Snímač tedy scénu zaznamená dvěma snímky a chytrý software z nich udělá jeden dokonalý snímek.

Snímač neustále analyzuje danou scénu, ale také způsob držení smartphonu, prostě tenhle snímač a software je tak chytrý, že už nemusíte u fotografování vůbec přemýšlet.

Poskytnuta byla i řada fotek, které nám demonstrují sílu snímače, pojďme se tedy na jednu z nich podívat.

WP_20150922_15_56_52_Pro-1024x768
Fotografii v plné kvalitě naleznete zde.

Tato fotka byla pořízena v automatickém režimu na přímém slunci. Detaily snímku jsou opravdu fascinující a barvy prostě vyčnívají. Fotka nemá prakticky žádné artefakty nebo šum, prostě parádní kvalita, nemyslíte?

Chcete vidět další? Najdete je níže. První z nich je focena za méně konstrasního denního světla, jedná se o snímek kapek vody a je neuvěřitelný. Druhý snímek byl pořízen za profesionálního osvětlení a jeho kvalita je opět neuvěřitelná.

WP_20150906_10_02_20_Rich_LI-1024x576
Fotografii v plné kvalitě naleznete zde.

WP_20150924_09_23_31_Pro-2-1024x576
Fotografii v plné kvalitě naleznete zde.

Snímek za nízkého osvětlení

Přítomna je optická stablizace obrazu, která opravdu hraje hlavní prim při focení za nízkého osvětlení. Nokia byla tahounem této technologie, kterou přinesla jako první do mobilních telefonů. Microsoft si tým okolo vývoje fotoaparátu ponechal, je tedy jisté, že novinky dostojí svému dobrému jménu a budou fotit skvěle i za šera. Microsoft nám k tomu poskytl i porovnávací snímek. Ve svém článku ovšem nezmiňuje, ze kterého smartphonu je snímek, který srovnávají. Sledoval jsem několik videíí a rozhovorů s Juha Alakarhu, který se stará o vývoj snímačů v Microsoftu, vím tedy, že se jedná o snímek ze Samsungu Galaxy S6.

20150923_193633-e1444686995666-768x1024 WP_20150923_19_37_24_Pro-e1444687333993-768x1024
Fotografie v plné kvalitě jsou zde a zde.

Vlevo nalezneme fotografii ze Samsungu Galaxy S6 a vpravo z Lumia 950. Abych byl upřímný, tak rozdíl zde je naprosto propastný. Snímek z Lumie je o mnoho lepší z hlediska detailů, světla i šumu, je až neuvěřitelné o kolik je Lumie lepší. Už se nemohu dočkat, až budu moci novinku řádně otestovat.

Závěrem

Bude tohle nejlepší smartphone s fotoaparátem na trhu? Těžko říct, podle poskytnutých informací to tak vypadá. Lumie vždy vynikaly špičkovou kvalitou snímačů a skvělými fotkami, neočekávám, že by se zde něco měnilo. S finálním verdiktem si ovšem musíme počkat, jelikož obrázek si o snímači uděláme až po recenzi. Každopádně Juha Alakarhu řekl k tomuto fotoaparátu následující: „Myslím si, že tohle je nejlepší fotoaparát, který jsme kdy vyrobili!„. Nezbývá než mu věřit.

Zdroj: Microsoft Blog

ČLÁNKY:, , , ,
Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

Telefony i počítače ohrožuje závažná chyba u Wi-Fi protokolu

VČERA  |    |  diskuze (0)

Ve Wi-Fi kryptovacích protokolech WPA2 byla nalezena závažná bezpečnostní chyba, která dovoluje hackerům ukrást z nezabezpečených zařízení, ať už telefonů nebo i počítačů,…

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

Začíná doba skládací. ZTE Axon M je telefon a tablet v jednom

VČERA  |    |  5 komentářů

Dnešní den se zapíše do historie. ZTE totiž jako první výrobce na světě přišlo s novodobým skládacím smartphonem – prakticky máte telefon…

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

Essential Phone prý ukradl modulární design. Firma už je u soudu

VČERA  |    |  diskuze (1)

Smartphone od otce Androidu Andyho Rubina sliboval skvělou budoucnost a unikátní technologie. Jenže realita je taková, že prakticky není chvíle, aby se…

Mobilní zobrazení