Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Chtěli si pořídit „úžasnou“ selfie s delfínem. Ten ale na místě zemřel

  |  5 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Delfíni jsou jedni z nejvelkolepějších vodních živočichů, přesto, stejně jako většina vodních tvorů, potřebují k přežití vodu. O to víc, pokud jde o mláďata. Nemysleli jsme si, že toto bude nutné někomu vysvětlovat, ale nedávné zprávy z Argentiny nás vyvedly z omylu.

Tip: Selfie socha bude navždy připomínat náš marný trend

Podle zpráv z argentinských médií, skupina turistů našla na břehu pláže v San Bernardu mládě delfína a místo toho, aby mu okamžitě pomohli zpátky do hlubší vody, tak si toto ubohé, bezmocné zvíře začali hladit, natáčet a fotit si s ním selfie. Jedno video se dokonce dostalo i na twitter.

Žena jménem Cladia řekla médiím, že jakmile si s delfínem skupinka dohrála, tak je přestal zajímat. Přestože delfín ještě dýchal, lidé ze skupiny říkali, že je mrtvý a odmítali ho vrátit zpět do moře.

To je již druhý případ mrtvého delfína, který zemřel kvůli senzacechtivosti lidí. Minulý rok zahynulo mládě delfína, kvůli muži, jež ho z vody vynesl na břeh, aby se s ním vyfotil. Delfín po chvíli, co si ho postupně předávali, zahynul na následky přehřátí.

Samozřejmě rozumíme, že lidí chtějí co nejzajímavější selfie, za které následně získají nespočet lajků na sociálních sítích. Přesto je vždy nutné být ohleduplný a zvážit, zda by lov za nejbombastičtějším selfie nemohl mít negativní následky na životní prostředí či na něčí zdraví.

Zdroj: Phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LenkaAdamtomaskazanBjørn Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Bjørn
Bjørn

Lidi jsou primitivní dobytek. Mám rád spoustu jednotlivých lidí, ale lidstvo jako celek nenávidim. Jediný štěstí, že už zdárně pracujeme na své sebevraždě. Přelidnění, současný a hlavně budoucí nedostatek jídla a nerostných surovin + neskutečně zrychlující drancování už tak zmrzačené přírody udělá brzy své.

kazan
kazan

Zpráva je to nastěstí stará ale nasere jako poprvé.

Adam
Adam

:-D:-D dobrá věta od Kazana:-D I s Bjornem souhlasím. Člověk jako jedinec je úžasná individualita, každý je výjimečný, člověk míněno lidstvo je banda odporných hovad. Přeji všem lidem smrt, aby z toho popela vzešlo něco kvalitnějšího. Asi ještě nebylo dostatek válek.

tomas
tomas

S lopatou po hlave tupcom…

Lenka
Lenka

Bjørn, kazan, Adam a tomas – pokud nejste alespoň vegetariáni, jste stejný dobytek, jak ti lidi na videu! Nenávidím pokrytce, co žerou maso, nebo týrají psy v panelovém bytě a kážou tady, nebo se pohoršují….
Pokud jste alespoň vegetariáni, tak souhlas a máte mé sympatie.

Léňa, veganka od narození.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Bezdrátová nabíječka za pakatel? Jedině u Xiaomi

Bezdrátová nabíječka za pakatel? Jedině u Xiaomi

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Svět se pomalu zbavuje drátů. Používáme bezdrátové periferie k PC, hudbu také posloucháme bezdrátově. Není divu, že se uživatelé…

Mobilní zobrazení