Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Budou v budoucnu pro Android jen 64bitové aplikace?

  |  4 komentáře  |  autor: Tomáš Richter

Systém Android podporuje 64bitové aplikace od roku 2015, kdy na trh dorazil Android Lollipop. Google nyní přichází s prohlášením, že od srpna 2019 budou všechny aplikace defaultně podporovat 64 bitů. Toto doposud nebylo podmínkou a záleželo vždy hlavně na vývojářích. To se však má brzy změnit.

Tip: Apple nařídil 64-bitovou mobilní budoucnost

Důvod je prostý. Google plánuje, že nakonec bude podporovat pouze 64bitový kód. Vývojáři toto musí brát na zřetel, protože jinak bude aplikace stažena z obchodu Google Play. Nebudou však muset vypustit 32bitovou kompatibilitu. Společnost jasně neřekla, kdy přesne od starší architektury upustí. Existují však požadavky, které jsou na vývojáře kladeny už teď.

V srpnu 2018 bude každá nová aplikace podporovat Android 8.0 Oreo. Google tím chce dosáhnout toho, že s příchodem nových iterací systému Android budou příkladně aktualizovány i aplikace. Jestli je to snaha o jakousi celoplošnou integritu a ubylo tak starších verzí Androidu, není jasné. Pokud totiž i nadále bude zachována kompatibilita starších verzí systému, může být v eteru třeba Android Z a nebude to znamenat, že na trhu má v telefonech největší zastoupení. Spíš jde jen o to, aby vývojáři drželi krok.

Google na počátku roku 2018 plánuje projít menší část bezpečnostních metadat, aby zajistil, že tyto aplikace pak budou distribuovány pouze prostřednictvím obchodu Google Play. „Je to takový glejt autenticity“, řekl Google. Díky tomu společnost očkává, že nativní podpora 64 bitů zajistí zlepšení výkonu a plynulejší chod, ze kterého budou těžit hlavně uživatelé.

zdroj: engadget

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PaveldeveloperTomáš RichterQNX Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
QNX
QNX

To je dobre ešte by si mal Google postrážiť dodržiavanie materiál dizajnu. Aby tie appky mali jednotný dizajn. Ide ma vyrútiť keď vidím nejakú appku, ktorá má dizajn z Androidu 2.
Také čosi by mali tiež mazať buď vývojár aktualizuje a použije nový dizajn alebo ahoj…
A ešte k tým aplikáciám ktoré tam nemajú čo robiť tie by mali tiež zakázať kliny a appky čo robia doslova nič také sú tam úplne zbytočne..

developer
developer

Taky by si Google měl udělat pořádek v kategoriích jednotlivých aplikací, aby třeba nebyly prohlížeče v kategorii komunikace atd.

Pavel
Pavel

Já myslím, že Android4 měl daleko koukavější grafiku než třeba sterilní Android6

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Spekulace kolem bájného telefonu Surface Phone pokračují

Spekulace kolem bájného telefonu Surface Phone pokračují

VČERA  |  Luboš Srb  |  2 komentáře

Nejnovější kód s Windows 10 SDK obsahuje velmi zajímavé zmínky, například „Andromeda OS“ nebo „Factory OS Andromeda Device“. Opět se…

Co všechno o vás Apple ví? Díky novému nástroji to zjistíte

Co všechno o vás Apple ví? Díky novému nástroji to zjistíte

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

S příchodem GDPR, tedy nových pravidel pro ochranu osobních údajů v EU, se snaží větší i menší firmy vypořádat…

Samsung ztrácí v žebříčku prodejů. V Polsku už není jedničkou

Samsung ztrácí v žebříčku prodejů. V Polsku už není jedničkou

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  3 komentáře

Nejprodávanější značkou smartphonů v sousedním Polsku už není Samsung. Podle dat společnosti GfK jihokorejského giganta v dubnu předstihl čínský Huawei.…

Mobilní zobrazení