Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Bude takto vypadat „bezrámečkové“ Sony?

  |  5 komentářů  |  autor: Tomáš Rajnoch

Téměř každý výrobce smartphonů již ve svém portfoliu nabízí telefon s minimálními rámečky kolem displeje. Japonské Sony je však výjimkou. Tento trend stále ignoruje. Nyní to ale vypadá, že v roce 2018 se i Sony přikloní k modernímu designu.

Japonské Sony je jedním z mála výrobců, který se stále nerozhodl vyprodukovat telefon s takzvaným bezrámečkovým designem. Příští rok by však mohl být pro společnost přelomový. Alespoň po stránce již zmíněného designu, který Sony po dlouhé době pravděpodobně upgraduje.

A právě připravované Sony s minimálními rámečky se nyní ukazuje na fotografiích. Konkrétně se můžeme podívat na dva modely. Jeden nabízí zahnuté rohy smartphonu, zřejmě z důvodu lepší ergonomie. Druhý model již připomíná více rukopis japonského výrobce. Na telefony se můžeme podívat i ze strany zadní. A i zde se setkáváme s premiérovým prvkem v podání Sony.

Poprvé bychom se mohli setkat se zadním duálním fotoaparátem. Z fotografie také můžeme spatřit, že „zaoblené“ Sony nabídne pravděpodobně hliníková záda. Na kterých vidíme také čtečku otisků prstů. Sony zde tak nejspíše upustí od umístění čtečky na boku telefonu. Záda druhého telefonu budou zřejmě ze skla. A čtečka? Spekuluje se o umístění pod displej. Jestli se to Sony podaří, teprve uvidíme.

V oblasti výbavy by telefony měly být špičkové. Pod kapotou by měl tepat procesor Qualcomm Snapdragon 845, kterému bude sekundovat až 6 GB paměti RAM. O software se postará nový Android 8 Oreo. Jaká bude kapacita baterie, není jasné, dobít ji ale budete moct skrze USB-C. O podívanou se zde postará zřejmě 5,7palcový displej s vysokým 4K rozlišením.

Ačkoliv do představení je ještě brzo a o telefonech toho ještě hodně uslyšíme, spekuluje se již také o ceně. Smartphony by neměly být zrovna levné, cena se odhaduje na 950 dolarů, což je zhruba 20 600 korun. Jak to ale nakonec s „bezrámečkovým“ Sony bude, se zřejmě dozvíme až s dalšími úniky.

zdroj: gizchina

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Areon
Areon

Čtečka na zádech je pro Americký trh, kde má Sony problém s licencí na otisk v bočním tlačítku. Není to nic nového, již minulé roky tomu tak bylo a vždy se redaktoři tomuto diví… nechápu. Druhý model bude mít čtečku normálně v zapínacím tlačítku na boku.

tomas
tomas

Prečo ma problemi na americkom trhu? Nebol sony prvý s takýmto riesenim?

Dave
Dave

Ne je to nejspíš fake stačí se podívat na senzory vedel foťáku jsou moc malý navíc jse na těch telefonech odráží nějaké budovy a přitom leží asi na stole.

Olik
Olik

Je to fake

Marek Studnicka
Marek Studnicka

Pokud takto budou Nové Ixperie vypadat,potom tleskám.Jen jsem zvědavý,jak vyřeší umístění stereo.ale ni s tím si určitě poradí.Co však bude zajímat nejen mne,ale ostatní,jakých kvalit bude fotoaparát,už je Výrazný Posun v kvalitě opravdu Nutný,Jinak držím Palce a Těším se!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené "áčko" s duálním foťákem

Samsung Galaxy J8 (2018): převlečené „áčko“ s duálním foťákem

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

Nový Samsung Galaxy J8 (2018) je docela průměrný telefon střední třídy vycházející ze sesterského modelu Galaxy A6, oproti kterému…

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

4 telefony Samsungu dostávají nejnovější bezpečnostní update

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nejen Nokia, ale i Samsung vydává nejnovější květnovou bezpečnostní aktualizaci rovnou na několik svých telefonů. Tip: Výrobci telefonů s Androidem…

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

Na Huawei a Honor telefonech nefungují Google Play služby

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Divíte se, proč se na vašem telefonu či tabletu přestaly zobrazovat mapové podklady v některých aplikací? Problém je u…

Mobilní zobrazení