Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 – manažerské perly s BlackBerry OS 7

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

BlackBerry uvedlo dva nové smartphony s operačním systémem BlackBerry OS 7, modely BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930. Řada Bold se rozšiřuje o dva dotykové elegány s typickou QWERTY klávesnicí, s 1,2 GHz procesorem a grafikou Adreno 205, 5 Mpx fotoaparátem, HSPA+, Wi-Fi, GPS a překvapivě i NFC. BlackBerry tedy počítá s telefony pro bezkontaktní platby.

BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 jsou dva nové přírůstky řady Bold, které mají navíc v názvu i Touch. Z toho vyplývá, že nesou dotykový displej a jejich ovládání tak bude kombinací typické QWERTY klávesnice a displeje. Oba modely mají tloušťku 10,5 mm, shodný 2,8″ VGA displej (287 ppi) a novou verzi operačního systému BlackBerry OS 7. S příjemnými zprávami přichází i horší informace – starší telefony nebudou na novou verzi OS aktualizovatelné.

BlackBerry Bold Touch 9900 (dříve známé pod přídomkem Dakota/Magnum), je verze telefonu s podporou GSM sítí a rychlých dat HSPA+ (až 14,4 Mb/s při stahování), zatímco BlackBerry Bold Touch 9930 (dříve známé pod přídomkem Montana) je telefon podporující sítě CDMA i GSM, taktéž s rychlými daty HSPA+ (až 14,4 Mb/s při stahování). Oba modely mají velice podobné „vnitřnosti“ a takřka shodně vypadají z hlediska konstrukce. Pohání je 1,2 GHz procesor, a to Snapdragon MSM8255 (verze 9900)/MSM8655 (verze 9930), s grafikou Adreno 205. K tomu přísluší dostatečná paměť RAM 768 MB.

Telefony mají 5 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 720p videozáznamů, vnitřní 8GB paměť a slot na microSD kartu. Konektivita je ozdobou modelů – Wi-Fi (802.11 b/g/n na pásmu 2,4GHz a 802.11 a/n na 5GHz), Bluetooth, microUSB. Nechybí ani GPS včetně A-GPS a objevuje se poprvé technologie NFC. BlackBerry tedy nehodlá prošvihnout trend bezkontaktních plateb.

Operační systém BlackBerry OS 7 by měl nově separovat osobní a korporátní data, a tak uživateli umožnit snazší využívání telefonu po stránce osobní i pracovní. Aktualizován bude webový prohlížeč, s podporou HTML5 videí. O dalších podrobnostech se dozvíme následně.

Cena telefonů BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 nebyla v době představení zveřejněna, dostupnost se očekává v létě letošního roku.

ČLÁNKY:, ,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

DNES  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení