Mobilizujeme.cz

BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 – manažerské perly s BlackBerry OS 7

  |  4 komentáře  |  autor:

BlackBerry uvedlo dva nové smartphony s operačním systémem BlackBerry OS 7, modely BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930. Řada Bold se rozšiřuje o dva dotykové elegány s typickou QWERTY klávesnicí, s 1,2 GHz procesorem a grafikou Adreno 205, 5 Mpx fotoaparátem, HSPA+, Wi-Fi, GPS a překvapivě i NFC. BlackBerry tedy počítá s telefony pro bezkontaktní platby.

BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 jsou dva nové přírůstky řady Bold, které mají navíc v názvu i Touch. Z toho vyplývá, že nesou dotykový displej a jejich ovládání tak bude kombinací typické QWERTY klávesnice a displeje. Oba modely mají tloušťku 10,5 mm, shodný 2,8″ VGA displej (287 ppi) a novou verzi operačního systému BlackBerry OS 7. S příjemnými zprávami přichází i horší informace – starší telefony nebudou na novou verzi OS aktualizovatelné.

BlackBerry Bold Touch 9900 (dříve známé pod přídomkem Dakota/Magnum), je verze telefonu s podporou GSM sítí a rychlých dat HSPA+ (až 14,4 Mb/s při stahování), zatímco BlackBerry Bold Touch 9930 (dříve známé pod přídomkem Montana) je telefon podporující sítě CDMA i GSM, taktéž s rychlými daty HSPA+ (až 14,4 Mb/s při stahování). Oba modely mají velice podobné „vnitřnosti“ a takřka shodně vypadají z hlediska konstrukce. Pohání je 1,2 GHz procesor, a to Snapdragon MSM8255 (verze 9900)/MSM8655 (verze 9930), s grafikou Adreno 205. K tomu přísluší dostatečná paměť RAM 768 MB.

Telefony mají 5 Mpx fotoaparát s nahráváním HD 720p videozáznamů, vnitřní 8GB paměť a slot na microSD kartu. Konektivita je ozdobou modelů – Wi-Fi (802.11 b/g/n na pásmu 2,4GHz a 802.11 a/n na 5GHz), Bluetooth, microUSB. Nechybí ani GPS včetně A-GPS a objevuje se poprvé technologie NFC. BlackBerry tedy nehodlá prošvihnout trend bezkontaktních plateb.

Operační systém BlackBerry OS 7 by měl nově separovat osobní a korporátní data, a tak uživateli umožnit snazší využívání telefonu po stránce osobní i pracovní. Aktualizován bude webový prohlížeč, s podporou HTML5 videí. O dalších podrobnostech se dozvíme následně.

Cena telefonů BlackBerry Bold Touch 9900 a 9930 nebyla v době představení zveřejněna, dostupnost se očekává v létě letošního roku.

ČLÁNKY:, ,
iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

iOS 11 je nyní dostupný ke stažení pro iPhony a další zařízení

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple dnes podle plánu vydal dokončený nový systém iOS 11, který přináší spoustu změn a novinek na podporované iPhony, iPady a také…

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

Připravuje čínské ZTE krále bezrámečkových telefonů?

VČERA  |    |  3 komentáře

Takzvaných bezrámečkových telefonů na trhu najdeme opravdu hodně. Téměř všichni výrobci smartphonů již takový model ve svém portfóliu mají. Takový smartphone nyní…

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

Skutečné bezdrátové nabíjení? Nové řešení umí nabíjet až do 30 cm

VČERA  |    |  diskuze (0)

Možná jste byli po představení novinek z Cupertina trošku zklamáni, že se nevyplnila předpověď některých webů a Apple nepředstavil skutečné bezdrátové nabíjení…

Mobilní zobrazení