Mobilizujeme.cz

Apple Watch Series 3: stejně krásné, ale nově s LTE připojením (*)

  |  1 komentář  |  autor:

Apple dnes mimo jiné novinky představil ve divadle Steva Jobse i novou subgeneraci svých chytrých hodinek. Jmenují se Apple Watch Series 3 a cupertinský výrobce s nimi chce doslova rozpoutat revoluci v kategorii chytrých hodinek.

Popularita chytrých hodinek obecně dost stoupá. Odráží se to i na Apple Watch, které se prodávají čím dál tím lépe. Navíc se Apple může chlubit statutem nejprodávanější značky hodinek vůbec. S těmito poctami se Apple rozhodl dnes představit další kousek do skládačky Apple Watch. Nové hodinky se jmenují Apple Watch Series 3 a opět zvedají laťku oproti předchozím generacím.

Mobilní data v hodinkách (*)

Apple konečně postoupil v plánech na osamocení chytrých hodinek Apple Watch od iPhonu a nové Apple Watch Series 3 tak disponují mobilními daty. To vše funguje skrze virtuální eSIM kartu, díky které hodinky sdílejí stejné číslo s vaší běžnou SIM kartou v iPhonu. Hodinky vám tak dovolí vyřizovat hovory, psát SMS, ale hlavně fungovat na superrychlých mobilních datech LTE, a to zcela bez nutnosti připojení k iPhonu. Nicméně v České republice bohužel žádný operátor technologii eSIM nepodporuje, takže se zatím budeme muset obejít bez ní.

Plnohodnotné Apple Music

Velice působivou novinkou, pochopitelně ale úzce spjatou s přítomností mobilních dat v hodinkách, je plnohodnotná služba Apple Music. Z hodinek do sluchátek tak budete moci nově streamovat celý obsah Apple Music, tedy až 40 milionů dostupných skladeb. V kombinaci s bezdrátovými sluchátky tak Apple Watch Series 3 přináší cosi jako revoluci v poslouchání hudby. Inu, jak zaznělo během večera již několikrát: budoucnost je bezdrátová.

Novinky ve watchOS 4

Společně s novými hodinkami Apple vypustí do světa i novou verzi operačního systému watchOS; konkrétně se tak stane 19. září, kdy watchOS 4 a iOS 11 přistanou na našich zařízeních. V novém watchOS 4 se Apple zaměřil na fitness funkce, konkrétně se dočkáme více sportovních aktivit, které dokáží hodinky sledovat, a také vylepšené funkce senzoru srdečního tepu, kterým chtějí v Apple lépe pomáhat s problémy se srdeční arytmií.

Cena a dostupnost

Nové Apple Watch Series 3 budou v předprodeji od 15. září a do prodeje se v ČR dostanou 29. září. Za 38mm variantu dáte 9 790 Kč, za větší 42mm 10 690 Kč. K dispozici bude i pár nových nylonových řemínků, stejně jako nových kožených od Hermes.

V neposlední řadě nové Apple Watch otevřely bránu ke zlevnění starších Series 1, které nyní startují na 6 990 Kč, generace Series 2 pak byla plně nahrazena novou Series 3.

ČLÁNKY:, , , , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení