Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Apple plánuje vyrábět iPhony z recyklovaných materiálů

  |  1 komentář  |  autor: Lucie Poláčková

Apple se snaží jít s dobou a být stále více „eco-friendly“, a proto neustále zlepšuje svoji environmentální politiku, jejíž součástí je plán výrábět co nejekoligičtější produkty. I na svých akcích a stránkách produktů nezapomíná Apple připomenout, že jejich zařízení mají minimální dopad na životní prostředí. Dokonce kvůli tomu společnost sestavila celý tým, který hledá stále nové způsoby jak snížit znečištění a zlepšit recyklaci.

 

Apple nedávno pro jeden rozhovor potvrdil svůj závazek k provozování ekologicky šetrnému podniku. To znamená, že příští iPhony či MacBooky by se mohly podle plánů společnosti pyšnit tím, že jsou – narozdíl od svých předchůdců – zcela vyrobeny z recyklovaných materiálů a bioplastů.

„To, čemu jsme se zavázali, je při výrobě používání 100 % recyklovaného materiálu nebo obnovitelného materiálu“, vyjádřila se pro server news.com.au Lisa Jackson, viceprezidentka pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy. „Pokud je mi známo, jsme jedinou společností, která se snaží v tomto odvětví něco vyřešit.“

To je sice velmi chvályhodné, jaké má společnost cíle, ovšem jejich splnění bude náročnější, vezmeme-li v potaz počet zařízení, které Apple každoročně prodá. Společnost si totiž klade za cíl zcela zastavit jakékoliv zatěžování životního prostředí.

Tip: Jak zelený je váš smartphone? Greenpeace sestavilo žebříček

Minerály používající se při výrobě baterií, které se nacházejí v mnoha elektronických zařízeních denní potřeby – výjimkou nejsou dokonce ani jablečná zařízení – pochází z Demokratické republiky Kongo. Pracovní podmínky při těžbě těchto minerálů jsou však velmi nebezpečné. Mezi pracovníky můžeme najít i děti, což je samozřejmě nepřijatelné. Apple proto slíbil, že v tomto roce už přestane tyto materiály z dané země používat. To však není poslední plus, které Applu v otázce životního prostředí můžeme přičíst. Amnesty International totiž společnost ocenila za vedoucí postavení v průmyslu, pokud jde o zodpovědné získávání kobaltu.

Apple má velké plány, ale samozřejmě ho čeká velmi dlouhá a složitá cesta. Uvidíme, tedy jestli se mu opravdu zcela podaří zastavit zatěžování životního prostředí při výrobě svých jablečných zařízení.

zdroj: news.com.au

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Jerry
Jerry

I proto je mi Apple velmi sympatický!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

DNES  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení