Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Android je prý srovnatelně bezpečný jako konkurenční iOS

  |  3 komentáře  |  autor: Jakub Foltýn

David Kleidermacher, šéf oddělení bezpečnosti Androidu, Chrome OS, a Google Play, v nejnovější výroční bezpečnostní zprávě uvádí, že Android je neméně bezpečný než jeho konkurence. Samozřejmě tím myslí iOS.

Tip: Google vybírá nejlepší pracovní telefony. Jaké to jsou?

Podle nově vydané zprávy udělalo zabezpečení Androidu v roce 2017 výrazný skok vpřed a v mnoha oblastech bezpečnosti je Google vedoucí společností na trhu. V době alternativních faktů a fake news bychom mohli mít pocit, že se nedá věřit všem zprávám z nejvyšších míst. Google však dodává, že i data třetích stran poukazují na jeho pokrok v zabezpečení.

Samozřejmostí je, že pokud chcete udržet svůj telefon s Androidem čistý a bez virů, je třeba trocha selského rozumu. Google například udává, že zařízení, která stahují aplikace pouze z Google Play, jsou devětkrát méně náchylná k instalaci potencionálně škodlivé aplikace, než ta zařízení, která stahují i mimo něj. Navíc, telefony které používají již zmíněný Google Play, jsou chráněny systémem Google Play Protect, který skenuje a kontroluje jak aplikace a data, tak samotné zařízení. Pomocí této technologie můžete také najít ztracené zařízení, chrání vás před rizikovými weby a pomáhá vám škodlivé aplikace mazat.

Google dodává, že pravděpodobnost stažení oné potencionálně škodlivé aplikace z Google Play byla meziročně snížena o polovinu z 0,04 % na 0,02 %. To pro uživatele Androidu znamená, že šance na stažení škodlivé aplikace z Googlu Play je menší, než šance, že naší Zemi zasáhne asteroid. Za poslední rok se Googlu prý díky každodennímu skenování Google Play Protect podařilo vymazat 39 milionů škodlivých aplikací z přibližně jednoho milionu zařízení.

zdroj: Phone Arena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RadekMartinBRudolph Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
BRudolph
BRudolph

Co jiného by měl taky tvrdit.. Kdybych byl šéf Dacie, taky bych tvrdil, že máme lepší auta než Mercedes

Radek
Radek

Tak to by ses akorát ztrapnil, kdežto tohle je aspoň trochu reálný tvrzení, i když to zřejmě uplně pravda taky nebude. Ale u Androidu si za to většinou může uživatel vlastní blbostí, iOs chrání před uživatelovou blbostí.

Martin
Martin

Však pravda, IOS se zhoršil o dost.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat…

Google Earth dostává nové funkce pro měření vzdáleností

Google Earth dostává nové funkce pro měření vzdáleností

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Jedna z věcí, které mohou v určitých situacích dost usnadnit život, jsou Google Mapy, respektive Google Earth. Nemusíte například složitě vyměřovat…

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Dnes Niantic oznámil změny v postupech proti cheaterům v Pokémon GO. Nová pravidla budou taková, že nejdříve přijdou dvě varování a…

Mobilní zobrazení