Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Android 4.2 má novou bezpečnostní funkci

  |  5 komentářů  |  autor: Roman Hornyš

Google představil novou funkci Androidu 4.2 cílící na bezpečnost systému a omezení škodlivých aplikací na Google Play.

Google již dříve přidal na svůj internetový obchod funkci Bouncer, která zkoumala a testovala aplikace přímo na Obchodu Play, nyní nahrál aplikaci přímo do systému, bude tedy zkoumat aplikace jen ve vašem telefonu.

Program nyní bude prohledávat i aplikace třetích stran a to i přesto, že jsou defaultně v Androidu zakázány. Google si uvědomuje, že tuto funkci lze snadno v nastavení vypnout, a proto přidal tuhle „schopnost“ do své bezpečnostní aplikace.

A jak to celé probíhá? Aplikace se nejprve podívá, zda-li instalovaná aplikace třetích stran nepochází z listu z jejich databáze, na kterém jsou uvedeny škodlivé předem nahlášené aplikace. Pokud ne, aplikaci můžete nainstalovat nebo ji tak i tak zrušit.

Další novinkou přidanou do Androidu poslední verze, tedy 4.2, je nové zobrazovací okno pro povolení aplikací, resp. jeho design. Ať už se jedná o Google aplikace či nějaké jiné, nyní je vše zpřehledněno a z informací lze snadno vyčíst odkud pocházejí a jestli jim věřit nebo ne.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jura
Jura

To mi pomalu připadá jako diktatůra. Za chvíli budete muset Androidu sdělit i biometrické údaje, jinak nic nerozjedete. Přesně to je ten Google. Ten který vydělává na reklamách.
Jinak si myslím, že je to na … Když je někdo „hloupí“ a nainstaluje si do mobilu vir, tak to je jeho problém.

Pepa
Pepa

Nenech se odradit, pořád existují lidé, kteří si cení svobody a zodpovědnosti a nepotřebují za zády Velkého bratra.

Jura
Jura

Patřím mezi ně. Hon za superextraultramegaphony mne nechává chladným.

thegrid
thegrid

Vsadím se, že ty jsi tak hloupý, že takových aplikací máš v mobilu a ani o nich nevíš. Ono si stačí nainstalovat třeba klávesnici, která má právo odesílat informace na net. Což je horší než nějaký vir. Jediné řešení které jsem našel je root + fireware.

Jura
Jura

Asi jsi nepochopil trochu nadsázku. Jinak tě můžu ujistit, že nevlastní telefon s Androidem, takže nepotřebuji řešit podobné věci.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Letošní WWDC? První červnový týden a opět v San Jose

Letošní WWDC? První červnový týden a opět v San Jose

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Ačkoliv se společnost Apple stále vyvíjí dopředu a inovuje, v jádru se jedná o tradicionalisty, kteří se drží zajetých pořádků. Jedním…

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

Z těchto cen Samsungu Galaxy S9 a S9+ vám spadne brada

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  18 komentářů

Když se podíváme po světě, kolik kde stojí iPhony, bývají zpravidla těmi nejdražšími zeměmi Itálie, Norsko a možná Brazílie, kde tento…

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

Problémy pro Samsung? Apple citelně snižuje výrobu iPhonu X

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Apple podle posledních zpráv omezuje výrobu svého výročního telefonu iPhone X a Samsungu se kupí zásoby OLED displejů na skladě. Hlavní…

Mobilní zobrazení