Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Alza má unikátní prodejnu budoucnosti. Vyzkoušeli jsme ji

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Alza nám s předstihem ukázala nový koncept prodejny budoucnosti, ve které bude nakupování elektroniky a dalších produktů v České republice opět o něco jednodušší a pohodlnější. Na vlastní kůži jsme si to vyzkoušeli.

Stačí jen pár minut a můžete odcházet s novým telefonem, počítačem, televizí, či parfémem. Přitom je jedno, jestli je den nebo noc, pracovní den nebo víkend, či státní svátek. Nová samoobslužná prodejna Alzy funguje prakticky neustále.

Nový koncept staví na populárních AlzaBoxech. V tomto případě jsou ve schránkách předem připravené a 2x denně doplňované stovky nejžádanějších produktů různých kategorií. Pokud zboží není skladem, může si ho sem zákazník nechat dovést.

A jak to funguje?

1. krok – V malé vstupní místnosti si na vestavěném počítači sami nebo s pomocí odborníků na video terminálu objednáte zboží a vyberete doručení prodejna budoucnosti.

2. krok – Jakmile zaplatíte (kartou nebo on-line), což je možné na vedlejším terminálu taktéž v malé vstupní místnosti, automaticky se otevřou prosklené dveře do další místnosti.

3. krok – Na podlaze se rozsvítí návodné světelné LED diody (červená nebo modrá barva) ukazující směr vydání, rozsvítí se také sloupec se schránkou i box samotný.

Pokud si například zákazník v noci rozbije telefon, může klidně ve čtyři hodiny ráno přijít do naší prodejny budoucnosti a okamžitě bude mít nový,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

Cílem projektu je přiblížit se maximálně individuálním požadavkům zákazníků a vyjít jim vstříc zejména časově, jde o rychlý a pohodlný nákup. Nikdo nemusí stát frontu, ani čekat. Otevřeno bude 365 dní v roce, 24/7.

Pilotní provoz startuje příští týden (zřejmě ve středu 17. ledna) v provozovně na Floře (na rohu ulic Vinohradská a Jičínská, naproti OC Flora). V plánu jsou i pilotní provozovny na stanicích metra Můstek a Budějovická.

Alza předpokládá, že dokáže tímto způsobem na nové prodejně budoucnosti odbavit 1000 zákazníků denně.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JirkaAdam Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adam
Adam

„Nikdo nemusí stát frontu, ani čekat.“

Vzhledem k tomu, že na podlaze svítí jen diody dvou barev, předpokládám, že více než 2 osoby do té výdejny vkročit nemohou a další osoby tak logicky musí čekat.

Já tedy nevím jak vy, ale já v Alze (Háje) stojím frontu k platebnímu automatu prakticky vždy. Předpokládám, že v daleko hustší a frekventovanější zástavbě u OC Flora se frontě nevyhnete.

Jirka
Jirka

Na Hajich v Alze lze platit kartou i na informacich naproti vchodu a u tretiho vydejniho pultu zprava. Jinak ano je tam vzdy fronta jak prase.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

Jak by mohl vypadat Galaxy S10 s přední kamerou v displeji?

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  5 komentářů

Známý lovec úniků Ben Geskin (@venyageskin1) zveřejnil svou vizi toho, jak by mohl vypadat smartphone s téměř stoprocentním poměrem displeje…

Mobilní zobrazení