Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Alza má unikátní prodejnu budoucnosti. Vyzkoušeli jsme ji

  |  2 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Alza nám s předstihem ukázala nový koncept prodejny budoucnosti, ve které bude nakupování elektroniky a dalších produktů v České republice opět o něco jednodušší a pohodlnější. Na vlastní kůži jsme si to vyzkoušeli.

Stačí jen pár minut a můžete odcházet s novým telefonem, počítačem, televizí, či parfémem. Přitom je jedno, jestli je den nebo noc, pracovní den nebo víkend, či státní svátek. Nová samoobslužná prodejna Alzy funguje prakticky neustále.

Nový koncept staví na populárních AlzaBoxech. V tomto případě jsou ve schránkách předem připravené a 2x denně doplňované stovky nejžádanějších produktů různých kategorií. Pokud zboží není skladem, může si ho sem zákazník nechat dovést.

A jak to funguje?

1. krok – V malé vstupní místnosti si na vestavěném počítači sami nebo s pomocí odborníků na video terminálu objednáte zboží a vyberete doručení prodejna budoucnosti.

2. krok – Jakmile zaplatíte (kartou nebo on-line), což je možné na vedlejším terminálu taktéž v malé vstupní místnosti, automaticky se otevřou prosklené dveře do další místnosti.

3. krok – Na podlaze se rozsvítí návodné světelné LED diody (červená nebo modrá barva) ukazující směr vydání, rozsvítí se také sloupec se schránkou i box samotný.

Pokud si například zákazník v noci rozbije telefon, může klidně ve čtyři hodiny ráno přijít do naší prodejny budoucnosti a okamžitě bude mít nový,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

Cílem projektu je přiblížit se maximálně individuálním požadavkům zákazníků a vyjít jim vstříc zejména časově, jde o rychlý a pohodlný nákup. Nikdo nemusí stát frontu, ani čekat. Otevřeno bude 365 dní v roce, 24/7.

Pilotní provoz startuje příští týden (zřejmě ve středu 17. ledna) v provozovně na Floře (na rohu ulic Vinohradská a Jičínská, naproti OC Flora). V plánu jsou i pilotní provozovny na stanicích metra Můstek a Budějovická.

Alza předpokládá, že dokáže tímto způsobem na nové prodejně budoucnosti odbavit 1000 zákazníků denně.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adam
Adam

„Nikdo nemusí stát frontu, ani čekat.“

Vzhledem k tomu, že na podlaze svítí jen diody dvou barev, předpokládám, že více než 2 osoby do té výdejny vkročit nemohou a další osoby tak logicky musí čekat.

Já tedy nevím jak vy, ale já v Alze (Háje) stojím frontu k platebnímu automatu prakticky vždy. Předpokládám, že v daleko hustší a frekventovanější zástavbě u OC Flora se frontě nevyhnete.

Jirka
Jirka

Na Hajich v Alze lze platit kartou i na informacich naproti vchodu a u tretiho vydejniho pultu zprava. Jinak ano je tam vzdy fronta jak prase.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení