Mobilizujeme.cz

6 věcí, ve kterých je Android stále lepší než iOS

  |  35 komentářů  |  autor:

Server Zdnet.com nedávno uveřejnil článek, kde popisuje 6 případů, ve kterých Android, tedy přesněji řečeno telefony s Androidem obecně, stále překonává iOS. Článek rozhodně stojí za pozornost, a tak vám přepis těchto šesti případů přinášíme v češtině.

Možnost volby

Hned na prvním místě autor uvádí možnost volby, kde naráží na skutečnost, že u Applu máte prakticky na výběr dva špičkové modely v podobě iPhonu 6 a 6 Plus, případně pak ještě loňské iPhony 5S a 5C (což je výrazně víc telefonů, než na kolik jsme u Applu bývali zvyklí). I tak se ale jedná o směšné číslo, porovnáme-li to s trhem Androidích telefonů, kde si můžete zvolit různé úhlopříčky, velikosti, výbavu i značku.

Rozšiřitelná paměť

Apple letos lehce pozměnil svoji nabídku, co se týče velikosti vnitřních pamětí iPhonů. Nyní si tak můžete koupit variantu s 16 GB, 64 GB nebo 128 GB, přičemž za každé zvýšení kapacity si náležitě připlatíte. Naopak u většiny Android telefonů si vnitřní paměť snadno rozšíříte, přičemž paměť těch nejvyšších telefonů si můžete navýšit o celých 128 GB. Samozřejmě bychom mohli diskutovat na téma vnitřní úložiště x paměťové karty, ale ta možnost zde zkrátka je.

Lepší integrace Google služeb

Tento bod je velice subjektivní, jelikož ne každý využívá ekosystém od Googlu. Ať tak či tak, je jasné, že Android bude mít tyto aplikace lépe integrované, než konkurenční iOS, když si jej vyvíjí přímo Google.

Větší informační hustota

Že nevíte, co si pod tím představit? Nevadí! Autor si zde bere na paškál UI systémů, respektive možnosti jejich přizpůsobení. Na iOS máte stále jen ikony. Oproti tomu na Androidu  si můžete celou plochu zaskládat widgety, různými feedy, atp. Ve výsledku tak můžete vaše domovské obrazovky zahltit informacemi, což u iOS tak úplně nepůjde.

 

Lepší konektivita mezi aplikacemi a přístup k datům

Ač je to paradoxní, spousta lidí může právě tento bod vidět negativně. Autor tvrdí, že v iOS je každá aplikace jakýmsi ostrůvkem, jenž je izolován od ostatních, přičemž přiznává, že situace se určitě zlepšila s příchodem iOS 8. Naproti tomu na Androidu jsou aplikace provázanější a přístup k datům je jednoduší. Můžete s nimi nakládat jak chcete, dokonce je můžete všechna procházet ve správci souborů.

Žádné proprietární kabely

Posledním bodem jsou právě kabely, respektive jejich koncovky. Zatímco prakticky všechny telefony a i tablety s Androidem a Windows Phone využívají standardu microUSB, Apple si hraje na svém vlastním písečku se svým Lightning konektorem, což s sebou přináší jak výhody, tak i nevýhody.

 

Komentář

Je pravdou, že je spousta věcí, které by Apple mohl zlepšit, na stranu druhou některé výroky, například lepší provázanost se službami od Googlu, mohou být velice dvojsečné, jelikož takoví uživatelé jablečných zařízení mohou operovat iCloudem, iTunes a dalšími, kde se zase nechytá Android. Bod číslo 5, alias lepší konektivita a přístup k datům, zase může leckdy působit negativně právě v neprospěch Androidu. Když toho aplikace vědí příliš mnoho, uživatel může přijít o „pocit bezpečí“ a danou platformu může přestat používat. Nakonec u vnitřní paměti stojí za zmínku, že u iPhonu si paměť sice nerozšíříte, ale pořád si můžete zvolit více variant. U Androidu máte většinou pevně daných 16 či 32 GB.

Závěrem stačí říct, že každý systém má své klady a své zápory, což je jedině dobře. Je to totiž vždycky uživatel, kdo těží z konkurenčního prostředí, ve kterém musí všichni soutěžící přicházet s tolik potřebnými inovacemi a novinkami.

Jaký je váš názor na tuto problematiku? V čem vidíte výhody obou platforem? Máte raději Android nebo iOS?

zdroj: zdnet.com

ČLÁNKY:, , ,
Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

Budou mít v roce 2018 všechny iPhony čtečku tváře i otisků?

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední Apple analytik Ming-Chi Kuo se opět vyjádřil na adresu budoucích iPhonů, tentokrát o zatím ještě velmi tajemné generaci pro příští rok. A…

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

Předobjednejte si Xiaomi Mi A1 za lepší cenu a ve všech barvách

DNES  |    |  diskuze (0)

Jeden z překvapivě nejzajímavějších smartphonů Xiaomi posledních let se blíží. Od začátku tohoto týdne si nové Xiaomi Mi A1 můžete předobjednat třeba…

Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

Známe předpokládané ceny chystaných Pixelů od Googlu

DNES  |    |  diskuze (0)

Své vlajkové lodě pro druhou polovinu roku 2017 představila již většina výrobců. Jedinou výjimkou je snad čínské Huawei a Google. Nyní se…

Mobilní zobrazení