Mobilizujeme.cz

ZTE U950 – čtyřjádrový smartphone za 3000 Kč se stává realitou

  |  20 komentářů  |  autor:

Čínská společnost ZTE přišla na tamním trhu s novinkou v podobě čtyřjádrového mobilního telefonu, který však svoji cenou spadá spíše do nižší třídy. V poměru cena/výkon nemá toto zařízení konkurenci nejen v domovské Číně, ale ani na celém světě.

Jestliže hledá zákazník v dnešní době cenově dostupný mobilní telefon, který se však svoji výbavou může rovnat přístrojům z vyšší cenové hladiny, pravděpodobně sáhne po některé z čínských značek. Jednou z takových je i ZTE, která své zákazníky láká kromě nízké ceny také svým kvalitním zpracováním a výbavou.

Model ZTE U950, který se nedávno objevil na stránkách čínských e-shopů, však zdaleka poměrem funkční vybavenosti a ceny převyšuje veškerou konkurenci. Mluvíme zde totiž o čtyřjádrovém chytrém telefonu, jehož cena se pohybuje na hranici 3000 Kč. Pojďme se společně podívat na podrobnější technické parametry.


ZTE U950 je v Číně k mání již za 999 juanů

Hlavním tahákem tedy bude, jak už bylo řečeno, čtyřjádrový procesor Tegra 3 taktovaný na frekvenci 1,3 GHz, dále 4,3″ dotykový displej s rozlišením 800 x 480 px vyroben neznámou technologií, 4 GB vestavěné paměti, 1 GB operační paměti RAM či akumulátor o kapacitě 2000 mAh. Opomenuty nebyly ani multimédia a přístroj tak nabídne 5 Mpx fotoaparát s možností natáčení Full HD (1080p) videa, včetně přední kamerky nad displejem.

Na závěr zbývá zmínit již pouze Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Více technických specifikací v současné době není bohužel k dispozici. Stejně tomu tak je i s distribucí telefonu, který je v současné době určen pouze pro čínský trh. Vzhledem k oficiálnímu zastoupení společnosti ZTE v České republice by se však prodej tohoto smartphonu u nás nemusel jevit až tak nereálně.

Zdroj: MyDrivers.com

ČLÁNKY:, , ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

VČERA  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

VČERA  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

VČERA  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení