Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

ZTE představilo trio: Blade Q Mini, Blade Q a Blade Q Maxi

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Čínské ZTE rozšiřuje své portfólio mobilních telefonů hned o trojici smartphonů řady Blade, které se od sebe liší de facto jen velikostí displeje, jinak přinášejí stejnou výbavu. A cílovkou je přímo Evropa!

Trojice nových přírůstků známé řady Blade má čínskému ZTE pomoci k nárůstu podílu na evropském trhu. Všechny tři modely mají zaujmout zejména nižší cenovkou. Dokáží za ni nabídnou více než slušnou výbavu a navázat na již legendární původní model ZTE Blade?

Telefony se od sebe liší úhlopříčkami displeje, nejmenší ZTE Blade Q Mini má 4″ TFT LCD displej, středně postavený ZTE Blade Q nabídne 4,5″ TFT LCD displej a ZTE Blade Q Maxi pak 5″ TFT LCD displej. A nejen velikost, ale také rozlišení a jemnosti jsou odlišné. Nejmenší 4″ Blade Q Mini má rozlišení WVGA (800 x 480 px), 4,5″ Blade Q pak o něco málo vyšší FWVGA rozlišení (854 x 480 px) a největší Blade Q Maxi pak stejné rozlišení FWVGA (854 x 480 px), ovšem na větší úhlopříčce, takže jeho jemnost bude v přímém srovnání horší.

 
ZTE a jeho modely Blade Q Mini (vlevo) a Blade Q (vpravo)

Ostatní parametry se de facto u tohoto tria shodují. Jmenovatelem je u nich dvoujádrový 1,3 GHz procesor MediaTek MT6572 (Cortex-A7) s grafikou Mali-400 a operační pamětí 1 GB RAM. Vnitřní paměť disponuje velikostí 4 GB a lze pomocí microSD karet rozšířit až o 32 GB. Operačním systémem je Android ve verzi 4.2 Jelly Bean a pravděpodobně bez nějakých větších úprav a nadstavby. Fotoaparát nabídne rozlišení 5 Mpx, nahraje HD 720p videa, přední kamerka pak dosahuje VGA rozlišení. Nechybí 3G konektivita včetně podpory HSPA, dále Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GPS či FM rádio.


Nejvyšší ze zástupců, Blade Q Maxi

A pochopitelně do různě velkých těl těchto smartphonů ZTE vložilo také různé baterie. Nejmenší model Blade Q Mini má baterii s kapacitou 1.500 mAh, střední Blade Q s kapacitou 1.800 mAh a největší Blade Q Maxi pak dosáhl na rovných 2.000 mAh.

Cenu ani dostupnost zatím výrobce neuvedl.

Dokáže toto trio ZTE novinek sklidit podobný úspěch, jako kdysi legendární model ZTE Blade? Uvidíme, telefony nemají nijak špatnou výbavou a při vhodně zvolené cenové politice mohou zamíchat kartami na trhu, nejen na tom českém. Počkejme si.

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení