Mobilizujeme.cz

ZTE představilo trio: Blade Q Mini, Blade Q a Blade Q Maxi

  |  3 komentáře  |  autor:

Čínské ZTE rozšiřuje své portfólio mobilních telefonů hned o trojici smartphonů řady Blade, které se od sebe liší de facto jen velikostí displeje, jinak přinášejí stejnou výbavu. A cílovkou je přímo Evropa!

Trojice nových přírůstků známé řady Blade má čínskému ZTE pomoci k nárůstu podílu na evropském trhu. Všechny tři modely mají zaujmout zejména nižší cenovkou. Dokáží za ni nabídnou více než slušnou výbavu a navázat na již legendární původní model ZTE Blade?

Telefony se od sebe liší úhlopříčkami displeje, nejmenší ZTE Blade Q Mini má 4″ TFT LCD displej, středně postavený ZTE Blade Q nabídne 4,5″ TFT LCD displej a ZTE Blade Q Maxi pak 5″ TFT LCD displej. A nejen velikost, ale také rozlišení a jemnosti jsou odlišné. Nejmenší 4″ Blade Q Mini má rozlišení WVGA (800 x 480 px), 4,5″ Blade Q pak o něco málo vyšší FWVGA rozlišení (854 x 480 px) a největší Blade Q Maxi pak stejné rozlišení FWVGA (854 x 480 px), ovšem na větší úhlopříčce, takže jeho jemnost bude v přímém srovnání horší.

 
ZTE a jeho modely Blade Q Mini (vlevo) a Blade Q (vpravo)

Ostatní parametry se de facto u tohoto tria shodují. Jmenovatelem je u nich dvoujádrový 1,3 GHz procesor MediaTek MT6572 (Cortex-A7) s grafikou Mali-400 a operační pamětí 1 GB RAM. Vnitřní paměť disponuje velikostí 4 GB a lze pomocí microSD karet rozšířit až o 32 GB. Operačním systémem je Android ve verzi 4.2 Jelly Bean a pravděpodobně bez nějakých větších úprav a nadstavby. Fotoaparát nabídne rozlišení 5 Mpx, nahraje HD 720p videa, přední kamerka pak dosahuje VGA rozlišení. Nechybí 3G konektivita včetně podpory HSPA, dále Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GPS či FM rádio.


Nejvyšší ze zástupců, Blade Q Maxi

A pochopitelně do různě velkých těl těchto smartphonů ZTE vložilo také různé baterie. Nejmenší model Blade Q Mini má baterii s kapacitou 1.500 mAh, střední Blade Q s kapacitou 1.800 mAh a největší Blade Q Maxi pak dosáhl na rovných 2.000 mAh.

Cenu ani dostupnost zatím výrobce neuvedl.

Dokáže toto trio ZTE novinek sklidit podobný úspěch, jako kdysi legendární model ZTE Blade? Uvidíme, telefony nemají nijak špatnou výbavou a při vhodně zvolené cenové politice mohou zamíchat kartami na trhu, nejen na tom českém. Počkejme si.

ČLÁNKY:, , , ,
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

DNES  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

DNES  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

DNES  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení