Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Znovuzrození Nokie? Možná se vrátí, a to s Androidem!

  |  16 komentářů  |  autor: Filip Kříž

Prodej Nokie americkému Microsoftu považovali mnozí za pomyslný hřebíček do rakve kdysi největšího hráče na mobilním trhu. Jenomže vše se nakonec dost možná vyvrbí úplně jinak.

nokia a microsoft

Nokia totiž nenápadně právě návrat naznačila v telekonferenci, při níž někteří vysoce postavení členové společnosti především oznámili světu, že značka v uplynulém čtvrtletí zaznamenala velký zisk. Mimo jiné padlo slovo také na značku a její hodnotu, kterou si Nokia i přes její dohodu s Microsoftem pod určitými podmínkami ponechala. Jak vedení řeklo, „Nokia jako značka je nejcennější díky svému jménu na poli mobilních telefonů a jiných zařízení. To však zatím nemůžeme využít.“

Finský výrobce tak nenápadně poukazuje právě na fakt, že právo využívat jméno Nokia zůstalo jemu a i když po odkoupení Microsoftem si Nokia pravděpodobně musí dát chvíli pauzu, nic jí nebrání v případném návratu na mobilní scénu.

Ač se to mohlo nebo i nadále může zdát jako sci-fi, tajemné prohlášení i některé další skutečnosti mluví spíše tak, že Nokia se na návrat opravdu chystá. „Dlaždice“ v podobě operačního systému Windows Phone, jehož autorem je právě Microsoft a který se pravděpodobně ve verzi Windows 10 spojí s ostatními verzemi v jeden celek, však oblíbený výrobce nejspíš vymění za volně šířitelný Android od konkurenčního Googlu. Pro mluví například nedávné uvedení androidí verze map Here nebo Nokií vytvořený „Z Launcher“.

Již brzy by měla Nokia vydat další prohlášení, jestli se bude jednat o potvrzení její reinkarnace nebo něco jiného, je zatím ve hvězdách. Čím dál více to však vypadá, že Nokia s odprodejem dopředu počítala a ponechala si „zadní vrátka“ pro případný – a teď již ne tak nepravděpodobný – návrat.

zdroj: Seeking Alpha, PhoneArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Marian_1
Marian_1

Android ne!

thegrid
thegrid

Ale ano :)

Nepliget
Nepliget

to si preju od zacatku a tesim se :)

madmaxkimi
madmaxkimi

No sláva,,, snad to bude konečně pořádná Nokia s Androidem,,, než ty trapné šunty… GO NOKIA GO…

já

Proč ty pořád íšeš na všech diskuzích to tvoje trapně GO ___někdo___ GO? už je to docela trapné—

pawouczech
pawouczech

Ať opráší MeeGo a spojí se s Jollou Sailfish!

Kubyk002
Kubyk002

Jedno špatné rozhodnutí a kam se dostala kdysi jednička na trhu… Kdyby se tehdy vykašlali na celý Microsoft a šli cestou Android + MeGoo či nějaký jiny vlastní OS tak by dneska mohli být stále velkým hráčem na trhu, neříkám stále jedničky, ale po Samsungu a Applu by mohli stále být :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

Motorola Moto G6 odhaluje veškeré důležité parametry

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Motorola již brzy představí trojici nových modelů. Konkrétně se můžeme těšit na Moto G6 Plus, Moto G6 a Moto G6 Play.…

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

Analytik: ohebný iPhone přijde, nejdříve však v roce 2020

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Vloni Apple zaujal novátorským iPhonem X, který zboural všechny zajeté konvence fanoušků společnosti Apple; například co se týče ceny. Podle posledních…

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  3 komentáře

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Mobilní zobrazení